Sayfa 426/543 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Son dönemde oldukça yatırımcı, enflasyon etkisiyle çok hızlı şekilde nitelikli yatırımcı barajını aştı.

Özellikle serbest fonlarda, denetimsizlikten , başı boşluktan büyük sıkıntılar yaşanması muhtemel.

Finansal okuryazarlık oldukça önemli bir konu. Kulaktan dolma bilgilerle hareketler çok can yakacak.

Bu arada özellikle Bist hakkında olup bitenler konusunda dünya gazetesinde güzel köşe yazıları oluyor. Volkan Dukkancik, Soner Kuru, Serdar Pazı, Üzeyir Doğan aklıma gelen bazıları.

Teknik Analiz konusunda da YouTube da M.Ertuğrul Köker(Emekli Hava Subayı) tavsiye ederim. Haftasonu endeks analizine bir göz atıyorum.

Vakıf yatırımın sabah raporuna da hergün takip ediyorum, gün ö ncesi güzel bir özet oluyor, saat 9 -9.15 gibi siteye ekliyorlar.

2. Bu gece FED tutanakları açıklandı.
    Benim çıkardığım sonuç şu oldu.
    Bu yıl faiz indirimine başlarız %55.
    Bu yıl böyle devam ederiz %45.

3.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    açın geçen seneki aynı ay kredi kart ekstrenize bakın

tabii bu aylardan birinde olağanüstü bir harcama, hastalık veya seyahat yoksa enflasyon ortaya çıkar..
    5 adet aktif kullandığım kredi kartı var, geçtiğimiz yıl taksitli nakit avans, asgari ödeme vs falan bol kullanıyordum. Bu yıl faizler yükseldiği için, o yöntemleri bıraktım. Kredi kartı ödemelerimde düşüş var. Ben enag'tan devam edeyim.

4. NVIDIA bilançosundaki üçkağıt devam ediyor. Yine şişirme komple yalan dolan bir bilanço geldi.

Koskoca Amerika işte bunlar yüzünden batacak ileride. Fraud un Dolandırıcılığın kralı NVIDIA bilançosu.

Ponziye devam. Dans bitene kadar, müzik durana kadar bizde sağdan soldan vurmaya devam edeceğiz.

Yukarıya ralliye devam ediyoruz.

https://finance.yahoo.com/quote/NVDA

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    NVIDIA bilançosundaki üçkağıt devam ediyor. Yine şişirme komple yalan dolan bir bilanço geldi.

Koskoca Amerika işte bunlar yüzünden batacak ileride. Fraud un Dolandırıcılığın kralı NVIDIA bilançosu.

Ponziye devam. Dans bitene kadar, müzik durana kadar bizde sağdan soldan vurmaya devam edeceğiz.

Kötü gelse balon patladı diyecektiniz iyi geldi şişirme yalan dolan diyorsunuz bu sefer. Balon vardır yada yoktur diyemem diyecek bilgimde yoktur ama devamlı bir cisim yaklaşıyor temalı mesajlarda Amerika'nın batmasını temenni ediyorsunuz.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Kötü gelse balon patladı diyecektiniz iyi geldi şişirme yalan dolan diyorsunuz bu sefer. Balon vardır yada yoktur diyemem diyecek bilgimde yoktur ama devamlı bir cisim yaklaşıyor temalı mesajlarda Amerika'nın batmasını temenni ediyorsunuz.

Yatırımcı temenni etmez. Balonda olsa piyasa her zaman haklıdır. Neyse o.

Gerçekler önemli değildir Piyasa ralliye devam dediyse bizim için de ralliye devam demektir. Gittiği yere kadar.

7. Nvidia s growth, however, faces challenges from all sides. The companys chief rival, AMD, is investing heavily in its own AI chips, including its new MI300X. According to AMD, the chip surpasses Nvidias H100 in certain workloads, but Nvidia has refuted those claims, saying AMDs testing was incomplete. Intel also has its own server chips and continues to bu
    ild on their capabilities

https://finance.yahoo.com/news/nvidi...212639200.html.

AMD de bir fırsat olabilir. Gizli mesaj. Dipnotlarda. Eğer düzeltme olursa AMD yi değerlendireceğim. Bir sonraki balon AMD olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    NVIDIA bilançosundaki üçkağıt devam ediyor. Yine şişirme komple yalan dolan bir bilanço geldi.

Şişirme yada makyajlı bilançolarla mı buralara kadar geldi bilmiyorum ama bu şirketin FK sı 90 larda Defter değeri 50 lerde görünüyor. 1 yıl önceki fiyatı 240 usd civarı iken şimdi 675 usd olmuş. Tamam güzel şirket iyi şirket doğru olabilir hatta çok ihtiyaç olan bir ürünü tüm dünyaya satıyor ama ben almam bu fiyatlardan bunu.
    Nasdaq da bir düşüş yaşansa bu şirket rahatlıkla ne oluyoruz bile diyemeden 400-410 usd bandına kadar düşebilir bana göre..Amerikan borsalarında yakın zamanda bir düşüş olması olasılığı bana göre yükselişin devam etme olasılığından daha fazla o yüzden orayla bağlantılı fon bırakmadım. Düşerse alırım çıkarsa yolu açık olsun başkası da kazansın.

Sayfa 426/543 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •