Sayfa 412/556 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon
Arama sonucu : 4443 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Serbest te fiziki Altın alış satış

Fiyat ekranı Alış Satış
    Altın/ONS 2.017,74 2.018,21
    Gümüş/ONS 22,97 23,00
    Altın/TL 2.076,04 2.085,19

https://www.nadirdoviz.com/

Bankada sanal Altın 2000 TL. Fiziki de gerçek Altın 2090 TL. Bu fark ne demek?

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    BGP de ANL ve ALE gibi olacak. Yerini yapmışlar zaten. Kademe kademe yönetim ücretini arttıracaklar. İlk başta %0.75 e çıkartırlar. Sonra %1. Sonra %1.25, Sonra %1.5. Adamlar zaten BGP için şu anda geçici düşük yönetim ücreti uyguluyorlar. Azami gideri %1.65 olarak yapacağız demişler. Önce gel gel yapıp milyarları biriktirecekler. Sonra tıraşlama.

Fon Kodu Fon Adı Uygulanan Yönetim Ücreti Yıllık (%) Fon İç Tüzüğünde Yer Alan Yönetim Ücreti Yıllık (%) Yıllık Net Getiri Oranı (%) Yıllık Azami Fon Toplam Gider Oranı (%)
    BGP AK PORTFÖY ÜÇÜNCÜ PARA PİYASASI (TL) FONU 0,49 0,49 38,52 1,65
    ANL AK PORTFÖY ALTERNATİF BANK PARA PİYASASI (TL)FONU 1,28 1,28 35,68 1,65
    ALE AK PORTFÖY PARA PİYASASI (TL) FONU 1,53 1,53 35,61 1,65
    Dostum bak sanırım senin yaşın epey genç o kadar keskin ifadeler kullanıyorsun ki yok şöyle olacak yok şu batacak bu çıkacak Maliye bakanı bile senin kadar geleceği göremiyor. Helal olsun sana..Geçmişte altın ile ilgili bir sürü şey yazıyorsun yok sonra FED bilir bilmem ne..

3. Eskilerin bir sözü vardır; BÜYÜK LOKMA YE BÜYÜK SÖZ SÖYLEME ...derler.. Bilmem anlatabildim mi..

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Yaaa ülke nereden nereye geldi değil mi. Bu hale getirenlerin bahçelerine bahar gelmesin. Allah onları bildiği gibi yapsın.
    amin. ülkede gittikçe sertleşen, çirkinleşen hava kaygılandırıyor artık. tek dertleri din olsa vallahi içim gene rahat olacak, kuzey koreyi türkiyeden daha çok seven baya sorunlu bir kafa söz konusu. dünyada nerde kötülük var, bunlarda ona sempati ve özlem var.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Dostum bak sanırım senin yaşın epey genç o kadar keskin ifadeler kullanıyorsun ki yok şöyle olacak yok şu batacak bu çıkacak Maliye bakanı bile senin kadar geleceği göremiyor. Helal olsun sana..Geçmişte altın ile ilgili bir sürü şey yazıyorsun yok sonra FED bilir bilmem ne..

Altın hiç bir zaman turuncu çizginin altında işlem görmez. Şu anda bu rakam kaç oldu bilemiyorum ama Altın 1980$ altında sağlam alıcı geliyor, silip süpürüyor. Demek ki oralar yeni taban olabilir Q4 2023 hesapları ile. Dünyadaki en büyük 2 Altın madeni üreticisi Barrick ve Newmont un yeni bilançoları daha gelmedi. Onlar gelsin bu ay sonunda 1980$ rakamını onaylarız veya daha aşağı çekeriz veya daha yukarı çekeriz. Bilançolar gelsin görelim.

ben altını 1800$ den aldım çünkü taban 1753$ dı. Alırken de burada davulla zurnayla bu gerekçelerle alıyorum diye çok net yazdım. Oraya yaklaşınca dibini sıyırdım. Ama yeni Altın almıyorum. Portföyün o bölümü doldu.

Yeni tabanımız kaç? orayı bulun çalışın oraya gelince dibini sıyırın. 1980$ mi daha aşağısı mı daha yukarısı mı? çalışın araştırın bulun kazanın. öyle bedava ekmek yok.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    adam 1 kg. altının boğazda bir yalı fiyatına denk olması gerektiğini iddia ediyordu
    düşünsene türkiyede kaç yüz bin kişi boğazdan yalı alabilir o durumda, tabii bulabilirse
    arz talepten haberi yok sallıyor, altın artarken diğer tüm varlıkların yerinde sayacağını zannediyor..

7. Olur olur tamam kesin senin dedigin gibi olur bizde öyle yaparız..

Sayfa 412/556 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •