Sayfa 457/545 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507 ... SonSon
Arama sonucu : 4354 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Evet yok da merak ettiğim düşüşü nasıl olacak acaba? Sağlam durabilecek mi? Örneğin yarın bakalım ne olacak? Sn News foruma çok uzun süre ara veriyorsunuz. Faydalı paylaşımları olan bir arkadaşsınız.Bol kazançlar
    TTE maalesef düşüşte beklenin de üstünde düşerek hayal kırıklığı yarattı. Fakat bir yerde dengeyi bulacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    TTE maalesef düşüşte beklenin de üstünde düşerek hayal kırıklığı yarattı. Fakat bir yerde dengeyi bulacaktır.
    Grafiğinde 0.99 destek, %2 zararı göze aldım
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

3. Seçime çok az kala ya da seçim sonrası parça parça hisse yoğunlara girerim diye düşünüyorum. Bist 100 dışı, işbankası iştirakleri, belki koç iştirakleri ve teknoloji sınırlamalı şirketler ve bazı hsyf lara. Ama kesinlikle çok parçalı olur ve bunun için de düşmesini bekleyeceğim. Teknoloji sınırlamalı endeks fonu %25-30 civarı düşüş yaparsa mesela başlarım, yoksa ona yaklaşmam. İşiştirakleri, koç iştirakleri, bist100dışı şirketler ve bist30 harici yıldız pazar da olucak gözüm. Yabancı borsa fonlarına yanaşmıyorum terste kaldım mı yüksek faiz kaybı oluyor, onun yerine kısmi döviz ve az riskli döviz, fonları alıyorum zaman zaman. Şimdilik tl olarak 4 para piyasasına park ettim ve cüzzi miktar hda hala, duruyor. Sepet ve değişkenleri pek düşünmüuorum şu an. Bi ara sabancı iştirakleri gelecek diye yazan arkadaşlar olmuştu, onu da düşünürüm... Tabi kendi kendime saçmalamalar, tavsiye gibi düşünüp de manyaklık yapmayın 😂. Burada incelemeleri derin ve faydalı bilgiler paylaşan arkadaşlar var. Ben temkinli giden, pek bir şeyden anlamayan garibanın tekiyim

4.  Alıntı Originally Posted by modetr Yazıyı Oku
    Altın fonlarına ne olmuş oyle.
    qnb ninki -4 info -3 kuveyt türkün sadece altın olan fonu -1,3. Ne ons ne gram o kadar düştü.
    çok ilginç dün çeşit olsun diye bir miktar ggk için emir vermiştim, baktım ons çıkıyor yüksekten alınacak diyordum, halbuki şimdi baktım -3,37 görünüyor, bu kadar düşecek ne sebep var, böyle altın fonları mı olur ben de anlayamadım.

5. Pazartesi günü ufak bir miktar döviz, çekmek için kuveyte gitmiştim. Bir sürü fon bilgi bülteni vardı. Çok çeşitli fonları var ve bazılarında katılım esaslarına uygun yazıyor bazılarında yazmıyor. Bir fırsat bulduğumda inceleyeceğim, getirileri nasıl... Alırken valörlü olup nemalandırılabilen var mı yoksa hiçbirinde yok mu...

6.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Pazartesi günü ufak bir miktar döviz, çekmek için kuveyte gitmiştim. Bir sürü fon bilgi bülteni vardı. Çok çeşitli fonları var ve bazılarında katılım esaslarına uygun yazıyor bazılarında yazmıyor. Bir fırsat bulduğumda inceleyeceğim, getirileri nasıl... Alırken valörlü olup nemalandırılabilen var mı yoksa hiçbirinde yok mu...
    Enerji ve Teknoloji Katılım Fonları da geliyor; onları da değerlendirirsiniz; genelde Türk borsası ağırlık olacakmış. Bu pazartesi açılıyordu alım için ama Euroclear mıdır nedir oradan yabancı hisse senetleri için izin almak gerekiyormuş, o süreç uzamış 4 mart gibi bir tarihe kaydı.

7. Bu arada Trive'nin TVN fonunda tek bir yatırımcı gözüküyor; muhtemelen bir yanlışlık vardır ama o tek yatırımcı da ben olabilirim, çıktığı günden beri Kore Hindistan piyasalarına yatırım yapıyor diye ara ara alıyorum

O tek yatırımcı rakamı doğruysa fon yöneticileri ne düşünüyor acaba çok merak ediyorum. Böyle durumlarda ilgi görmedi deyip kapatıp gidiyorlar mı?

8. O da aklımda olsun 👍. Bir fırsat bulduğumda bütün kuveyt portföy fonlarına bakıcam. Çöpçü gibi adamların bütün bültenlerinden aldım. Güvenlik tip tip bakıyordu, beğenmedi galiba beni... Tipe bak Allahın fakiri bir de fon bültenlerden alıyor, soba tutuşturmak için alıyordur kesin bakışı atıyordu 😂

Sayfa 457/545 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •