Sayfa 1/543 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Yatırım Fonları XI

Hayırlı olsun herkese, bol kazançlar...

2. güzel getiriler ile başlamak ümidi ile.

3.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun herkese, bol kazançlar...
    sn. trust06,
    Yeni başlık hayırlı olsun,

Yönetime mesajla bildirirseniz diğer başlığı kapatsınlar.
    İki başlığa da yazılabiliyor
    Karışıklık olacak.

4. arkadaşlar sizce haftaya merkez bankası faiz artırımının dövize etkisi ne olur? tamam bu enflasyon ortamında dolar illaki 27'nin üzerine tekrar kısa sürede döner ama pazartesi sabah döviz bazlı fonlara satış veren cuma sabah %5 aşağıdan alır mı dersiniz?..yoksa faiz aşırı yükseldi ekonomi bozulacak diye aksine kopar yukarı mı gider karar vermek gerçekten zor..yabancı borsada olanların bir de abd fed kararı sorunu var..

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    arkadaşlar sizce haftaya merkez bankası faiz artırımının dövize etkisi ne olur? tamam bu enflasyon ortamında dolar illaki 27'nin üzerine tekrar kısa sürede döner ama pazartesi sabah döviz bazlı fonlara satış veren cuma sabah %5 aşağıdan alır mı dersiniz?..yoksa faiz aşırı yükseldi ekonomi bozulacak diye aksine kopar yukarı mı gider karar vermek gerçekten zor..yabancı borsada olanların bir de abd fed kararı sorunu var..
    bu benim de aklımda aslında, geçen ay yapmadığıma pişman olmuştum, gerçi ben de döviz bazlı olarak sadece rık var, onun da neye bağlı olduğunu anlamadım gitti boşa tutuyorum gibi, biraz da emtia fonu var, ama sadece onlar değil hisse fonlar da etkileniyor. merkez faizi 5-6 puan arttırırsa fazla tepki olmaz bence ama 8-10 puan arttırırsa hem dolar hem borsa geçen ay ki gibi sert tepki verir herhalde, bu durumda etkilenecek fonlardan bir miktar satıp düşükken almak riskine girilebilir, tamamen satmak oldukça riskli görünüyor bu kez ters köşe de yapabilirler.
    ben pazartesi bir miktar rık ve rpd ve çoklu değişkenlerden satıp çok düşüş olursa cuma günü yerli ve yabancı fonlara ağırlık vereyim diyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    bu benim de aklımda aslında, geçen ay yapmadığıma pişman olmuştum, gerçi ben de döviz bazlı olarak sadece rık var, onun da neye bağlı olduğunu anlamadım gitti boşa tutuyorum gibi, biraz da emtia fonu var, ama sadece onlar değil hisse fonlar da etkileniyor. merkez faizi 5-6 puan arttırırsa fazla tepki olmaz bence ama 8-10 puan arttırırsa hem dolar hem borsa geçen ay ki gibi sert tepki verir herhalde, bu durumda etkilenecek fonlardan bir miktar satıp düşükken almak riskine girilebilir, tamamen satmak oldukça riskli görünüyor bu kez ters köşe de yapabilirler.
    ben pazartesi bir miktar rık ve rpd ve çoklu değişkenlerden satıp çok düşüş olursa cuma günü yerli ve yabancı fonlara ağırlık vereyim diyorum.
    peter lynch kitaplarında kademeli işlem tavsiye etmiyor daima büyük olasılığa ful oynayın 10 yılın sonunda temkinli herkesi katlarsınız diyor amma elimizde 200 yıl yokki 10 senesini test etmeye harcayalım: ) bu vakada oynanması gereken mantıklı olasılık dediğin gibi pzt satıp cuma tekrar almak. dünkü döviz yükselişi kafamı karıştırmasaydı benim de planım buydu zaten. hükümet dövizde düşüş istemiyor mu acaba..galiba pazartesi sabahki harekete bakmak gerekecek, dolar yine +0,50 yaparsa hiçbirşeye dokunmamak lazım..

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    peter lynch kitaplarında kademeli işlem tavsiye etmiyor daima büyük olasılığa ful oynayın 10 yılın sonunda temkinli herkesi katlarsınız diyor amma elimizde 200 yıl yokki 10 senesini test etmeye harcayalım: ) bu vakada oynanması gereken mantıklı olasılık dediğin gibi pzt satıp cuma tekrar almak. dünkü döviz yükselişi kafamı karıştırmasaydı benim de planım buydu zaten. hükümet dövizde düşüş istemiyor mu acaba..galiba pazartesi sabahki harekete bakmak gerekecek, dolar yine +0,50 yaparsa hiçbirşeye dokunmamak lazım..
    peter amcam doğru söylüyor da biz o kadar risk almaya alışık değiliz, sepet yapma olayı bana da saçma geliyor bir taraf düşerken diğer taraf çıkıyor elde var sıfır oluyor, riskli tarafa tamamen veya ağırlıklı girmeden kazanılmıyor, tabi bunun için biraz geç kalındı bundan sonra bist ne kadar gidebilir ki, yabancı fonların da kısa zamanda çok çıkmasını beklemiyorum ama uzun vadeli düşünürsek elimizde başka alternatif yok, kripto tarafı hariç orası da bize çok ters.
    dolar perşembe gününe kadar özellikle yukarı gidip faiz kararından sonra düşerse hiç şaşırmam, tabi çoğunluk ne düşünüyorsa tersini yaptıkları için bizim işimiz biraz şansa kalıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    peter amcam doğru söylüyor da biz o kadar risk almaya alışık değiliz, sepet yapma olayı bana da saçma geliyor bir taraf düşerken diğer taraf çıkıyor elde var sıfır oluyor, riskli tarafa tamamen veya ağırlıklı girmeden kazanılmıyor, tabi bunun için biraz geç kalındı bundan sonra bist ne kadar gidebilir ki, yabancı fonların da kısa zamanda çok çıkmasını beklemiyorum ama uzun vadeli düşünürsek elimizde başka alternatif yok, kripto tarafı hariç orası da bize çok ters.
    dolar perşembe gününe kadar özellikle yukarı gidip faiz kararından sonra düşerse hiç şaşırmam, tabi çoğunluk ne düşünüyorsa tersini yaptıkları için bizim işimiz biraz şansa kalıyor.
    kripto ben 20 tane karışık paket aldım çerez niyetine paramın onda biriyle geçen yıl..dolardaki yükseliş olmasa şu an zarardaydım. ama şu sözümü bi yere kaydet, 3 yıl içinde kriptolar 10'a katlayacak. kripto nedir? saçmalık, doğru, ama gençlere oyuncak lazım, o meretin popularitesi asla bitmez. buralar dip, daha aşağı gitme ihtimali gerçekten çok az. bitcoin ve ethereum hariç hepsi tarihi dipte, hatta birkaç tane çok popüler altcoin tarihi diplerinin de altında. bugünlerde almayan bir daha asla almasın.

Sayfa 1/543 1231151101501 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •