Sayfa 210/543 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    AOY 14 getirdi 2 gunde , alan sanslı 3 gun once ,
    valla ben 1 ay önce dipten aldım. bana uyan birkaç kişi daha aldı. kimse dipten alamaz'cılara kaçıncı kapak oldu bilmiyorum: ) onlara böyle ekran ilkbahar çayırı gibi yemyeşil olacak coşku olacak öyle alacaklar.

2. Valla uzun zamandır AOY'dayım. Çok değişik bir fon. Daha önce de 0.21'lere çıkmıştı. Sonra tekrar 0.16'lara geriledi. Yükselirken de düşerken de abartıyor. Uzun süreli bakacak olursanız temiz enerji fonları içerisinde açık ara en kötüsü. Tabi diğerlerinin değişken veya fon sepeti niteliğinde, AOY'un hisse fon olması fark yaratıyor tabi ama OLD mesela yıllıkta %34 getirmiş, AOY sadece %7. Ha iki gün önce alanlar yüklü alıp şimdi sattılarsa tabi ki büyük kardalar ama alamayanlar da tüh kaçırdım demesin; yazın da 0.20'leri görmüştü, daha bir ay önce 0.16'lara geldi tekrar.

Ha bir gün patlayacak diye şimdiden alıp bir köşeye koyuyoruz o ayrı.

3. aoy'u ben uzun vadeli hisse yatırımı olarak görmüyorum çünkü emtia gibi davranıyor. tıpkı altında petrolde olduğu gibi sağlam bi dip yapınca alacaksın eksi zirveye geldimi satacaksın. 0.23-25 arası mutlaka satılması lazım. ha yukarı devam ederse nolacak diyebilirsiniz, etsin. aoy ile doğmadık onsuz da yaşarız; )

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bileşik getiri var.
    Bunu eskiden, tahminen 2018-2019'da çok tartıştıydık, hatta gün gün hesap yapmıştık.
    "Tartışdıydık" Adanalı mısınız gardaaaaş

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5. Re-pie portföy fon yönetimine yeni bir arkadaş girmiş Alper Büke EROL.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6. Ppf ler bilesik faiz arkadaslar.
    Ne demek her gun bir onceki gun uzerinden getiri hesaplamasi yapar.
    Allta daha once yaptigim excel formulu var.

https://hizliresim.com/6rrz08j

Pc basina gecince bunu ispatli halini de atarim.
    Yanliz soyle dusunun 10000tl para yatirdiniz. Birinci gun 10tl faiz aldiniz. 365 gun boyunca 10tl faiz alirsaniz basit olur ve gun sonu %36 faiz almis oluruz.
    Bu durumda fon bu faizden gelen 10 ar liralari bosta bekletmeso lazim. Fon larin dagilimlarina bakin bakalim bosta ne kadar var.

7. yukardaki arkadaşın hesabı doğru. şu web sitesinden kendiniz de hesaplayabilirsiniz. bu durumda günlük 0.11 faizle 32 günün %3,6 getirisi oluyor. bu durumda bankaların çoğunda uygulanan %3,8'lik mevduatı yenebilmek için fonda en az günlük 0.12 getiri olması lazım. problem çözüldü.

https://faiz.hesaplama.net/ (sayfa açılınca ekranı aşağı kaydırmanız lazım)

8.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Re-pie portföy fon yönetimine yeni bir arkadaş girmiş Alper Büke EROL.
    Sanırsam Aktif Portföy yönetimindeydi. Çok takip etmiyorum ama Aktif'in fonları ultra parlak sonuçlar vermiyordu, hatta katılım hisse fonu bi ara (Mükafat adı altında faaliyet gösterirken) çok sıradandı.

Sayfa 210/543 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •