Sayfa 270/543 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    https://www.nadirdoviz.com/fiyatekrani/

Hepsini bir arada görebilirsiniz buradan
    çok teşekkür ederim, bol kazançlar dileğiyle selamlar

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Fon satış emri verdiğinizde hesaba yansıması diğer bankalarda, 14:30 - 15:00 arasında olmasına rağmen, akbankta saat 16:00 dan sonra oluyor.

Bildiğiniz üzere, maaş müşterilerinden, saat 9:00 ile 16:00 arasında yaptıkları eftlerden ücret alınmaz.

İnsanın aklına, acaba özellikle mi eft ücreti çıksın diye saat 16:00 dan sonra fon satış emirlerini gerçekleştiriyorlar düşüncesi gelmiyor değil.

Dün fon satış emri verdim. Saat 16:05 de hesaba geçti.

Münferit bir olay mı diye bugün bir satış emri daha verdim. Şu saat oldu hala hesaba geçmedi. Muhtemelen saat 16:00 'dan sonra hesaba geçecek.

"Sinek ufaktir ama mide bulandırır."
    16'dan sonra ppf alımı da sıkıntılı olur. bildiğiniz üzere 16 ile 18 saatleri arasında ppf fonlar, ancak satılan kadar alınabiliyor. 18'den sonra ise yeni günün fiyatı hesaplanıyor. her zaman böyle oluyorsa sineklerin olmadığı bir bankayla çalışmayı düşünmelisiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    https://www.nadirdoviz.com/fiyatekrani/

Hepsini bir arada görebilirsiniz buradan
    burada da onz fiyatı bankaların gösterdiği gibi geçmiş ama az önce baktığım kıymetli madenler ve taşlar piyasası ortalama fiyat 2068,51 olarak ilân edilmiş. 2025 nere, 2068 nere. serseri mayın gibi ne olacağı belirsiz. bir aylık dahi düşünülse hisse fon almaktan daha tehlikeli bence. geçen yıl seçimden bir ay önce alıp bir ay tutmuştum. o ara gram tl fiyatı yüz lira arttığı halde altın fonları sıfır çekmişti. demek ki çok uyüksekten elime tutuşturmuşlar, anlamamışız. şu halde en doğrusu altın sertifikası. fiyat yüksek te olsa en azından kaçtan alıp satacağını bilip ona göre işlem yaparsın. ya da hiç bulaşmazsın olur biter. bir günde yüzde üç zarar edilen altın fonunun kâra geçmesi belki bir ay sürer.

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    burada da onz fiyatı bankaların gösterdiği gibi geçmiş ama az önce baktığım kıymetli madenler ve taşlar piyasası ortalama fiyat 2068,51 olarak ilân edilmiş. 2025 nere, 2068 nere. serseri mayın gibi ne olacağı belirsiz. bir aylık dahi düşünülse hisse fon almaktan daha tehlikeli bence. geçen yıl seçimden bir ay önce alıp bir ay tutmuştum. o ara gram tl fiyatı yüz lira arttığı halde altın fonları sıfır çekmişti. demek ki çok uyüksekten elime tutuşturmuşlar, anlamamışız. şu halde en doğrusu altın sertifikası. fiyat yüksek te olsa en azından kaçtan alıp satacağını bilip ona göre işlem yaparsın. ya da hiç bulaşmazsın olur biter. bir günde yüzde üç zarar edilen altın fonunun kâra geçmesi belki bir ay sürer.
    Bu ekranda ve Harem altın ekranında AltınKG/USD fiyatını baz alacacaksınız. Kapalıçarşıda aktif İşlem gören fiyat bu ve sadece 1000 gramlik külçe bu fiyattan işlem görüyor.

Anlık : AltınKG/USD = 67.480 usd bu fiyatı 1000 e böl ve 31.1035 ile çarparsanız gercek ons fiyatını bulursunuz.

67.48 * 31.1035 = 2098.86 usd/ons kapalıçarşı fiziksel külçe altın fiyatı
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    aslında genel olarak söylenen yılın ikinci yarısı borsalar için olumlu, şu an yerimizde sayıyoruz ama hisse fonlardan tamamen çıkmakta istemiyorum portföyün yarısı hisselerde onlar da zararda ve satamıyorum, kalan yarısının da 1/3 kadarı hisse fonlarda. çok büyük bir düşüş olursa ekleme yaparım diyorum yoksa şimdilik ellemiyorum.
    bes için bu yıl 6 bin yatırıyorsam seneye 8 bin olur mesela yani her sene gelirime oranla pirimi de arttırırım, yönetmek dediğin de şimdi yaptığım gibi çeşitli fonlara bölerim sorun değil ama devlet katkısının tamamını almak için 10 yıl beklemek gerekiyor herhalde, bir de bu yönetim ücretleri çok diyorlar o kafamı karıştırıyor.
    evet 10 yıl, 15 yıl olursa da emekli oluyorsun, emeklilikte de senin birikmiş paranı her ay taksitle sana ödüyor ona emeklilik denemez aslında ama BES'in asıl güzel olayı parayı çekme veya sürekli kurcalama şansın olmayışı. yılda 12 değişiklik hakkın var ve ayda 1'den sık portföy değişiklik emri giremiyorsun. diğer artısı da benim gibi ful borsa yaparsan belli aralıklarla prim ödediğinden borsa dip yaptığı zamanlar dipten almış oluyorsun.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet 10 yıl, 15 yıl olursa da emekli oluyorsun, emeklilikte de senin birikmiş paranı her ay taksitle sana ödüyor ona emeklilik denemez aslında ama BES'in asıl güzel olayı parayı çekme veya sürekli kurcalama şansın olmayışı. yılda 12 değişiklik hakkın var ve ayda 1'den sık portföy değişiklik emri giremiyorsun. diğer artısı da benim gibi ful borsa yaparsan belli aralıklarla prim ödediğinden borsa dip yaptığı zamanlar dipten almış oluyorsun.
    15 yıl yetmez..56 yaşından önce emekli olunmuyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    ayrı bir kategori var mı bilmiyorum.
    cdsten etkilenmemesi için kdl(dolar), as1(dolar), zp9(euro) fonlarını aldım. euro için kav fonuna da bakabilirsin.
    kdl,kav,zp9 katılım hesabı taşıyor, as1 döviz mevduat + yabancı hisse senedi.

krs fonu var. %90 yabancı hisse senedi.
    teşekkürler.. bunlara bakacağım. içlerinde yabancı hisse olanlarla ilgilenmiyorum. ama diğerleri mantıklı görünüyor.

Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    serbest döviz fonlarından, döviz ile ihrac edilenleri listeleyin. Sonra fon pastasına bakın toplamda %60 ve üzerinde ters-repo + doviz mevduat varsa içeriğinde bunlar CDS den pek etkilenmez ve dolar mevduat muadili olarak piyasaya verilmişlerdir. PAL, ONS, DAS, en bilinenleri ve en büyükleridir.
    teşekkürler. bunlara da bakacağım.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Tek tek portfoy yapilarini o da bir ay oncekini kontrol etmelisiniz....
    bilgi için teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    15 yıl yetmez..56 yaşından önce emekli olunmuyor.
    emeklilik falan yok aslında hocam. 56 yaş muhabbeti de milleti yemleme amaçlı sadece. birikmiş parandan 1 kuruş fazlasını ödemiyorlar. milli piyango kazanmak gibi düşün. ister toplu alırsın istersen aylık ne istiyorsan taksit taksit onu öder. ha paran istediğin fonlarda durur. 56 yaşı doldurduysan zaten faiz fonlarına geçmeni tavsiye ederler ki çok para yatırdıysan seni faiz ömür boyu götürsün. böylece anaparan da çocuklara kalır.

Sayfa 270/543 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •