Sayfa 507/543 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. kzl yüzde 5,67 gelmiş. bunları birkaç günlük fiyat hareketi için almak tehlikeli. çünkü saat 4'te oluşacak fiyatı kimse tahmin edemiyor. internet uygulamalarında gördüğümüz ons ile uzaktan yakından alâkası yok. serseri mayın gibi ne olacağı belirsiz

2. uç örnek olması açısından, yani kzl yüzde yüz altın barındırırken paf sadece altın sertifikasına odaklanıyor. kzl 5,67 getirirken saat onda bakacağız paf eksi gelecek. çünkü altın sertifikası sabah yüzde 2 üzeri pirimli açıldı ama kapanışı eksi 0,42'den yaptı. bir altın fonunun yyüzde 5,67 pirimlendiği bir günde başka bir altın fonu eksi 0,40 gelebilir. bu işler böyle

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    fonların içerikleri farklı. mesela kzl yüzde yüz altın iken paf, yüzde 80 üzeri altın sertifikası barındırıyor ve kıymetli maden oranı 0. altın yükselirken sertifika düşer veya sertifika yükselirken altın düşer. her altın fonunun içeriği farklı. kiminde altına endeksli devlet tahvili fazla, kiminde kira sertifikası, kiminde altına endeksli borsada anlık işlem gören altına endeksli byf ağırlığı. hal böyle olunca da altın fonlarının getirileri, birbirlerinden ayrışıyor. ama ful kıymetli maden olsun derseniz tek alternatif kzl.
    KZL hem alınamıyor hem de getiri olarak az da olsa kıymetli maden fonlarının gerisinde kalmış. sizin favori kıymetli maden fonunuz nedir? Bende OJK var.

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    uç örnek olması açısından, yani kzl yüzde yüz altın barındırırken paf sadece altın sertifikasına odaklanıyor. kzl 5,67 getirirken saat onda bakacağız paf eksi gelecek. çünkü altın sertifikası sabah yüzde 2 üzeri pirimli açıldı ama kapanışı eksi 0,42'den yaptı. bir altın fonunun yyüzde 5,67 pirimlendiği bir günde başka bir altın fonu eksi 0,40 gelebilir. bu işler böyle
    PAF'ı zaten tamamen değerlendirme dışı tutuyorum. altın sertifikası denen garabet kumarhane kağıdından farksız. Milleti soymak için böyle bir şey icat ettiler.

5.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    KZL hem alınamıyor hem de getiri olarak az da olsa kıymetli maden fonlarının gerisinde kalmış. sizin favori kıymetli maden fonunuz nedir? Bende OJK var.
    KZL Son 1 Ay Getirisi %18,88, Son 3 Ay Getirisi %23,83, Son 6 Ay Getirisi %45,02, Son 1 Yıl Getirisi %103,32
    OJK Son 1 Ay Getirisi %20,11, Son 3 Ay Getirisi %24,33, Son 6 Ay Getirisi %43,09, Son 1 Yıl Getirisi %95,91
    Dikkat ederseniz süre uzadıkça kzl öne geçiyor. 6 aylıkta 2 puan, yıllıkta 8 puan fark atıyor. bir de ojk'de kıymetli madenler oranı sadece yüzde beş. getiriler de dönem dönem değişkenlik gösteriyor. yalnız şu günlerde eldeki fonları satmayı veya değiştirmeyi düşünmemek lazım. çünkü alınamayabiliyor talep yoğunluğundan.

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    PAF'ı zaten tamamen değerlendirme dışı tutuyorum. altın sertifikası denen garabet kumarhane kağıdından farksız. Milleti soymak için böyle bir şey icat ettiler.
    kumarhane sahibi de iş yatırım. alıyor satıyor, alıyor satıyor yoğun şekilde ve küçük yatırımcıyı öpücük yağmuruna tutuyor

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    KZL Son 1 Ay Getirisi %18,88, Son 3 Ay Getirisi %23,83, Son 6 Ay Getirisi %45,02, Son 1 Yıl Getirisi %103,32
    OJK Son 1 Ay Getirisi %20,11, Son 3 Ay Getirisi %24,33, Son 6 Ay Getirisi %43,09, Son 1 Yıl Getirisi %95,91
    Dikkat ederseniz süre uzadıkça kzl öne geçiyor. 6 aylıkta 2 puan, yıllıkta 8 puan fark atıyor. bir de ojk'de kıymetli madenler oranı sadece yüzde beş. getiriler de dönem dönem değişkenlik gösteriyor. yalnız şu günlerde eldeki fonları satmayı veya değiştirmeyi düşünmemek lazım. çünkü alınamayabiliyor talep yoğunluğundan.
    Uzun vade tutmayı düşünmüyorum zaten hocam. dolar yükselişinden faydalanmak için aldım altın fonunu. En fazla 2 hafta daha tutar satarım. Uzun vade için hisse fonlarından başkasına bakmaya bile gerek yok.

8.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Uzun vade tutmayı düşünmüyorum zaten hocam. dolar yükselişinden faydalanmak için aldım altın fonunu. En fazla 2 hafta daha tutar satarım. Uzun vade için hisse fonlarından başkasına bakmaya bile gerek yok.
    katılıyorum, bol kazançlar.

Sayfa 507/543 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •