Sayfa 493/543 İlkİlk ... 393443483491492493494495503 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ben 22$ iken Gümüş al deyince almayıp git kumda oyna diyorsun, kuyumcu arkadaşın al deyince 25.2$ dan ucuzmuş alayım diyorsun.

Behey Gaflet. Behey Gaflet. Behey Gaflet.
    Kim senin gibi trole uyup yatırım yapar.

2. geçen hafta denemek için ojb ve das alımları girdim, öğleden sonra üç buçuk gibi sms geldi. vermiş olduğunuz fon alım talimatı iptal olmuştur diye. anladığım kadarıyla altın ithalatına getirilen kısıtlamalar, döviz ve altın alımlarında bankaların uyguladıkları can yakan makaslar, buna sebep oluyor. normalde alacağımız altın fonlarının alınabilecek pay kotaları bulunuyor ama talep ettiğimiz fonun karşılığında alacak altın ve döviz bulamıyorlar ya da çok az buluyorlar. bu yüzden de talep edilen alımların çok azı gerçekleşiyor, gerçekleşemeyen de iptal oluyor. üç yıl önce geçilen türk ekonomi modeliyle ekonominin kitabını yazmaya devam ediyoruz ve anlaşılan uzun süre de yazılacak bu kitap. biz görürmüyüz bilmem ama ileride iktisat fakültelerinde farklı yönden okunacak ve okutulacak bu kitap ve çok dersler alınarak ekonomistlerin kendilerini daha iyi geliştirmelerine vesile olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Altın gümüş.fonlari doluluktanmi alınamıyor ,yoksa engelleme mi var
    Tüm bankalar artık mesai dışı saatlerde kapatıyorlar sanırım. Şimdi açmışlar.

Bu arada geçen hafta (ortalama olarak) en çok PPF'ler kazandırmış, onun da şampiyonu PPN olmuş, alkıııış. Nasıl kötü bir piyasaysa artık, PPF'ler şampiyon olmuş

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    altıncılar kısa-orta vadede dolar bazında %20-30 para kaybedecek. it köpek hemen saldırdığı için neden yazamıyorum ama yıl sonu dalga geçmeye mecbur gelicem ondan kaçarınız yok: ) eh bu yabancı bankaların tahminlerine 100 defa kandırılanın da hakkı artık..
    bence bu sene fed hiç faiz indirmeyecek ,işşizlik artmıyor ,durgunluk yok ,neden indirsin ..buda degerli metalleri frenler tabi. asıl coin ler bagımsız hareket ediyor gibi.

5. Bu arada GOL de işleme açılmış.

6. Altın ons'un %50 mevduat kadar getirebilmesi için yıl sonu (9 ay var) 2950 dolar olması lazım, altında kaldığı her rakkam ons olarak mevduata yenildiği anlamına gelir.(gramdaki yada altın fonlarındaki dolar artışını dikkate almazsak ki o zaten kur getirisi).

Tabi onsun bizim mevduat kadar artma durumu söz konusu olmaz, dolar da destek verince mevduatı gram da yada fonlar da geçer herhalde.Geçmezse de ayıp eder.

7. Elde az bir TL vardı, hafta sonu PPF'de kalayım 3 günlük getiri var dolar sakin kalır umarım dedim ama yaya kaldım. Dolar üzerine 10 kuruş koydu, makasları da açtılar, 3 günde zarara girdik durup dururken.

doviz ppf lerden 1 tık ust getiriyor ,ama kendisi ..,dovız fonlarında stopaj olması kotu .carsamba fed i bakleyip hepsini yabancı fonlara baglarım olmadı ,dovıze endeksli sonucta .

Sayfa 493/543 İlkİlk ... 393443483491492493494495503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •