Sayfa 445/543 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. diyelim ki zeytin tarlamız var ortalama verimi belli ve şuanki fiyatları makul bulduk ve önümüzdeki 5 yıl üreteceğimiz zeytinyağının yarısını şimdiden satıp düşüş riskini hedge etmek istiyoruz. bu yapılabilir mi? deneyen var mı?
    .. mısır ve buğdayda cfdler gördüm ama zeytin için yok gibi.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

2.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Hiç bir demokrasi de olmayan bir anlayış devlete hakim olmuşsa yapacak bir şey yok. Geçen bir makarnacıyla berber de tartıştım. Geri zekalı diyor ki ; Devlet batmaz en son senin benim malıma çöker yine batmaz diyor. Dedim ki sen böyle bir şeyi nasıl kabul edebiliyorsun demek ki senin ki haram benim ki alın teri helal para sen istersen donuna kadar ver nasıl olsa hak ettiğin para değil dedim dükkanı terk etti serseri.. Bunlar yüzünden memleket cehennem oldu bize maalesef.
    ne o g.zekalı gibi yalaka gibi olurum ne de çıkarlarımdan vazgeçerim. sırf muhalif olmak için biste yatırım yapmayanları bilirsin, her lafında bistte çöküş bekleyen tipler, onlar da zeki insanlar değil. kendini cezalandırırsın sadece.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    diyelim ki zeytin tarlamız var ortalama verimi belli ve şuanki fiyatları makul bulduk ve önümüzdeki 5 yıl üreteceğimiz zeytinyağının yarısını şimdiden satıp düşüş riskini hedge etmek istiyoruz. bu yapılabilir mi? deneyen var mı?
    .. mısır ve buğdayda cfdler gördüm ama zeytin için yok gibi.
    nereden biliyorsunuz önümüzdeki 3-5 yıllık dönemde zeytinde hastalık, kıtlık gibi çeşitli nedenlerle üretim azalması vb yüzünden arzın düşmeyeceğini..arz düşmese bile belki fiyatlar bugünden çok daha fazla artacak. o zaman millet litresi 3 x TL ye satarken sen 1x TL ye düşük fiyatlardan kendini bağlamış olacaksın.

4.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    nereden biliyorsunuz önümüzdeki 3-5 yıllık dönemde zeytinde hastalık, kıtlık gibi çeşitli nedenlerle üretim azalması vb yüzünden arzın düşmeyeceğini..arz düşmese bile belki fiyatlar bugünden çok daha fazla artacak. o zaman millet litresi 3 x TL ye satarken sen 1x TL ye düşük fiyatlardan kendini bağlamış olacaksın.
    Ana fikir fiyatlarda düşüş beklemek değil hocam yapılabiliyor mu merak ettim. Öğrenmek açısından soruyorum. Aynı şey mısır buğday için de geçerli ama short kontratina yıllık ücret ödeniyorsa bir de koyduğumuz teminatın fırsat maliyeti vs. Vs. Pek mantıklı bir işlem olmayabilir.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Ana fikir fiyatlarda düşüş beklemek değil hocam yapılabiliyor mu merak ettim. Öğrenmek açısından soruyorum. Aynı şey mısır buğday için de geçerli ama short kontratina yıllık ücret ödeniyorsa bir de koyduğumuz teminatın fırsat maliyeti vs. Vs. Pek mantıklı bir işlem olmayabilir.
    is bankasinda trade master international diye bir uygulama akbankta tradeall var. bunlar ile gorusursen sana islem acma maliyetleri hususunda yardimci olurlar. ben birkac sene once is bankasina sordugumda Şikago borsasinda minimum 100 bin dolar buyuklugunde kontratlardan bahsetmisti. belki isleyis degismiste olabilir.arastirman gerekir..

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Zeytin veya yağı için bilmemde bizim oralarda bu uygulama süt için var...

Çiftçi gelir mandıracıya sütün o günkü litre fiyatından 1000 kg süt parası alır...3-5 yıl içinde o miktarda sütü mandıracıya verir...5 yıl sonra sütün fiyatı hem mandıracı için hemde Çiftçi için önemsizdir..Önemli olan miktardır...

Böylece çiftçi elinde olmayan malı müşterisine satar ve üreterek geri öder...

Dipnot: İstanbulda sakatatcılarda aynı şekilde çalışıyor...

7. Bist'te bu seviyelerde bir silkeleme harekatı olabilir mi? Kafamı kurcalayan soru bu. Yoksa seçimlere kadar iyi olabileceğini fakat seçimden sonra tekrar bir değerlendirme yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bakalım göreceğiz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,760

Sayfa 445/543 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız