Sayfa 416/562 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon
Arama sonucu : 4492 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bunlar Z kusagi olabilir dostum.
    Herseyi bunlar biliyor google ile
    Valla doğru söylüyorsun google amcaları olmasa ne yapacaklarmış belli değil. Lakin orada atasözleri de var ama onlara hiç bakmazlar..

2. Ben A kuşağıyım. Z yi bitirdim başa sardım. :-)

3. Seçim sonrası için şöyle bir beklenti var:

"seçim sonrası borsa, fon, mevduat ,özetle herturlu kazanıma getirilecek yüzde 40 stopaj yetkisi sanki yokmuş gibi yatırımcılara söylenmiyor ve portföy şirketleri olası etkiler konusunda bilgi vermiyor. bu konuda sizin yorumunuz nedir?"

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Seçim sonrası için şöyle bir beklenti var:

"seçim sonrası borsa, fon, mevduat ,özetle herturlu kazanıma getirilecek yüzde 40 stopaj yetkisi sanki yokmuş gibi yatırımcılara söylenmiyor ve portföy şirketleri olası etkiler konusunda bilgi vermiyor. bu konuda sizin yorumunuz nedir?"

Şu anda alabildiğin kadar kalilteli bir sürü uzun vade tutacağın fon al o zaman. Uzun vadede tutup hemen satmayı düşünmediklerinden. Yeni vergi çıksa bile yeni alacakları bağlar seni bağlamaz. Ben öyle yapıyorum. Mevduat Döviz vb işim olmaz. Direk fon al. Sıfır stopajlı olanlardan tertemiz. Ömür boyu tut tutabildiğin kadar kefenlik yatırım olarak.

5. SORUN ] FBI dolar fonu ile DAS dolar fonunu karşılaştıran var mı ? İçerikleri çok benzer olan bu iki fon yönetim becerisi nedeniyle DAŞ gibi olandan yana ağırlık var. Diğer efbiay ise mesela bugün TL. bazlı %0,27 artmış görünürken dolar bazlı % SIFIR .

Tefastan bakıp geçen kitleye kitliyorlar gibi geldi....[/QUOTE]

ÇÖZÜM 1 : YapraksızYonca;6718612]Tcmb dünkü alış kuru ile evvelki gün alış kuru arasındaki yüzdelik değişimi, bugünkü tefastaki tl yuzde değişimden çıkararak dolar bazlı getiriyi hesaplayabilirsiniz. Hazır olarak ben de bulamadım[/QUOTE]
    Söylediğiniz gibi olmuyor. Normal döviz getirisi hesabı için doğru ama , fon işinde tutmaz. Ters repo- mevduat- kira sertifikası vb. değerler de var fonlarda.

ÇÖZÜM [COLORAma çok yanlış bilgi="#B22222"][/COLOR]=ativan;6718695]bu tip fonları dolarla alsanız bile satısta stopaj oderken tl ye cevrilerek odeniyor diye biliyorum

bu durumda mevcut dolarınız azalabilir
    ( cıkıstaki tl karsılıgı - giristeki tl karsılıgı) *%10 stopaj[/QUOTE]

Her türlü vergi ana paradan değil getiriden alınır. Eğer ben sizin müşteri temsilciniz olsam yanmıştınız !!

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Şu anda alabildiğin kadar kalilteli bir sürü uzun vade tutacağın fon al o zaman. Uzun vadede tutup hemen satmayı düşünmediklerinden. Yeni vergi çıksa bile yeni alacakları bağlar seni bağlamaz. Ben öyle yapıyorum. Mevduat Döviz vb işim olmaz. Direk fon al. Sıfır stopajlı olanlardan tertemiz. Ömür boyu tut tutabildiğin kadar kefenlik yatırım olarak.
    Bu ülkede çok kesin ifadelerle konuşursanız '' yalancı '' durumuna düşebilirsiniz. Sizin veremeyeceğiniz kararlarla ilgili tasarruf da size ait olamaz. YANİ

Kafalarına koymuşlarsa bir şeyi, eski giren - yeni çıkan vb. dinlemezler. MTV konusunu ne çabuk unuttunuz. Her şey bir kararnameye bakar. Hatta bankada olan kıymetler ( döviz, altın, gümüş, senet vb. ) kaydi değerdir. Yüce devlete lazım olduğunda kullanılır. Sahiplerine birer sertifika ( sonradan ödeme senedi ) verilir. Bu işin doğasında vardır. Oturduğunuz bina kentsel dönüşüme gider mi ? neden gitmesin. Aynı durum.

Elbette bunlar çok uç örnekler ama sonuçta risk. Risk olmadan getiri olmuyor. Tekkeyi bekleyen kurbanı yer.

Yatırım ve beslenme tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Seçim sonrası için şöyle bir beklenti var:

Aslında çok şeffaf davranıldığını düşünüyorum. Daha ne desinler ? Kitap alıyorum belki okurum belki okumam..eee neden verdin o parayı ?

Tren bileti alayım belki lazım olur... meclisten durup dururken canları sıkılıp %40 yetkisi almadıklarına göre ...
    Emekliye bile bayram ikramiyesi 3 bin tl. önce ilan ediliyor sonra yetki alınıyor ama stopaj .......

Borsayı zora sokacak karar almazlar ama yabancı menkul vb için ihtiyaç olursa %40 olayını devreye alırlar..Kimsenin gözünün yaşına da bakmazlar...

Sayfa 416/562 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •