Sayfa 101/548 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 4384 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Rpd -0,6
    yay -0,57
    rık +0,07
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. Şişik Türk Borsasının fonları ))))) 10 20 fk lar havada uçuşuyor ( enflasyon hariç)
    Dolar cazibesini yitirecek) ( yerine ne konacak yuan mı?)
    JP Morgan in %90 Ina sahip olduğu gümüş mü? ))))))
    Hindistan ...evet olabilir
    Çin evet olabilir ...

Siz bu arkadaşı fazla ciddiye almayın.
    Amerika batarsa Çin yerle bir olur. Çin'in elindeki Amerikan tahvili miktarına bir bak istersen kaç yüz milyar dolar.

3.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Şişik Türk Borsasının fonları ))))) 10 20 fk lar havada uçuşuyor ( enflasyon hariç)
    Dolar cazibesini yitirecek) ( yerine ne konacak yuan mı?)
    JP Morgan in %90 Ina sahip olduğu gümüş mü? ))))))
    Hindistan ...evet olabilir
    Çin evet olabilir ...

Siz bu arkadaşı fazla ciddiye almayın.

Düştükçe alın diyorum. Türkçe yazdım. Okuma sorunun var sanırım.

Türk borsası orta pahalı. Amerikan borsası ultra pahalı.

Gümüş sürekli yatayda gitmiyor. Pandemiden önce 12-15$ arasındaydı. Şimdi 22-25$ arasında. Demek ki zarar eden yok kademeli alırsan. JP Morgan olmazsa kim olursa olsun, gümüşün bir üretim maliyeti var, enflasyona göre artmak zorunda fiyatı. Yoksa madenciler üretemezler. Dikkat edersen artık 22$ altına gelemiyor Gümüş.

Altında pandemide 1400-1500$ arasındaydı, şimdi 2000$ e geldi. Ondan da zarar eden olmadı kademeli alırsan. Dikakt edersen 1800$ altına gelemiyor altın. Üretim maliyetine dayandı.

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

Gümüş sürekli yatayda gitmiyor. Pandemiden önce 12-15$ arasındaydı. Şimdi 22-25$ arasında. Demek ki zarar eden yok kademeli alırsan. JP Morgan olmazsa kim olursa olsun, gümüşün bir üretim maliyeti var, enflasyona göre artmak zorunda fiyatı. Yoksa madenciler üretemezler. Dikkat edersen artık 22$ altına gelemiyor Gümüş.

Altında pandemide 1400-1500$ arasındaydı, şimdi 2000$ e geldi. Ondan da zarar eden olmadı kademeli alırsan. Dikakt edersen 1800$ altına gelemiyor altın. Üretim maliyetine dayandı.
    kardeşim bu emtialara türev ile oynuyorlar. 3-5 şirketin elinde bu emtialar. Üretim maliyeti de 1300$ altının. Dolaşımda olan altın %90 sa yeni çıkarılan altın %10. Kullanım alanı sınırlı altın ile gümüşün

Bence en önemli metallerden biri Uranyum.

Düştükçe alın. Yahu böyle mantık mı olur.

Karşılığı olmayan tek para(!) Bitcoindir

5. Şirket A: sermaye 100 TL

Sermayesiyle (ve aldığı kredilerle) altın, döviz, hammadde, gayrimenkul, makine, araba vb alıyor... fabrikasından satışlarından 5 TL kazanıyor ama enflasyon sayesinde bu stokladığı mallar 120 TL değer kazanıyor. %70 enflasyon sonrası şirketin ederi (alım gücü) 132 TL'ye çıkıyor (225/1,7).

Şirket B: sermaye 100 TL

Sermayesiyle başkalarına borç para verebiliyor. Bu kadar. Gerisi (kabaca) yasak. Borç verirken 40 TL kâr ediyor. Fakat sermayesinin gerçek alım gücü %70 enflasyon nedeniyle 82 liraya düşüyor (140/1,7)
    A şirketi 5 TL kâr etti. Ödeyeceği vergi kabaca 1 TL. 120 liralık "değerlenme"ye vergi yok. Enflasyon ne kadar artarsa o kadar seviniyor.

B şirketi 40 TL kâr etti. Ödeyeceği vergi kabaca 10 TL. Sermayesinin erimesi daha çok vergiyle ödüllendirildi.

Türk şirketlerinin kabaca durumu yukarıdaki gibidir. Alım satım kararı sizlere ait.

Bunu gören yabancı yatırımcı da bizim ucuz kalmış bankalarimiza holdinglerimize yatırıma gelecek, yersen...

6. Artık altın da, gümüş te hatta tüm emtia da sınırsız
    Dijital altın, gümüş, platin vs vs
    Tek tıkla satılıyor, alınıyor. Fiziki karşılığı olduğunu da sanmıyorum.
    A bankası tek tıkla altın satıyor, nerede bunun fiziki karşılığı , yok.
    O sebeple artık arz da sınırsız.
    Bitcon bile sınırlıyken dijital emtia sınırısız, al alabildiğin kadar.
    Maliyet ne. SIFIR.
    Fiyatlamalarında bunun da etkisi büyük.

7. Tüm zamanların reel getiri endeksi(1802-2013)

https://alphaideas.in/2014/07/12/tot...ast-200-years/

1. Hisseler(%6.6)
    2. Tahviller(%3.5)
    3. Faturalar (%2.7)
    4. Altın (%0.6)
    5. Dolar(-%1.4)

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

hocam yerli ve yabancı sözde uzmanların laflarıyla strateji kuruyorsun ve kesinlikle yanlış yapıyorsun. sadece yabancı borsalara pahalı demen bile ele veriyor. bu adamlar tam altı senedir her yıl banka tahminimiz yıl sonu 3000 usd diyor. bu işlerde yeni olduğun belli bu şarlatanlara asla inanma. hele bizim bloombergi yarım saat bile izlersen mahvolduğunun resmidir. ben 23 yıllık uzaktan, 5 yıllık yakından takibimle bunların direk kötü niyetli olduğuna ve kendileri ters pozsiyon olarak dünyayı söğüşlemeye çalıştığına artık kesinlikle eminim. çünkü bu kadar saçmasapan terste kalan tahminler yapmaz uzman dediğin adam. yaptıkları hiçbir resmi tahminin tuttuğunu görmedim duymadım tek örnek yok.

Sayfa 101/548 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •