Sayfa 490/543 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Seçimden sonra döviz, değerli metal ve yabancı borsa fon gelirlerinden alınan stopaj %40 yaparlar diyenler oluyor. Bildiğim kadarıyla kararnameden önce alınan fonlar etkilenmez. Yoksa herkes fizikiye geçmeye başlar.

2. Benim bir sorum olacak tefas da işlem gören serbest usd fonlardan örneğin denizbankın fonunu işbanktan alıp sonra bozdurduğumuzda sadece %10 stopaj kesintisini görüyorum.Fonun yönetim ücretini sanıyorum yıllığa oranlayıp düşüyorlar.Bunuda fonu ihraç eden banka yapıyor diye düşünüyorum.Peki işbankası bu işlemden ne kazanıyor.Ayrıca bir ücret alıyormu alıyorsa neden gözükmüyor.

3. Serbest fonlara bakıyorum da LLA parıl parıl parlamış; parlamak ne, yüklü girdiyseniz bayağı bir küçük servet sahibi olmuş alanlar. Ama burada çok sevgi görmemiş gibi, hiç tartışmasına denk gelmedim.

Bu arada fon yönetim ücretlerini fonu satın alırken zaten ödüyorsunuz, fon fiyatına yedirmiş oluyorlar, fonu satarken vs bir kesinti olmuyor yani.

4. Yonetim ucretını alırken odeme pek aklıma yatmadı ben fonu 1 gun sonrada satabılırım 10 gun sonrada.Yıllıgı oranlayabılmesı ıcın satışta odenmesi daha uygun sanki.Birde aracılık yapan bankanın durumunu merak ediyorum.Mutlaka o da komisyon benzeri almak ister

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Serbest fonlara bakıyorum da LLA parıl parıl parlamış; parlamak ne, yüklü girdiyseniz bayağı bir küçük servet sahibi olmuş alanlar. Ama burada çok sevgi görmemiş gibi, hiç tartışmasına denk gelmedim.

Bu arada fon yönetim ücretlerini fonu satın alırken zaten ödüyorsunuz, fon fiyatına yedirmiş oluyorlar, fonu satarken vs bir kesinti olmuyor yani.

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Seçimden sonra döviz, değerli metal ve yabancı borsa fon gelirlerinden alınan stopaj %40 yaparlar diyenler oluyor. Bildiğim kadarıyla kararnameden önce alınan fonlar etkilenmez. Yoksa herkes fizikiye geçmeye başlar.
    Stopajı böyle dile getire getire sonunda onu da yaparlar

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    altın fonlarında bir tanesi var ki benzeri yokdesem abartmış olmam. o da kuveyt türkün altın fonu kzl. hem yönetim ücreti en düşük olanı, hem de yüzde yüz kıymetli maden, yani külçe altından oluşuyor. dipğer altın fonlarında altına dayalı devlet tahvili, kamu ve özel kira sertifikaları, yüzde 20'den az olmak koşuluyla, ters repo, katılım hesabı vs. bir çok ürün var. bazı altın fonlarındaki kıymetli maden oranı, yüzde 15 civarlarında oluyor. mesela paf altın fonu, tamamen altın sertifikasına odaklanmış. bu yüzden kzl gibi fonlardan daha iyi performans sağlayabiliyor sertifikalar hisse senedi gibi agrasif yükselip düşebildikleri için. ful kıymetli maden olsun derseniz kzl tek geçilir
    Teşekkürler, anlamadığım daha doğrusu bilmediğim şeyler var ZGOLDF yani ZGD gibi ürünler hisse senedi gibi alınıyorsa hisse satışı yapıp takastan para gelmeden alınır mı T zamanında yani aynı şekilde bu tarz bir fon satıp aynı gün hisse senedi aldığınızda aldığınızda kredi kullanmış gibi olmuyorsunuz değil mı, zira diğer tonlarda mesela TCA gibi, T+2 de para hesabınaza geçmeden hisse alırsanız kredili işlem yapmış gibi oluyormuş. Kzl yi de inceleyeceğim.

Bu arada fiziki altın alırken ciddi komisyon ödüyoruz ve de borsaya dönmek zor oluyor burada da T+ 2 meselesi can sıkıcı bu işe bir çözüm üretemedim yani aynı gün altın satıp borsaya girmek veya tersi tersi , hisse senedi geri dönüşü açısından T+2 mecburen kabulümüz ancak aracı kurumdan parayı alıp kapalıçarşıya götür getir sonra tersini yap olacak iş değil.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

7. Değerli Dostlar,
    Bugüne kadar borsadaki parayı döviz veya metal için kullanmadım ama artık borsa eski borsa değil ve vade farkı aylık yüzde 3 üzeri yani duran para her en az yüzde 3 kaybedince fonlara bakmaya başladım mecburen. O nedenle soruyorum, bugüne kadar böyle bir ihtiyacım olmamıştı.

8.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Teşekkürler, anlamadığım daha doğrusu bilmediğim şeyler var ZGOLDF yani ZGD gibi ürünler hisse senedi gibi alınıyorsa hisse satışı yapıp takastan para gelmeden alınır mı T zamanında yani aynı şekilde bu tarz bir fon satıp aynı gün hisse senedi aldığınızda aldığınızda kredi kullanmış gibi olmuyorsunuz değil mı, zira diğer tonlarda mesela TCA gibi, T+2 de para hesabınaza geçmeden hisse alırsanız kredili işlem yapmış gibi oluyormuş. Kzl yi de inceleyeceğim.

Bu arada fiziki altın alırken ciddi komisyon ödüyoruz ve de borsaya dönmek zor oluyor burada da T+ 2 meselesi can sıkıcı bu işe bir çözüm üretemedim yani aynı gün altın satıp borsaya girmek veya tersi tersi , hisse senedi geri dönüşü açısından T+2 mecburen kabulümüz ancak aracı kurumdan parayı alıp kapalıçarşıya götür getir sonra tersini yap olacak iş değil.
    ZGOLD yada Goldist gibi BYF'ler aynen hisse senedi gibi alınır satılır. Satınca anında başka hisse alınabilir.
    Tefas fonlarında bu mümkün değil.

Yanlız altın byf'lerinin kendi farklı durumları var, onu bilmek lazım.Net aktif değer vs. gibi.

Sayfa 490/543 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •