Sayfa 500/543 İlkİlk ... 400450490498499500501502510 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Sanal dolar 32,39
    Fiziki dolar 33,21

Aynı şey altında da var.Fiziki altın ve sanal altın arasında baya bir fark oluştu. Altın ithalatına kota konulunca fiziki altın karaborsaya düştü.
    Bu durum altın fonlarına da yansıyor, bist kıymetli madenler piyasasındaki fiyatlanma yüzünden onların da fiyatları şişik durumda.

2. Portföyün belli bir kısmını IJI fonuna bağladım. En azından bu fonda yıl sonuna kadar beklemeyi planlıyorum.
    Bakalım performansı nasıl olacak..

3. FED faizi sabit tuttu.
    Fed: Enflasyonun hedefe doğru gittiğine daha büyük güven duyana kadar faiz indirimi olmayacak

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Portföyün belli bir kısmını IJI fonuna bağladım. En azından bu fonda yıl sonuna kadar beklemeyi planlıyorum.
    Bakalım performansı nasıl olacak..
    Verileri kötü değil. Ama portföyüne bakayım dedim. Maalesef portföy dağılım raporu yayınlamamışlar. Bence bu önemli konu. Geriye güven kalıyor. İstanbul portföy ara sıra bizi şaşırtsa da performansı için iyi denilebilir. Bol şans ve kazançlar.

5. Türkiye'nin risk primi 3,5 ayın zirvesinde
    Türkiye'nin CDS puanı, günlük 18,6 baz puan yükselerek 341 ile 1 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Seçim öncesinde 700 baz puanı test eden risk primi Aralık ayında 300 baz puanın altına kadar gerilemişti.

https://www.dunya.com/ekonomik-veril...-haberi-720535

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    FED faizi sabit tuttu.
    Fed: Enflasyonun hedefe doğru gittiğine daha büyük güven duyana kadar faiz indirimi olmayacak
    ABD piyasaları buna olumlu yanıt verebilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    ABD piyasaları buna olumlu yanıt verebilir.
    Altın biraz arttı , piyasalar şimdilik nötr kaldı
    ama bakalım Powell'in konuşması nasıl olacak, gevşek konuşursa piyasalar için daha iyi olur.

CDS yukselince ilgili kagidin da faizi yukseliyor
    degeri de dusuyor usd bazli

Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    01.03.2024 ile 19.03.2024 arası getirileri(USD)

RPS: % - 0.05

ODS: % - 0.14

Mart başından beri cds in yavaş yavaş yükselmesi eksi getiriye neden olmuş olabilir mi acaba?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 500/543 İlkİlk ... 400450490498499500501502510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •