Sayfa 273/543 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Bu ekranda ve Harem altın ekranında AltınKG/USD fiyatını baz alacacaksınız. Kapalıçarşıda aktif İşlem gören fiyat bu ve sadece 1000 gramlik külçe bu fiyattan işlem görüyor.

Anlık : AltınKG/USD = 67.480 usd bu fiyatı 1000 e böl ve 31.1035 ile çarparsanız gercek ons fiyatını bulursunuz.

67.48 * 31.1035 = 2098.86 usd/ons kapalıçarşı fiziksel külçe altın fiyatı
    çok teşekkür ederim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Dolar getirisinin vadeli mevduat/ppf getirisinin üstüne çıkması endişe verici.
    ben de özellikle bu son 1 aylık dönemdeki doların TL ye karşı olan getirisindeki artış oranının yükselmesi nedeniyle PPF lerden çıkıp günlere yayarak usd almaya başladım. PPF leri satarak belki belli bir miktar görece daha az getiri alma durumum olsa bile dolardaki en ufak bir zıplama PPF lerdeki tüm getiriyi siler atar diye düşünüyorum.
    Sonuçta seçime her geçen gün daha da yaklaşıyoruz ve dolar almak isteyen insan sayısı gittikce fazlalaşacaktır. O arada borsada düşüşler yaşanırsa orada da fırsat kollarız.

3. rık 0,18
    rpd 0,12

4. t+2 bakiye ile fon alınabiliyor mu?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    t+2 bakiye ile fon alınabiliyor mu?
    tuşa bas dene üstad... aynşıtayım ne demiş bilmenin yolu denemekten geçer... ben denedim olmadı. sen deneyip başarabilirsen kutlarız.

bu arada ekmeğin arasındaki ekmeğin arasına salça falan sürüyor musun ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6. Fon sepeti fonlarında Stopajdan şimdilik muaf olup yabancı fonlara da yatırım yapanların listesi.

Fonsepetifonları nın farklı fonları portföylerinde tutması nedeniyle çeşitlendirme yaptığondan ve riski düşürdüklerinden sık sık bahsediyoruz.

Portföyünde en az %40 oranında yabancı #ETF tutan ve isminde "yabancı" kelimesi geçmeyen fon sepeti fonlarını inceledik.

Aylık getiriye göre sıraladığımızda oluşan tabloyu aşağıda paylaşıyoruz.

Bu fonlarda 30.4.2024 tarihine kadar yapılan alımlarda stopaj alınmıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    tuşa bas dene üstad... aynşıtayım ne demiş bilmenin yolu denemekten geçer... ben denedim olmadı. sen deneyip başarabilirsen kutlarız.

bu arada ekmeğin arasındaki ekmeğin arasına salça falan sürüyor musun ?

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    t+2 bakiye ile fon alınabiliyor mu?
    Maalesef alınamıyor, cevap vermiş olalım bari

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 273/543 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz