Sayfa 63/558 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 4461 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Hocam sen ücretsiz düşük komisyonla işlem yapılabilen bistten zamanı gelince şorttan iyi kazanacaktın. Kazaniyon mu yoksa forumda hala yatırımcı profilinin çok üstünde yorumlar yazmaya devam mı?
    ya şimdi...koçlar oyuna katılmaz biliyorsun: ))))

2. Benim de son durum bu şekilde %10 ppf, %10 rık, %10 rpd, %34 hisse, %18 hsyf, %18 döviz, hisselerde %15 zarar var, hisse fonlarda şimdilik zarar yok, fakat bist düşmeye devam ederse ne yaparım onu düşünüyorum, düşüşlerde hem hisselere hem fonlara ekleme yapmak zor oluyor nakit iyice azaldı, geçen hafta değişkenleri bozdurup durdum.
    Altın ve gümüş çıkmıyor diye kıymetli madenler fonunu bozdurup zirveden birkaç hisse aldım ertesi gün israile saldırı oldu, herkes gibi ben de bu kadar düşüş beklemiyordum düşüşlerde erken alımlar yaptım, hem şansızlık hem amatörlük ettim. Bu çatışmalarda durum nereye gider belirsiz, düştükçe alım yapmak iyi mi kötü mü kestiremiyoruz artık.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Benim de son durum bu şekilde %10 ppf, %10 rık, %10 rpd, %34 hisse, %18 hsyf, %18 döviz, hisselerde %15 zarar var, hisse fonlarda şimdilik zarar yok, fakat bist düşmeye devam ederse ne yaparım onu düşünüyorum, düşüşlerde hem hisselere hem fonlara ekleme yapmak zor oluyor nakit iyice azaldı, geçen hafta değişkenleri bozdurup durdum.
    Altın ve gümüş çıkmıyor diye kıymetli madenler fonunu bozdurup zirveden birkaç hisse aldım ertesi gün israile saldırı oldu, herkes gibi ben de bu kadar düşüş beklemiyordum düşüşlerde erken alımlar yaptım, hem şansızlık hem amatörlük ettim. Bu çatışmalarda durum nereye gider belirsiz, düştükçe alım yapmak iyi mi kötü mü kestiremiyoruz artık.
    Hsyf zararı pazartesi belli olur. Şahsen şu saatten sonra BIST e kuruş vermem. 2 ay önce Tüm hsyf den çıkıp RIK aldım. Bundan memnun kalmazsam da başka değişken fona geçerim.

4.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Hsyf zararı pazartesi belli olur. Şahsen şu saatten sonra BIST e kuruş vermem. 2 ay önce Tüm hsyf den çıkıp RIK aldım. Bundan memnun kalmazsam da başka değişken fona geçerim.
    bence de bu dönem rık tek mantıklı kapı gibi. hatta ful rık yapılabilir. cumhur ittifakı baya acımasız konuşuyor bu lügat doları zıplatır. baskılamaları da mümkün olmaz. 24 saat süre tanıyoruz tarzı konuşmalar devam ederse usd yolculuk 50 liraya. bunda da en karlı çıkan rık olur tabiki. altın diğer alternatif ama çok yükseldi, israil kara harekatından vazgeçtik derse oy oy oy..-10 taban kuralı da yokki meretin fazla düşmeden fonu bozdurma fırsatı versin: )

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bence de bu dönem rık tek mantıklı kapı gibi. hatta ful rık yapılabilir. cumhur ittifakı baya acımasız konuşuyor bu lügat doları zıplatır. baskılamaları da mümkün olmaz. 24 saat süre tanıyoruz tarzı konuşmalar devam ederse usd yolculuk 50 liraya. bunda da en karlı çıkan rık olur tabiki. altın diğer alternatif ama çok yükseldi, israil kara harekatından vazgeçtik derse oy oy oy..-10 taban kuralı da yokki meretin fazla düşmeden fonu bozdurma fırsatı versin: )
    Altın fonlarından mı bahsediyorsunuz? Sakın bulaşmayın

Altın ise ABD savaşa girdiğinde en fazla %25 artmış. Ukrayna'da Rusya savaşında Max gördüğü nokta 1998$/ons

6.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Altın fonlarından mı bahsediyorsunuz? Sakın bulaşmayın

Altın ise ABD savaşa girdiğinde en fazla %25 artmış. Ukrayna'da Rusya savaşında Max gördüğü nokta 1998$/ons
    helal. işte araştırarak istatistik bakarak yatırım yapan insan! altını olan da varsa kara harekatının başladığı gün büyük olasılık bu işin zirvesi olacak o gün vereceksin satışı, sonraki günler kar satışı başlar zaten. sonra tekrar 1700 usd bekleyeceksin. geçenki düşüşte 1700 görseydi ben de alacaktım nakdim hazırdı. kısmet.

7.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Daha önce de yazmıştınız bu düşüncenizi ama ben aktif ne kadar güvenli bilemiyorum.
    Üç kuruş kazanalım derken paramızı hiç etmeyelim.
    Valla BBDK denetimi var, bu dönemde de daha hassas olsunlar derim.Tabi belli de olmaz.
    Ayrıca birde %9'a kadar faiz veren ama 2045 vadeli olan eurobondlar var ama vergi işiyle uğraşmak zor geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Sizce iyi hsyf ve değişken fonlar hangileridir paylaşabilirmisiniz sakıncası yoksa.
    mac, nnf, gmr
    ıpb, nrc, tcd,rpd

Sayfa 63/558 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •