Sayfa 439/562 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon
Arama sonucu : 4490 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    PPN ve PPT diye rakipleri de var
    1 yılda parayı 2x yapabildiysen sıkıntı yok
    diğer durumda fiziki döviz al, yat, daha rahat
    kesinti yok, stres yok
    bu yıl minımum fiziki % 75 çok kasarsa %100. süpriz 2.31x 2024 de getirebilirde.
    Fon Pörrföyü ayda en az net % 10 altı getirmeli, bu kadar zahmete değsin
    mantar gibi her kurum yeni fon çıkartıyor, çoğu alanda ismine bakıp alıyordur
    Son düzenleme : Maacit; 24-02-2024 saat: 15:54.
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

2. Enerciiii.

Generative AIs Energy Problem Today Is Foundational. Before AI can take over, it will need to find a new approach to energy.

https://spectrum.ieee.org/ai-energy-consumption

3. Çok enerciii

Making an image with generative AI uses as much energy as charging your phone

https://www.technologyreview.com/202...ng-your-phone/

4. Kırmızı bankanın AFT si ve Boynuzlu bankanın YAY ı çok yüksek yönetim ücreti alıyorlar. Ayrıca %10 stopaj istisnası da yok.

Peki alternatifler neler var? Stopajsız hem de. Ayrıca düşük yönetim ücretleri var. Seç beğen. CPU. OJT.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Kırmızı bankanın AFT si ve Boynuzlu bankanın YAY ı çok yüksek yönetim ücreti alıyorlar. Ayrıca %10 stopaj istisnası da yok.

Peki alternatifler neler var? Stopajsız hem de. Ayrıca düşük yönetim ücretleri var. Seç beğen. CPU. OJT.

Doğru , ancak aft den CPU dönüşüm zamanı 8 gün gerektiriyor

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Kırmızı bankanın AFT si ve Boynuzlu bankanın YAY ı çok yüksek yönetim ücreti alıyorlar. Ayrıca %10 stopaj istisnası da yok.

Stopaj nasıl olmuyor bunlarda. Yakında yeni düzenleme ile stopajın arttırılacağı söyleniyor %40 a kadar yetki verildi CB ye. Sırf aralık ayında bu muhabbet çıktığı için, uzun zamandır bulunduğum AFT fonundan çıkış giriş yapıp karı %10 stopajla reelize ettim.

Şayet bu fonların getirisi AFT ve Yay kadar olacak ve stopaj olmayacaksa, 8 değil 10 gün bile bekler geçerim.

7. İstanbul Portföy Agresif Değişken Fon geliyormuş IPB ile nasıl ayrışacak acaba.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

8.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    İstanbul Portföy Agresif Değişken Fon geliyormuş IPB ile nasıl ayrışacak acaba.
    Zaten IPB büyüklüğü 75 milyonu aşınca agrasif olmayı bırakmıştı. Şuan portföy büyüklüğü 1.75 milyar tl ye ulaşmış müthiş

Yeni fon ne zaman işleme başlayacak ve yöneticisi tufan bey mi acaba

Sayfa 439/562 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •