Sayfa 78/560 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 4477 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Türev açıp terste kalmışlardır.
    Vergi komisyon çok yüksek olmasa kendim gireceğim abd borsalarina.
    walla bende aynı...Yurtdışında bir kurumda hesap vardı onu da 2009 da kapamıştım...

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    mac'a ne oldu. sattım demeyin
    En son partiyi de çıkardım. Kardan biraz içeri girdik ama

YAS'ı ise hisse olarak tutacağım kendi koç şirketleri grubu olacak şekilde.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    En son partiyi de çıkardım. Kardan biraz içeri girdik ama

YAS'ı ise hisse olarak tutacağım kendi koç şirketleri grubu olacak şekilde.
    Hayırlı olsun, keşke 1 tane tutsaydınız, sayenizde geceden öğreniyorduk ne güzel.

4. Merkez Bankaları dijital paraların güvenliğini nasıl sağlayacaklar? Bu Blockchain cüzdanı hackleniyor diye biliyorum ben yanlışım varsa düzeltin lütfen

5.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Sebebi savaş

Sebebi savaş değil. Sebebi para basmak. Ben rezerv paranın sahibiyim. İstediğim kadar sınırsız para basarım. Nah basarsın. Her şeyin bir sınırı var. Limite dayandığı an Roma İmparatorluğu, Osmanlı, vb tüm büyük imparatorluklar gibi çökersin, yıkılırsın, sınırsız para basamazsın. Oyuncular limite dayandığını farkettikleri an tek tek sistemden çıkar başka bir sağlam varlığa geçer.

Ne yapayım ben senin paranı?

Paranın tanımı nedir? O ülkenin borç senedidir. Borcunun teminatı ne? Daha çok para basmak? Sektör git denir bir noktadan sonra. Olan budur.

Diğer fiat paralar mort ex oldu zaten. Geriye rezerv para olduğu için Dolar kaldı şu anda. Uzatmaları oynuyor. Sınırsız para basmanın cezasız olması düşünülemez. Bakınız bizim paramız maalesef çok fazla basıldığı için pul oldu. Çok fazla para basarsan bu cezalandırılır.

Düşün Amerikada bir kredi kartı harcaması yaparsan gecikme faizi %21.3, burası Amerika yahu. Bu nereye varacak? Bu faizi tüketici nasıl öder? Tüketici tüketmezse firmalar kime mal hizmet satacaklar?

Commercial Bank Interest Rate on Credit Card Plans, All Accounts

https://fred.stlouisfed.org/series/TERMCBCCALLNS

İjv mi ıry mi karar veremedim.
    Son düzenleme : paramanya; 25-10-2023 saat: 14:40.

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Sebebi savaş değil. Sebebi para basmak. Ben rezerv paranın sahibiyim. İstediğim kadar sınırsız para basarım. Nah basarsın. Her şeyin bir sınırı var. Limite dayandığı an Roma İmparatorluğu, Osmanlı, vb tüm büyük imparatorluklar gibi çökersin, yıkılırsın, sınırsız para basamazsın. Oyuncular limite dayandığını farkettikleri an tek tek sistemden çıkar başka bir sağlam varlığa geçer.

Ne yapayım ben senin paranı?

Paranın tanımı nedir? O ülkenin borç senedidir. Borcunun teminatı ne? Daha çok para basmak? Sektör git denir bir noktadan sonra. Olan budur.

Diğer fiat paralar mort ex oldu zaten. Geriye rezerv para olduğu için Dolar kaldı şu anda. Uzatmaları oynuyor. Sınırsız para basmanın cezasız olması düşünülemez. Bakınız bizim paramız maalesef çok fazla basıldığı için pul oldu. Çok fazla para basarsan bu cezalandırılır.

Düşün Amerikada bir kredi kartı harcaması yaparsan gecikme faizi %21.3, burası Amerika yahu. Bu nereye varacak? Bu faizi tüketici nasıl öder? Tüketici tüketmezse firmalar kime mal hizmet satacaklar?

Commercial Bank Interest Rate on Credit Card Plans, All Accounts

https://fred.stlouisfed.org/series/TERMCBCCALLNS
    Bu sınırsız para meselesi Bretton Woods anlaşması kaldırılmadan önce yaşandı. Fransa altınını geri istedi( Gaulle). Sonra kendisine suikast yapıldı sonra anlaşma sona erdi. Yeni anlaşma:
    Bknz: Petrodolar

Dolar borç senedinin teminatı petroldür

Altına dayalı borç sistemi denendi. Başarısız oldu.

Doların gücünü belirleyen şey ( aslında tüm para birimlerinin) ülkenin itibaridir.

Kendi para biriminden petrol satan tek ülke Kuveyt. O yüzden Kuveyt dinarı dünyanın en değerli para birimi
    Son düzenleme : Icarus88; 25-10-2023 saat: 14:49.

8. Altın karşılığı yada altına dayalı para sistemi olsa dünya daha iyi bir yer mi olacaktı. Altın tutanın bile baktığı ne ons/usd paritesi altınını sattığı anda döndüğü para birimi yine dolar. Karşılıksız para mevzusu bana göre hikaye. Hegemonyan kadar güçlüsün.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 78/560 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •