Sayfa 313/562 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon
Arama sonucu : 4492 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Aynen. benim beğendiklerim: (sepet gibi yönetilip stopajı 31.04.2024 tarihinden önce alınırsa ömürboyu %0 olan, ve düşük yönetim ücreti olanlar, istikrarlı olanlar, ve benchmarklarını geçenler)

Çok beğendiklerim:

GJB - fon sepeti fonu - yönetim ücreti %0.5 - işlem saati en geç 13:00
    BST - hisse sepeti fonu - yönetim ücreti %1 - işlem saati en geç 13:00
    FIB - altın sepeti fonu - yönetim ücreti %1 - işlem saati en geç 13:30
    DMG - gümüş sepeti fonu - yönetim ücreti %2 - işlem saati en geç 13:30

Orta beğendiklerim:

EYT - fon sepeti fonu - - yönetim ücreti %1 - işlem saati en geç 13:30
    IJH - fon sepeti fonu - - yönetim ücreti %0.75 - işlem saati en geç 13:30

Listeye beğendiklerime eklemeler:

Fon sepetleri

APJ - %1.7 yönetim ücreti
    IPG - %0.2 yönetim ücreti
    TVN - %2 yönetim ücreti

Çoklu varlık katılım; (valör beklerken nema alamıyorsunuz)
    CVK - %1.5 - işlem saati 13:00 en geç
    FFH - %1.95
    KCV - %2.5

Değişken; (%51 hisse taşıyanlar - stopaj ödememek için en az 1 yıl tutmak zorunlu)
    NRC - %2.5
    AED - %1.75
    OKD - %2

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Listeye beğendiklerime eklemeler:

Fon sepetleri

APJ - %1.7 yönetim ücreti
    IPG - %0.2 yönetim ücreti
    TVN - %2 yönetim ücreti

Çoklu varlık katılım; (valör beklerken nema alamıyorsunuz)
    CVK - %1.5 - işlem saati 13:00 en geç
    FFH - %1.95
    KCV - %2.5

Değişken; (%51 hisse taşıyanlar - stopaj ödememek için en az 1 yıl tutmak zorunlu)
    NRC - %2.5
    AED - %1.75
    OKD - %2

Hisse Fonları (her zaman stopajsız - son 1 senedir sürekli %70 gün pozitif getiri vermiş - iyi hedge edilenler)
    BIH - %2 - A1
    GAF - %2.5 - saat 13:00 en geç işlem saati - INVEO

3. Üniversite bitiren, diplomalı işsizleri doyurmak için uydurulmuş bir sistemdir fon işi. bankalar ve bazı büyük firmaları faizsiz , çok ucuza fonlamaktır mantığı. Yok fon içeriği yok don içeriğine bakacakmışız.... Hisse içerikli fon yerine hisse, emtia içerikli yerine emtia , faiz içerikli yerine direkt bono alamıyormuyuz ?

Ev almak yerine kirayı tercih etmek gibi bir şey fon işi.... Elbet bu benim görüşüm, her insan zaman, mekan ve zihinsel olarak müsait olmayabilir. Sadece tercih değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Üniversite bitiren, diplomalı işsizleri doyurmak için uydurulmuş bir sistemdir fon işi. bankalar ve bazı büyük firmaları faizsiz , çok ucuza fonlamaktır mantığı. Yok fon içeriği yok don içeriğine bakacakmışız.... Hisse içerikli fon yerine hisse, emtia içerikli yerine emtia , faiz içerikli yerine direkt bono alamıyormuyuz ?

Ev almak yerine kirayı tercih etmek gibi bir şey fon işi.... Elbet bu benim görüşüm, her insan zaman, mekan ve zihinsel olarak müsait olmayabilir. Sadece tercih değildir.
    valla kardeş 2 haftadır iş arıyorum, sana yemin ederim her masada 30 tane cv var. işe alım yapacak adam senle iş koşullarını konuşmuyor bile sana buyur otur konuşalım bile demiyor, seni ayakta karşılıyor tepeden bakarak sana hangi koşullarda çalışacağını sayıyor: ) dayı dur bakalım işi kabul ettim demedimki deyince ağzı bir karış açık kalıyor: ) seni kapıdan içeri almışız bir de havamı yapıyorsun gibilerden. öyle maaş nedir, saatler nedir, tatil günü ne zaman, maaş gününde yatıyormu sorma hakkın yok. eleman yok herkes masa başı iş arıyor algısı yapanların allah belasını versin. demek istediğim şu, zaten aşırı eleman ve işçi fazlalığı var ülkede, cidden herkesin çalışmasına gerek yok, eğer yatırım fonlarından güzel kazanıp geçinebiliyorsan ne mutlu sana! ayak altından çekil, onlar seve seve bol miktarda üretiyor sen otur ye. onlar günde 12 saat hizmet sektöründe senin herşeyinle ilgilenmeye hazır sen keyfine bak.

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Üniversite bitiren, diplomalı işsizleri doyurmak için uydurulmuş bir sistemdir fon işi. bankalar ve bazı büyük firmaları faizsiz , çok ucuza fonlamaktır mantığı. Yok fon içeriği yok don içeriğine bakacakmışız.... Hisse içerikli fon yerine hisse, emtia içerikli yerine emtia , faiz içerikli yerine direkt bono alamıyormuyuz ?

Yatırım fonları başlığına gelip bu saçmalıkları yazmakla ilgili de benim bi kaç fikrim var ama zihinsel olarak müsait misin bilemiyorum, o yüzden tereddütteyim.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Aynen. benim beğendiklerim: (sepet gibi yönetilip stopajı 31.04.2024 tarihinden önce alınırsa ömürboyu %0 olan, ve düşük yönetim ücreti olanlar, istikrarlı olanlar, ve benchmarklarını geçenler)

Çok beğendiklerim:

GJB - fon sepeti fonu - yönetim ücreti %0.5 - işlem saati en geç 13:00
    BST - hisse sepeti fonu - yönetim ücreti %1 - işlem saati en geç 13:00
    FIB - altın sepeti fonu - yönetim ücreti %1 - işlem saati en geç 13:30
    DMG - gümüş sepeti fonu - yönetim ücreti %2 - işlem saati en geç 13:30

Orta beğendiklerim:

EYT - fon sepeti fonu - - yönetim ücreti %1 - işlem saati en geç 13:30
    IJH - fon sepeti fonu - - yönetim ücreti %0.75 - işlem saati en geç 13:30
    Fon sepeti fonlardan sırasıyla IRF,GJB,EYT,GO4,IJH yi beğendim..Mevduat üstü getiri dengeli bir portföy için kullanılabilir..Stopaj olmaması güzel..Takip ettiğim değişken fonların getirisini de yakalamışlar..Bence değerlendirilebilir..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

7. fon.jpg

Bahse konu fonların Ocak 23 ten bugüne grafikleri. Kıyas için RPD 'yi de ekledim.

Benim gördüğüm;
    - GJB'nin hem kazanç hem de volatilite olarak net bir sonuncu olduğu.
    - GO4 ve IJH'nin aynı kulvarda olduğunu; IJH'nin daha stabil ve istikrarlı; GO4 ün az da olsa daha yüksek getirili olduğu.
    - IRF'nin ciddi avantajlı olduğu

RPD bu vadede bakınca yine iyi iş çıkarmış bu arada. Onu da farkettim.
    Bu arada IRF'de son baktığımda en yüksek iki fon RPD ve RIK tı zaten

not : Tamamen grafiğe bağlı bir okumadır. Fon içerikleri, stratejileri vs hiçbiri değerlendirilmemiştir.

edit : resmi adam gibi çözünürlükle nasıl yükleyebileceğimi bulamadım. İsteyen olursa bir yol yordam göstersin.

Syn Mertazor teşekkürler..EYT de daha yeni bir fon oda ilk ay 6.83 getiri yapmış ilerleyen zamanlarda grafiklere girecektir..Rpd stopajı da hesap et..

https://hizliresim.com/ gir belgeyi seç indir forum url linkini insert image bölümüne yapıstır..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

Sayfa 313/562 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •