Sayfa 479/563 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Dostum fon da gunde bir kere stres oluyo insan
    sabah fiyatlari excel e girip kar zarari gorunce
    ama borsa da borsa acik olan her an her hisse ye bakip stres olunuyo

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Dün itibari ile yatırım fonlarında arzuladığım portföy büyüklüğüne ulaştım.. Bir şekilde kendi çapımda hedeflediğim finansal özgürlüğe de ulaşmış oldum. Burada yazan paylaşım yapan herkese ve özellikle pandemi döneminden beri yorumlarını bilgileri esirgemeyen şu anda hala yazan ya da belli sebeplerden ötürü ayrılan tüm paylaşımcılara teşekkür ederim. Temennim herkesin istediği hedeflediği finansal özgürlüğe en kısa zamanda ulaşmasıdır.
    Bol kazançlar…
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Doviz sepeti de yapin dostum herseyi tl ile dusunmeyin

Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    İçtenlikle tebrik ederim, sizin adınıza çok mutlu oldum. Çok yazmasam da uzun süredir bu başlığı takip ediyor ve neredeyse yazılanların tamamını okuyorum. Benim de Eyt'den emekliliğime üç yıl kaldı, bu üç yıl sonunda özellikle çocuklarımın eğitim masraflarını karşılayacak gerekli birikim tutarına ulaşabilirsem aktif çalışma hayatımı sonlandırmayı düşünüyorum.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kapalıçarşı dolar alış kuru 33.13 .Satış 33.23.
    Bakalım o mu geri gelecek resmi kur mu oralara gidecek.
    Dün yani C.tesi günü izmir'de döviz büfesinde dolar alış 33.10 satış 33.35 tl idi.

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Dün itibari ile yatırım fonlarında arzuladığım portföy büyüklüğüne ulaştım.. Bir şekilde kendi çapımda hedeflediğim finansal özgürlüğe de ulaşmış oldum. Burada yazan paylaşım yapan herkese ve özellikle pandemi döneminden beri yorumlarını bilgileri esirgemeyen şu anda hala yazan ya da belli sebeplerden ötürü ayrılan tüm paylaşımcılara teşekkür ederim. Temennim herkesin istediği hedeflediği finansal özgürlüğe en kısa zamanda ulaşmasıdır.
    Bol kazançlar…
    Sanki bir veda mesajı gibi. Acaba yanlış mı anladım.

5.  Alıntı Originally Posted by CEM_indikatoru Yazıyı Oku
    Beyler şu stopaj olayında kafalar karışık oldu iyice. Bazı fonlardan çıkıp stopajsızlara geçmeyi düşünüyorum ama anlamadığım bazı şeyler var.

Kendime göre fonları 3'e ayırdım. Doğrumu yanlış mı bilmiyorum.

1. Stopajı hiç olmayan doğuştan muaf, bunlar içeriği itibariyle hiç stopajı olmayan.
    2. Stopajdan geçici olarak muaf olan. 2020-30.4.2024 arasında alınan bazı fonlara tanınan stopaj istisnalı olanlar.
    3. Stopajı içeriği itibariyle olan ve muaf olmayan ve %10 kesilen.

Kafamı karıştıran özelliklede bu geçici muafiyet tanınanlar yani 2. sıradaki. Bunları aldık diyelim, ileride satarken o günün kanunlarımı dikkate alınıyor, neye göre işleniyor. Misal fona ekleme yaptık nisandan sonra, satmaya çalıştığımızda neye göre satıyor, eski yeni fon diye ayırıyor mu. Ayrıca 1 yıldan fazla kalırsan kesilmez, kısa kalırsan kesilir gibi şeylerde var. Bilgisi olan yazabilirmi.

Mevcuttaki fonların AFT, YAY, IIH.. Almayı düşündüğüm OJT, CPU ve ZBN...
    Çok ilginç yatırım saratejisi. Fon yatırımında sadece stopaj muafiyetine göre alım yapmak. Forumda böyle düşünen başka arkadaş var mıdır? Merak ettim. Misal çok iyi yönetilen ve getirisi iyi olan fakat stopajı olan bir fonu bu nedenle portföye almamak doğru bir yaklaşım olur mu?

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    DİBS'lerin de ikincil piyasaları var.
    Ancak cds konusunda eurobond'lar kadar duyarlı değil.
    Fakat eldeki dibs'lerden daha yüksek faizli yeni dibs'ler çıkmaya başlarsa eldekiler patlar, ikinci elde değerleri düşer.Bu da o dibs'leri barındıran fonların değerini düşürür.
    Demek ki yeni dibs'lerde faiz artışı beklentisi varsa eldekilerin değerinin düşme ihtimalinin olduğunu da unutmamak lazım.

Bu arada gözümüz aydın Fitch'in not artırımı sonrası cds'lerde hafif bir geri çekilme olabilir.
    Hele faiz yükselişinin konuşulduğu bir dönemde.

7. Sn. Tantrum'un sorusuna yanit: ben 6 yil once toplu para ile yatirima basladim. Al sat yapmiyorum. Temettuleri devamli ekleme yapiyorum. Portfoyun yuzde 80'i dogrudan hisselerde, yuzde 20'si ise yerli ve yabanci fonlarda... selamlar...

Fitch kararı sürpriz oldu , bakalım nereye kadar sürükleyecek

Sayfa 479/563 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •