Sayfa 64/555 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. TAB gıdanın halka arzına 5.185.061 kişi katılmış.
    Rekor kırılmış.

2.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Hsyf zararı pazartesi belli olur. Şahsen şu saatten sonra BIST e kuruş vermem. 2 ay önce Tüm hsyf den çıkıp RIK aldım. Bundan memnun kalmazsam da başka değişken fona geçerim.
    Yanlış yaptım hem eldeki kâr eden fonları sattım hem de en tepeden hisse ve fon alımları yaptım, alımları da bol keseden yaptım, pazartesi zararda olmayan hsyf lerden birer miktar satayım bari hem elde nakit olsun hem de riski azaltayım, bist'in
    bir bahane ile düşeceği belliydi ama bu kadarını hiç tahmin edemedim, en fazla 8 bin seviyesine iner diyordum.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Yanlış yaptım hem eldeki kâr eden fonları sattım hem de en tepeden hisse ve fon alımları yaptım, alımları da bol keseden yaptım, pazartesi zararda olmayan hsyf lerden birer miktar satayım bari hem elde nakit olsun hem de riski azaltayım, bist'in
    bir bahane ile düşeceği belliydi ama bu kadarını hiç tahmin edemedim, en fazla 8 bin seviyesine iner diyordum.
    Muhtemelen yine acele ediyorsunuz dipten satma ihtimaliniz yuksek

4. Hareket sayısını azaltmak lazım. Hatta sadece malının üzerinde boş boş beklemek lazım.

5. Borsa İstanbul her iki yılda bir ortalama %20-25 arası düzeltme yapar. Eğer yine böyle bir düşüş olacaksa 6421-6849 arası güzel bir alım yeri olur. Endeks buraya kadar düşerse de büyük hisseler ortalama %40-50 arası düşer. Benim kişisel planım bu şekilde bu seviyelerden alanların çok iyi kazanacağını düşünüyorum.

Bu saaten sonra hisse işi ancak günlük trade edebilenjn işine yarar, al yat işi bitmiştir ,bunun içinde ekran başında olmak lazım ,bu da sıkıntı yaratıyor ,hayattan kopuyorsun , bence ucuz kalan tek ens.doviz ,yada en azından bu seviye altına gelmez , bir vadede artmayabilir ama.uzun vadede enflasyon kadar getiriyi saglar

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Borsa İstanbul her iki yılda bir ortalama %20-25 arası düzeltme yapar. Eğer yine böyle bir düşüş olacaksa 6421-6849 arası güzel bir alım yeri olur. Endeks buraya kadar düşerse de büyük hisseler ortalama %40-50 arası düşer. Benim kişisel planım bu şekilde bu seviyelerden alanların çok iyi kazanacağını düşünüyorum.
    Screenshot_20231022-223005.jpg

Gerçekten öyle mi acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Altın fonlarından mı bahsediyorsunuz? Sakın bulaşmayın

Altın ise ABD savaşa girdiğinde en fazla %25 artmış. Ukrayna'da Rusya savaşında Max gördüğü nokta 1998$/ons
    https://invst.ly/11ubgn
    Muhterem altına bulaşma demek yani nasıl bir tavsiyedir anlamak mümkün değil. Bak oraya GRAM altının haftalık grafiğini bıraktım. Anliyorsan bir bak istersen MACD ve STOCH RSI ne anlatıyor.

Sayfa 64/555 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •