Sayfa 373/554 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    viopu türevi vs bilmediği için burada suistimal ediliyor yatırımcı açıkça söylüyeyim sakın bulaşmayın
    Evet bilmeyenler var. Aynen.

2.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Süper giden HDA fonunun 12.10.2023 ten 11 şubat 2024 e kadarki getirisi %21. Son kayıpları dahil etmemek için özellikle 11 şubatı aldım.
    Aynı tarihlerde PPF fonlarında %14 getiri var.
    Tefasta en çok işlem gören ppf fonlardan olan HVT fonun grafigine lütfen bir bakın.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HVT

Şimdi isminde hisse senedi yoğun fon olarak geçen
    HDA fonun grafigine bakın,

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA

İkisi arasında neredeyse fark yok degil mi?

Hisse senedi yoğun fon olmasına rağmen neredeyse pürüzsüz , zigzagsız ppf grafiği gibi grafiği var.

Daha doğrusu vardı.

İnsanlar bu yüzden güvenip 1 milyar lira yatırdılar.

İnsanların kızdığı konu neden zarar ettiği değil.

Risk kategorisi 2 diye tefasa yazılmış, isminde "arbitraj" geçen ve şimdiye kadar istikrarlı giden bir fonun nasıl olurda son 4 gündür bu kadar yüksek bir zarar yazdığı. Hele dün bist100 artı kapamışken bugün de eksi 2% zarar yazdığı.

3. HDA fonunda yasananlar kurum itibari ve guveni icin oldukca uzucu. Umarim telafi edebilirler. Neredeyse 1,5 aylik getiri ve caba silindi. Bundan sonrasi icin yeni yatirimci bulmalari ve fondaki yatirimcilari tutabilmeleri oldukca zor olsa gerek diye dusunuyorum.

Benimde yatirimim var mecbur bekleyecegim telafi etmelerini. 12 asgari ucrete yakin bir kaybim olustu son 2-3 gunde. Pahali bir deneyim yasiyorum. Onemli olan hatalardan ders cikarabilmek.

Robotlardan kaynaklanan bir hatada olsa , fon yoneticisi hisselerdeki risk yonetiminde basarisiz da olduysa. Sonuc olarak fon yoneticisinin bir hatasi mevcut ve kurum itibarini olumsuz etkileyen davranislar var diye dusunuyorum. Gerekli aciklamayi gun icerisinde yapacaklardir umarim.

Sadece dusuncelerim ve temennilerim. Umarim telafi edeceklerdir. Soylediklerimizi yutariz ve bizi utandirirlar.

Saygilar , bol kazanclar.

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    HDA fonunda yasananlar kurum itibari ve guveni icin oldukca uzucu. Umarim telafi edebilirler. Neredeyse 1,5 aylik getiri ve caba silindi. Bundan sonrasi icin yeni yatirimci bulmalari ve fondaki yatirimcilari tutabilmeleri oldukca zor olsa gerek diye dusunuyorum.

Benimde yatirimim var mecbur bekleyecegim telafi etmelerini. 12 asgari ucrete yakin bir kaybim olustu son 2-3 gunde. Pahali bir deneyim yasiyorum. Onemli olan hatalardan ders cikarabilmek.

Robotlardan kaynaklanan bir hata olsa , fon yoneticisi hisselerdeki risk yonetiminde basarisiz olduysa. Sonuc olarak fon yoneticisinin ve kurum itibarini olumsuz etkileyen davranislar var. Gerekli aciklamayi gun icerisinde yapacaklardir umarim.

Sadece dusuncelerim ve temennilerim. Umarim telafi edeceklerdir. Soylediklerimizi yutariz ve bizi utandirirlar.

Sn. Black Mirror üzüldüm. Umarım zararlarınızı telafi edersiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    HDA fonunda yasananlar kurum itibari ve guveni icin oldukca uzucu. Umarim telafi edebilirler. Neredeyse 1,5 aylik getiri ve caba silindi. Bundan sonrasi icin yeni yatirimci bulmalari ve fondaki yatirimcilari tutabilmeleri oldukca zor olsa gerek diye dusunuyorum.

Robotlardan kaynaklanan bir hatada olsa , fon yoneticisi hisselerdeki risk yonetiminde basarisiz da olduysa. Sonuc olarak fon yoneticisinin bir hatasi mevcut ve kurum itibarini olumsuz etkileyen davranislar var diye dusunuyorum. Gerekli aciklamayi gun icerisinde yapacaklardir umarim.

Selamlar sayın Blackmirror, maalesef bende de çok ciddi zarar var. Yapacak birşey yok mecburen zararın çıkmasını bekleyeceğiz

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku

Geçmiş olsun. Dediğiniz gibi inşallah yarın öbürgün telafi eder.

7.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Tefasta en çok işlem gören ppf fonlardan olan HVT fonun grafigine lütfen bir bakın.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HVT

Şimdi isminde hisse senedi yoğun fon olarak geçen
    HDA fonun grafigine bakın,

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA

İkisi arasında neredeyse fark yok degil mi?

Hisse senedi yoğun fon olmasına rağmen neredeyse pürüzsüz , zigzagsız ppf grafiği gibi grafiği var.

Daha doğrusu vardı.

İnsanlar bu yüzden güvenip 1 milyar lira yatırdılar.

İnsanların kızdığı konu neden zarar ettiği değil.

Risk kategorisi 2 diye tefasa yazılmış, isminde "arbitraj" geçen ve şimdiye kadar istikrarlı giden bir fonun nasıl olurda son 4 gündür bu kadar yüksek bir zarar yazdığı. Hele dün bist100 artı kapamışken bugün de eksi 2% zarar yazdığı.
    Türkiye gibi yıllık enflasyonun %65, aylık enflasyonun %6,7 olduğu ülkede 5 ayda %21 kazandıran bir fon hakkında neden bu kadar konuştuğumuzu anlamıyorum.
    Son kayıpların neden olduğu umarım ortaya çıkar ve yatırımcılar ona göre tercihlerini yapar.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku

Çok geçmiş olsun, sn. Black Mirror. Bu başlığa katkınız çok. Umarım zararınızı en kısa sürede telafi edersiniz.

Sayfa 373/554 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •