Sayfa 485/564 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535 ... SonSon
Arama sonucu : 4510 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Bir numara KZL yönetim ücreti de yok gibi bir şey .. %0.3

OJK GGK çok iyi gidiyor son zamanlarda. KZL TCA ve FIB geride kaldı. Sebebini bilmiyorum. Bu Altın fonlarını çözemedim bir türlü. Düz ALTIN alıp koyun fona a.q. Ne kadar oynak olabilir ama çok oynak bu Altın fonları. Günlük bakınca sağı solu belli olmuyor. Referans değerleri farklı farklı alıyorlar sanırım.

2.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    GGK 21.02.2024 den itibaren yönetim ücretini % 1,50 yaptı. Daha önce 0,90 idi.

Hepsi yükseltti nedense. Altın fonları artık eskisi kadar cazip değil. Altın belirlediğim değere gelirse daha da gelmem Davosa. Altın fonlarına paydos derim. Böyle dengesiz fon olmaz. Altın fonları sanki borsa fonu gibi oynak a.q.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Hepsi yükseltti nedense. Altın fonları artık eskisi kadar cazip değil. Altın belirlediğim değere gelirse daha da gelmem Davosa. Altın fonlarına paydos derim. Böyle dengesiz fon olmaz. Altın fonları sanki borsa fonu gibi oynak a.q.
    Belirlediğiniz değer neresi. Altın fonlarının avantajı stopaj olmaması ve alım satım makası olmaması, bunun dışında pek bir anlamı yok gerçekten. Uzun vade tutmak isteyenler için gram altın alıp koymak daha mantıklı görünüyor.

Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    11.03 de eyt alis emri girdim volör 13.03
    tmg girdim 11.03 de alis volör 12.03 yabancı olmasına rağmen
    Eyt bugün getiri götür yapmamis , O gözüküyor ,bu normalmi?

5. Yarında bu altın fonları ortalama -%2 yazacak. Alışkanlık oldu bakıyorum bakılacak gibi değil. Fiziki sarı sarı kasada daha güzel görünüyor. Güven veriyor..

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Eyt bugün getiri götür yapmamis , O gözüküyor ,bu normalmi?

Normal değil. Çok nadir bir durum. Yarın Aktifi arayıp sorun. Bence veri girişini yanlış yapmışlardır. Milyonda bir ihtimal fiyat günden güne aynı kalabilir. 6 tane küsürat var.

https://www.aktifportfoy.com.tr/fon/EYT

fon sepeti fonlarımı ve ppf leri yarın ev alacağım için sattım..geriye az bir para kaldı..

forvet IIH-EC2 orta saha IPB-GPG defans DBH-TLE portföyü oluşturdum..her ay üstüne eklemeyi düsünüyorum..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bilgili olmakla zeki olmak ayrı şeyler..çok bilgilisin harika excel kullanıyorsun, tefastan karşılaştırma tablosunu indiriyorsun, aylık getirileri büyükten küçüğe sıralıyorsun, tam bu aşamada zeka faktörü devreye giriyor, en üstte +20 +30 getirmiş fonları görünce gözlerin kalp işareti oluyor..

yahu adam onlar sana fonun gelecekte kazandıracağı rakamlar değil, geçmişte kazandırdığı rakamlar! bitmiş..artık ekmeği yenmiş onların. +20 yapmış bir fonu almanın sadece 2 gerekçesi olabilir, ilki çok başarılı bir değişken fonu uzun vadeli almaya karar vermek, ikincisi o fonun bağlı olduğu endekste neredeyse kesin beklentilere sahip olmak. misal faiz indirimi beklemek gibi kesin, yoksa kendi beyninde uydurduğun komplo teorilerine inanarak yine olmaz. rusya ukraynayı kesin alır tahıl yükselir, suudiler filistin işine kızar petrol ambargosuna başlar petrol fırlar, reyiz karadenizden petrol çıkacağına söz verdi bist 2000 usd olur şeklinde çalışan bir beynin varsa yandı gülüm keten helva.

insanların çoğu dünyanın aslında düz tepsi olduğu yada dünyayı aslında gizli bir kertenkele ırkının yönettiği şeklinde gülünç bir zeka seviyesine sahip olduğundan bence yine siz temel analizi boşverin. endekslere baktığınızda borsalarda 1-3 yıllık, emtialarda 5-10 yıllık dip kollayın. aslında günlük türev araç trade etmeyeceksen teknik analiz öğrenmeye bile gerek yok. tabloya bak dip nereden dönmüş yav bu kadar yani. o dip gelene kadar faizde bekleyecek disipline sahip olmaktır tüm mesele.
    Eski mesajları okurken gözüme takıldı.
    Fonun getirisini belirleyen; fonun dolaşımdaki adedi ve fona olan yatırımcı talebi değil bildiğim kadarıyla
    Fonlarda getiriyi iki şey oluşturuyor;
    1. Fonun dayanak varlığının performansı,
    2. Fon yönetiminin mahareti.

Uzun vadelerden günümüze iyi performans sergileyen bir fon; iyi bir dayanak varlığa yatırim yapmış ve aynı zamanda iyi yönetildiği için bu getiriyi sağlamış olarak değerlendirilemez mi?
    Her ne kadar uyarılarda da belirtilse "geçmiş getirilerin gelecekte de elde edileceğinin garantisi yoktur"
    Ama yine de bu getiriler fon yatırimcısı için bir ölçüt olamaz mı?
    Burada sanırım yatırimcı yöntem olarak ikiye ayrılır.
    Kimi alıp biriktiriyorum, güveniyorum mantığı ile ucuz pahalı demez alır.
    Kimi bu iyi fonları olabildiğince ucuz seviyelerden alır.
    Aklıma takılan bir konu olduğu için hem düşüncemi paylaşmak hem de fon seçiminde bakış açilarinı öğrenmek istedim.

Sayfa 485/564 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •