Sayfa 91/543 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 721 - 728 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    matrix neo 'nun narenciye delişmen fonunun izahname değişti. osbir ekimden itibaren spötta net % 51 sürekli hisse taşıyacak. vadelide kısa pozisyon ile o oranı düşürebilir koşullara göre Balcılar'ın Bilal ( fön yöneticisi ) .... herhale bir yıldan uzun süre fönü elinde tutanlar içün stopaj avantajı olsun diye kıpraştırdılar izahnameyi... başka bir açıklaması varsa bilmiyorum...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    matrix neo 'nun narenciye delişmen fonunun izahname değişti. osbir ekimden itibaren spötta net % 51 sürekli hisse taşıyacak. vadelide kısa pozisyon ile o oranı düşürebilir koşullara göre Balcılar'ın Bilal ( fön yöneticisi ) .... herhale bir yıldan uzun süre fönü elinde tutanlar içün stopaj avantajı olsun diye kıpraştırdılar izahnameyi... başka bir açıklaması varsa bilmiyorum...
    İyi yapmışlar bari, 31.10 2024 ten sonra satarsak stopaj ödemeyeceğiz. Baya bir katkısı olacak bize.
    Nasıl olsa agresif değişkenlerin hiçbiri %51 altına düşmüyor kolay kolay.

TCD'nin açtığı bu yolda
    Darısı IPB'ye

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ben de şunu ekliyim, herkes hisse senedi al satı beceremez(örnek:ben, vakit yok uğraşamam, takip edemem) , o nedenle uzun vadede bence en iyi yatırım iyi yönetilen hsyf ve değişkenlerdir.
    myfinans ben zaten al sat kastetmedim. asla da yapmıyorum... ben fazla kıpraşmadan bekliyorum. traderlik zor iş ve uzun vadede çok uzman değilseniz al satla kazanamıyorsunuz... sizin yanıtınız da aslında uzun vadede kazandıranın borsa olduğunu ortaya koyuyor. ben şimdilik kendi portföyümü yöneterek ( fazla kıpırdamayarak, en azından fonların yönetim ücretinden kurtuluyorum. gerçi bir miktar fonum da var. daha uzun vadede belki ben de hepsini fonlara taşıyacağım. hatta geçenlerde fon önerileri sormuştum buradaki dostlara, bir kişiden yanıt geldi sadece. neyse iyi haftalar olsun herkese...

4.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    myfinans ben zaten al sat kastetmedim. asla da yapmıyorum... ben fazla kıpraşmadan bekliyorum. traderlik zor iş ve uzun vadede çok uzman değilseniz al satla kazanamıyorsunuz... sizin yanıtınız da aslında uzun vadede kazandıranın borsa olduğunu ortaya koyuyor. ben şimdilik kendi portföyümü yöneterek ( fazla kıpırdamayarak, en azından fonların yönetim ücretinden kurtuluyorum. gerçi bir miktar fonum da var. daha uzun vadede belki ben de hepsini fonlara taşıyacağım. hatta geçenlerde fon önerileri sormuştum buradaki dostlara, bir kişiden yanıt geldi sadece. neyse iyi haftalar olsun herkese...
    Yok ben zaten dediğinizi doğrulamak için yazdım.Bir de ben gibi al satı beceremeyenlere, doğru hisse seçimi yapamayanlara ufak bir öneride bulundum.
    Önemli olan iyi yönetilen (hepsinden de önemlisi iyi niyetle yönetilen) fonları bulmak.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İyi yapmışlar bari, 31.10 2024 ten sonra satarsak stopaj ödemeyeceğiz. Baya bir katkısı olacak bize.
    Nasıl olsa agresif değişkenlerin hiçbiri %51 altına düşmüyor kolay kolay.

TCD'nin açtığı bu yolda
    Darısı IPB'ye
    Ben esnek olmalarını seviyorum ya alternatifte olmalı IPB ve benzeri.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Ben esnek olmalarını seviyorum ya alternatifte olmalı IPB ve benzeri.
    %51 altına düştü mü hiç acaba? Düşmediyse ve düşmeye de niyeti yoksa, boşuna %10 ödeyeceğiz demektir.
    Ama yok ben gerekirse %51'in altınada düşerim diyorsa böyle devam etmesi iyi tabi.

7. Amerikan GDP ve Borcu. Neden alarm var diyorum? Borcun artış hızı GDP yi ezip geçiyor. Tanıdığınız sağlam bir iktisat Doç veya Prof varsa bu grafiği gösterip yorumlamasını rica edin, ama hangi ülke olduğunu söylemeyin ilk başta, hocam bir ülke var, Borç ve GDP oranları artış hızı böyle, nereye varır bunun sonucu?

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikan GDP ve Borcu. Neden alarm var diyorum? Borcun artış hızı GDP yi ezip geçiyor. Tanıdığınız sağlam bir iktisat Doç veya Prof varsa bu grafiği gösterip yorumlamasını rica edin, ama hangi ülke olduğunu söylemeyin ilk başta, hocam bir ülke var, Borç ve GDP oranları artış hızı böyle, nereye varır bunun sonucu?

sn kastirsef bu tarz soruların yeri alttaki başlık. Sn deniz43 e sorabilirsiniz.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...20091&page=389

Sayfa 91/543 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •