Sayfa 221/551 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon
Arama sonucu : 4404 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Hocam TEFAS ta listelenmiyor ,İSMEN üzerinden talepte bulunup aldım, onlar aracı oldular ve direk iş portföyden aldım, ismen hesabımda duruyor şu an, fonun açık adı, İş portföy yenilenebilir enerji teknolojileri girişim sermayesi yatırım fonu....

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Tefas da goremedim ıet yi ,

Bu arada bistten cıkan para dovize gidiyor..
    Çünkü girişim sermayesi fonu.

https://www.isportfoy.com.tr/iet-is-...i-yatirim-fonu

Alım Esasları
    Nitelikli Yatırımcılar 15 Aralık 2023 tarihine kadar fon'a katılabilir. 16 Aralık 2022 - 15 Haziran 2023 tarihleri arasında verilen alım talimatları 15 Haziran gününü takip eden ilk iş gününde gerçekleştirilir. 16 Haziran 2023 - 15 Aralık 2023 tarihleri arasında verilen alım talimatları 15 Aralık tarihini takip eden ilk iş günü gerçekleştirilir. 15 Aralık 2023 tarihinden sonra alım talimatı kabul edilmeyecektir.

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Çünkü girişim sermayesi fonu.

https://www.isportfoy.com.tr/iet-is-...i-yatirim-fonu

Alım Esasları
    Nitelikli Yatırımcılar 15 Aralık 2023 tarihine kadar fon'a katılabilir. 16 Aralık 2022 - 15 Haziran 2023 tarihleri arasında verilen alım talimatları 15 Haziran gününü takip eden ilk iş gününde gerçekleştirilir. 16 Haziran 2023 - 15 Aralık 2023 tarihleri arasında verilen alım talimatları 15 Aralık tarihini takip eden ilk iş günü gerçekleştirilir. 15 Aralık 2023 tarihinden sonra alım talimatı kabul edilmeyecektir.
    Evet hocam o şekilde oldu ve aldım, hatta ben talepte bulunduğumda fonun fiyatı değişecek yeni fiyattan alacaksınız dendi kabul ettim ,eski fiyatı 1.40 tı ,1.96 dan verdiler bana.

4. Bu hafta izahnamesi onaylanan fonlar:

#A1Portföy İkinci Değişken Fon
    #A1Portföy İkinci #Hisse Senedi Fonu
    #A1Portföy Katılım Hisse Senedi Fonu
    #InveoPortföy Dengeli Değişken Fon

Bir de Sparta Portföy Yönetimi A.Ş. diye bir şirkete kuruluş izni verilmiş.

5. Noel tatili nedeniyle TOK, TB9 gibi serbest döviz fonlarında 24 Aralık pazartesi verilen alım/satım talimatları (T+1) hangi gün gerçekleşir? Bilgisi olan var mı?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Sizin bir yanlışınız olmasın. HDA - HEDEF PORTFÖY İSTATİKSEL ARBİTRAJ HİSSE SENEDİ SERBEST tL FON bu fon Kasım ayında %84 hisse taşıyordu. Şu an hisse oranı %78 civarında, PPF diye bir şey yok. Tefaş da risk değeri 4 olarak belirtilmiş. Yeni bir fon. Taki petmek gerekir.
    kasımda % 84 hisse taşımıyordu. şu anda % 78 hisse taşımıyor. fonun adında istatistiksel arbitraj yazıyor ! spotta emdiği hisse lot kadarının aynısını aynı anda vadelide ters pozisyon açarak shortluyor. bunu da makineler yapıyor. spotta 3 tl den aldığını vadelide 3,03 den shortluyor örnek yani.... kısaca kar garantili işlem yapıyor vade sonu beklentili. arada makas lehine açılır ise o anda da başka bir alternatif varsa veya o karı yeterli gördü ise ( daha önceden robota yazdırılmıştır ) , pozisyonları anı anda hem spotta tarıyor hem de vadelide , alıcıyı satıcıyı yeterli gördüğü anda hem spotta satıyor hem de vadelide shortladığını long ile kapatıyor. ya bir kısmını kapatabilir ya bütününü... gene tarar bakar sürekli.....

istatistiksel arbitraj ne demek diye gögle da faran aratsanız biraz merak iyidir.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bugün gittim dövizciye tabelaya baktım Fiji Sterlini 20 kertik. o anda birisi aradı dedi ki bana ay sonuna Fiji Sterlini lazım 20.35 dan alırım dedi. ay sonunda Fiji Sterlininin ederi aslında 20,23 beklenir iken, spottan alıp vadelide satma karlı değil iken şansım döndü, yurttaş bana 20,35 dan alırım dedi... ben de ne yapıyorum fırsattır diyorm spot ile vadeli arasında arbitraj imkanı doğdu...... tamam sana ay sonuna 20.35 dan Fiji Sterlinini sattım diyorum anlaşıyoruz. o anda daha onunla anlaşırken dövizciden 20 kertikten Fiji Sterlinini emiyorum... ay sonunda 0,35 kayme garanti cepte...

haaa sen piyasaya çıkarsın fiji sterlini ararsın bulamazsın o zaman başka bir enstürman ile yaparsın bu dediğimi...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by fanatik59 Yazıyı Oku
    Noel tatili nedeniyle TOK, TB9 gibi serbest döviz fonlarında 24 Aralık pazartesi verilen alım/satım talimatları (T+1) hangi gün gerçekleşir? Bilgisi olan var mı?
    Benim dün al emri verdiğim yabancı hisse senedi fonlarında 27 Aralık Çarşamba gözüküyor (yine tufaya düştüm, bir hafta beklemek nedir ). Sizinkiler de olsa olsa en geç o zaman olur.

Bu arada Bist 500 gelmiş, şahdık şahbaz olduk.

Sayfa 221/551 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •