Sayfa 354/552 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon
Arama sonucu : 4415 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. bu yüksek abd enflasyon verisi şık olmadı..fed toplantısı ta 1,5 ay sonra..o zamana kadar ne fiyatlıycak piyasalar?

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ben bugün tereddütte kaldım; HDA mı BHI mı alayım diye? BHI yı tercih ettim. Hedef ve İstanbul fonları bana sıcak gelmiyor nedense. Habire pazarlama ve yüksek fon yönetim ücretleri.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BHI
    Piyasaya yeni girdiklerinden mi nedir kendilerini ispat etmek istiyorlar galiba, diğer iki değişken fonları da çok güzel getiriyor.

3.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Aralık 2023 başında Anıl Tokat isimli genç birisi de dahil oldu fon yöneticisi diye.
    HDA için şöyle yazmış bir ay önce.

"Üçüncü ayını dolduran HDA fonumuz; 11 Ekim 2023 ile 11 Ocak 2024 tarihleri arasında %61,5 yıllıklandırılmış basit getiri ile en yüksek getiriye sahip, +1800 yatırımcı ile en çok yatırımcıya sahip ve 934 milyon TL ile fon büyüklüğü en yüksek arbitraj fonu oldu!

Tüm yatırımcılarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yüksek teknoloji destekli algoritmalar ile yönetilen fonumuzun yatırımcısı olarak, piyasa riski almadan mevduat üstü getiri elde edin!

TEFAS’ta işlem gören fonumuza yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, hesaplarının bulunduğu tüm üye banka ve aracı kurumların şubelerinden veya internet / mobil uygulamalarını kullanarak HDA koduyla alımını gerçekleştirebilirler."

4. Arkadaşlar direk pay piyasasından para kazandırmazlar. Fonlara yönelin veyahut portföy yapıp bugünkü düşüşte olduğu gibi eklemeler yapın. acizane bir tavsiye vereyim endeks 8400-8500 zirvesini geçtikten sonra Teknoloji ağırlıklı fonlar iyi getirdi. Bu ara ara ufak düzeltmelerde bu fonlar alım fırsatıdır. TTE, YHZ, ICZ en bilinenleri ben TTE'de karar kıldım ve almaya devam ediyorum. Yönetim ücretlerine çok takılmayın herkes emeğinin karşılığını alır..

Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku
    IRF,GJB,EYT,GO4,IJH eşit oranda aldım bakalım yaza kadar mevduat üstü getiri yakalayacakmıyız..
    Fon sepeti fonlarım iyi gidiyor..GO4>GJB>IJH>EYT>IRF.. para piyasası fonları ile birlikte portföy günlük ortalama 0,258 getiri yaptı..böyle devam aylık 7.75 yapar bana çok bile..borsanın bu haftaki yükselişin etkisi de vardır tabi..Çok hızlı gidenler hızlı da düşebilir biz yavaş yavaş gidelim..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Fon yöneticisi değiştiyse bu elbette önemli. Performans değiştirmiş olabilir.

BHI-HDA kıyasına gelince; fon büyüklüğü çok önemli arbitraj fonlarında. Sen iyi bir oran yakalıyorsun, spot alım-viop satış kontratlarını alıyorsun, pozu açıyorsun belki %4,5 orandan mesela; ertesi gün bir bakıyorsun sallıyorum 2.5 milyon TL yeni para gelmiş. Aynı pozisyonu / oranı yakalayamıyorsun, belki istemesen de daha az oranlı yeni poz.lar açmak zorunda kalıyorsun. Bu mantıkla yeni açılan arbitraj fonları bence maden. BHI ya da yarın öbür gün açılmasını beklediğim (bir türlü haber alamıyorum) Hedef'in yeni arbitraj fonu denenebilir.

Ancak şu da var ki; HDA'nın sevdiği havalar bu havalar, bugün yarın telafi edecektir. O da ayrı
    BHI'da ilginç bişey var
    En son kap bildirimindeki portföy dağılımına göre hiç viop short pozisyonu yok
    Nasıl arbitraj yapıyor anlamadım(Arbitraj fonları nette notr olur, bu bırak notrü full long gibi)
    Kurulduğu günden beri borsa da hep çıkmış, yarın bakalım ne getirecek çok merak ediyorum

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    BHI'da ilginç bişey var
    En son kap bildirimindeki portföy dağılımına göre hiç viop short pozisyonu yok
    Nasıl arbitraj yapıyor anlamadım(Arbitraj fonları nette notr olur, bu bırak notrü full long gibi)
    Kurulduğu günden beri borsa da hep çıkmış, yarın bakalım ne getirecek çok merak ediyorum

BST bakalım kendini koruyabilecek mi? BST de çok ilginç bir fon. Kontra ataklar yapabilir. Günü gününü tutmuyor dağılımda. Ya uçacak, ya zıçacak.

8. HDK HEDEF PORTFÖY VEGA İSTATİSTİKSEL ARBİTRAJ HİSSE SENEDİ SERBEST FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

bu nasıl bir fon? Hedef olduğu için almam ama ismi çok havalı civalı.

Sayfa 354/552 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •