Sayfa 427/543 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Abd faizler 5 ise borsasına giren para ana sermayedenmi oluyor , öyleyse sorun yok , bence artık nasdaq vs faiz falan fiyatlamayi bıraktı ,

Ev fiyatlarında 1 haftadır %10 yükseliş oldu , dövizde yukarı doğru beklenti var , seçim riski ise istanbul un mevcut iktidar tarafından kazanılamasi gözüküyor , tekrar erken seçim riski fiyatlamayi bist indirirken faizler yükselir

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Şişirme yada makyajlı bilançolarla mı buralara kadar geldi bilmiyorum ama bu şirketin FK sı 90 larda Defter değeri 50 lerde görünüyor. 1 yıl önceki fiyatı 240 usd civarı iken şimdi 675 usd olmuş. Tamam güzel şirket iyi şirket doğru olabilir hatta çok ihtiyaç olan bir ürünü tüm dünyaya satıyor ama ben almam bu fiyatlardan bunu.
    Nasdaq da bir düşüş yaşansa bu şirket rahatlıkla ne oluyoruz bile diyemeden 400-410 usd bandına kadar düşebilir bana göre..Amerikan borsalarında yakın zamanda bir düşüş olması olasılığı bana göre yükselişin devam etme olasılığından daha fazla o yüzden orayla bağlantılı fon bırakmadım. Düşerse alırım çıkarsa yolu açık olsun başkası da kazansın.

Şöyle basit anlatayım.

Sen AhmetCPUGPU firması olarak piyasaya çeşitli çipler satıyorsun özellikle oyun blockchain ve Gpt Generative AI çipleri. Piyasada malını alacak alıcı azalınca küçük tech firmaları finanse edip kendi çiplerini ileride kullanabilirim diye satın aldırtıyorsun. Ortak olduğun firma normalde senden 1 çip alacak ihtiyacı o kadar, ama sen sermaye koyunca adamın yönetimine 10 çip al benden ileride kullanırsın diye baskı kuruyorsun. Aslında 9 çip daha az satacaktın nşa da.

Benim okuduklarımdan anladığım bu.

Politikacılar Nancy Pelosi vb NVIDIA hisseleri trade ettikleri için muhtemelen ponzi iktidar değişip Yakın bunu diyene kadar uzun süre devam eder.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Şöyle basit anlatayım.

Sen AhmetCPUGPU firması olarak piyasaya çeşitli çipler satıyorsun özellikle oyun blockchain ve Gpt Generative AI çipleri. Piyasada malını alacak alıcı azalınca küçük tech firmaları finanse edip kendi çiplerini ileride kullanabilirim diye satın aldırtıyorsun. Ortak olduğun firma normalde senden 1 çip alacak ihtiyacı o kadar, ama sen sermaye koyunca adamın yönetimine 10 çip al benden ileride kullanırsın diye baskı kuruyorsun. Aslında 9 çip daha az satacaktın nşa da.

Benim okuduklarımdan anladığım bu.

Politikacılar Nancy Pelosi vb NVIDIA hisseleri trade ettikleri için muhtemelen ponzi iktidar değişip Yakın bunu diyene kadar uzun süre devam eder.
    Belki de o adam da (1 yerine 10 çip alan) bunu yaparak çarpan etkisiyle nvda nın değerinin daha da artacağını öngörüp o da hisse alarak kervana katılmıştır.
    kazan kazan yani
    Nihayetinde bu zincir yada ponzi her ne ise artık eninde sonunda bir yerde patlar..

5.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Belki de o adam da (1 yerine 10 çip alan) bunu yaparak çarpan etkisiyle nvda nın değerinin daha da artacağını öngörüp o da hisse alarak kervana katılmıştır.
    kazan kazan yani
    Nihayetinde bu zincir yada ponzi her ne ise artık eninde sonunda bir yerde patlar..
    Nvidia dan alıntı. Muhasebeci arkadaşlar ne dediğimi anlarlar.

Aynen dediğin gibi yapmışlar zaten. Call veya Put Future Options yapıyorlar, hem de Amerika da. muhtemelen önceden biliyorlar ve buna göre bizdeki Viop gibi olan 0DTM piyasasında iyi gelecekse alıyorlar, kötü gelecekse satıyorlar, tam bir kumarhane.

https://x.com/thisisorlando/status/1760423758136053931

Üstelik bunu da bazı Ameikalı politikacılar ve bazı bankacılar hep birlikte yapıyor. Her neyse. Piyasa tekrar yükseliyor bizin de inatlaşmadan piyasaya gittiği yere kadar eşlik etmemiz lazım.

Son sözü piyasa söyler. Gerçekler önemsizdir. Piyasa yükselişe devam dedi. Balon patlayana kadar biz de yükselişe devam diyoruz. Asla inatlaşmaya gerek yok.

6. Nvidia accounts receivable tarafını kar olarak gösteriyor.

7. HDA çökmeye devam ediyor. Karizma eridi gitti. Eksi getirmiş yine.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HDA

Ergün seni çağırıyor. Riski 2. Gel babaya, gel babaya. Koş oğlum.

8. Haftalık fonlardaki para giriş çıkışı bu sene attaki gibi olmuş.
    Gözüme çarpan 2 konu var
    1- PPF lere son 2 haftadır bu büyüklükte para girişi neden olur?
    2- HSYF lerde son 2 hafta ciddi giriş olmuş. Bunların çıkışları nasıl ve ne zaman olacak.
    Ama en dikkat çekicisi TTE ve ICZ. Son 2 haftada giren paranın %20 si bu 2 fona girmiş.
    Alttaki rakamlar Milyona bölünmüş halde.

Sayfa 427/543 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •