Sayfa 114/546 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 4365 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Enflasyon? Dış borç ödemesi? Reel faiz?
    dış siyasette bir sorun çıkmaz ise(isveç yes or no)+yada bilmediğimiz dış siyaset vs vs.....ben mevcut ekonomi yönetiminin bu işi başaracağına inanıyorum.....ya da inanmak istiyorum...pozisyonumuda buna uygun kademeli sepeti ayarlayarak alıyorum...CDS lerde düşüşler ve yüksek oranlı olsa da bankalrın rahatlıkla sendikasyonlara çıkması vs vs vs...tünelin ucunda ışık var diyor...inşallah tren değildir..

başka da şansımız kalmadı...inşallah başarılı olurlar...

2. Amerikan tahvili alacağım 10000$ teminat istiyor bankalar. Yüzdesel olarak en büyük fon hangisidir? Bilen var mı?
    Bir tek dolandırıcı gcm Forex var. Hayatta bulaşmam oraya

3.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    IZB fonu aldım pazartesi.(serbest fon sepeti fonu)..saat 13:30 dan önce...

hesabıma perşembe geçecekmiş...merak ettiğim perşembe açıklanacak fiyat nasıl hesaplanıyor...? bilen var mı?

çarşamba günü son veriler ile mi olacak?
     Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Her Çarşamba fiyat hesaplayıp Perşembe günü açıklayacağız demişler. Çarşamba hesaplanan fiyat üzerinden satın almış olacaksınız izahnameye göre.
     Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    ilginiz için teşekkür ederim...perşembe günü buraya yazarım sonucu....izahname bile çok yetersiz bu konuda...

twitterda fonturkey ile mesajlaştım...onun görüşü pazartesi akşamı verileri ile fiyatlanıp perşembe günü o fiyatlardan hesaba geçiş olacağı yönünde..

perşembeyi merakla bekliyor olacağım...

IZB fonu almıştım pazartesi 13:30 dan önce....çarşamba kapanış verilerinden perşembe 14:30 da hesabıma geçti...satmak istediğimizde yine aynı sistematik geçerli..bilgilerinize ..

serbest fonları alırken mutlaka almadan önce izahnameyi okuyalım...bu bana iyi bir ders oldu..

Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    dış siyasette bir sorun çıkmaz ise(isveç yes or no)+yada bilmediğimiz dış siyaset vs vs.....ben mevcut ekonomi yönetiminin bu işi başaracağına inanıyorum.....ya da inanmak istiyorum...pozisyonumuda buna uygun kademeli sepeti ayarlayarak alıyorum...CDS lerde düşüşler ve yüksek oranlı olsa da bankalrın rahatlıkla sendikasyonlara çıkması vs vs vs...tünelin ucunda ışık var diyor...inşallah tren değildir..

başka da şansımız kalmadı...inşallah başarılı olurlar...
    Faiz artir , cds düşsün , bankalar rahat sendikasyon kullansin , döviz stabil olsun ..

Peki reel sektör ? Dökülmeler başladı

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    zamanlama doğru yanlış umurumda değil ama bu IPJ, IPV ve TMG'den inanılmaz sıkıldım ve hepsini sattım. pazartesi hesabıma geçecek para ile THY alacağım... iş portföyün bir sürü fonu bence çok kötü yönetiliyor...
    Artık sermaye piyasalarında iyi para kazanma devri kapandı gözüküyor ,misal en kotu yıllık %100 getiri bile çok zor artık ,emtia larda bile bir numara yok yerinde sayıyor ,uçacak kaçacak coin lerdede iş bitti
    Devir üretme - yönetme yani reel sektöre dönüyor ama bizim ülkede tüm köşe baslari tutulmuş ,

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Artık sermaye piyasalarında iyi para kazanma devri kapandı gözüküyor ,misal en kotu yıllık %100 getiri bile çok zor artık ,emtia larda bile bir numara yok yerinde sayıyor ,uçacak kaçacak coin lerdede iş bitti
    Devir üretme - yönetme yani reel sektöre dönüyor ama bizim ülkede tüm köşe baslari tutulmuş ,
    bence de reel sektör getirisi menkul kıymetlerle kıyaslanamaz. ama soydan akrabadan bir altyapı, tecrübe birikimi almadıysan çok zor o işler hocam. bence her zaman fırsatlar var her köşe kapılsa da bir gün boş yer açılıyor ama bir iş kuracaksan gece gündüz demeden çalışıp hayatını iş için feda eden ilk kişi sen olman lazım ki çocuklar torunlar gerçekten kar etmeye başlasın, hayatını yaşasın.

7. Sıkılaştırma dönemine girdik. Pandemi dönemi gibi düşük faizli kredi yok. Hisse bazlı ayrışmalar olacak. Beğendiğim bir kaç hisse var ama malesef şişmiş. O FK Lara para giremem ben

8. Fon sepeti fonu mantığı tamamen tembellik. Sana başka fonları tutman için mi para ödeniyor? Varlıkları direkt alsana

Sayfa 114/546 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •