Sayfa 519/543 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Portföyünde dış borçlanma araçları var. Piyasalar kapalı olduğunda işlem görmez diye biliyorum. Sakıncası yoksa dolar dönüşü nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz. DAS da ise akmasa da en azından damlıyor.
    Dolar getirisi olan fonların içinde en iyisidir. ( riski çok çok düşük olan ) Ayrıca satış valörü 1 gün olması avantaj. Ben bayramdan sonra ABD ye gideceğim için biraz dolar nakite geçmek için sattım.

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Dolar getirisi olan fonların içinde en iyisidir. ( riski çok çok düşük olan ) Ayrıca satış valörü 1 gün olması avantaj. Ben bayramdan sonra ABD ye gideceğim için biraz dolar nakite geçmek için sattım.
    Teşekkürler.

3. MKK verilerine göre altın fonları sağlam eksi yemiş yine. Ben nereyi kaçırıyorum arkadaşlar? doların ve altının yükseldiği bir günde altın fonu nasıl bu kadar eksi yazabilir?

resmen spek tahtalara döndü bu fonlar. ilk fırsatta çıkıcam ppf'ye geçicem. azıcık aşım, ağrısız başım diyecem bu nedir ya? yerin dibine batsın doları da altını da. bir ileri, iki geri sürekli.

4.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    MKK verilerine göre altın fonları sağlam eksi yemiş yine. Ben nereyi kaçırıyorum arkadaşlar? doların ve altının yükseldiği bir günde altın fonu nasıl bu kadar eksi yazabilir?

resmen spek tahtalara döndü bu fonlar. ilk fırsatta çıkıcam ppf'ye geçicem. azıcık aşım, ağrısız başım diyecem bu nedir ya? yerin dibine batsın doları da altını da. bir ileri, iki geri sürekli.
    Ons artar, elinde altın olanlar kar realizasyonu için bist kıymetli madenler piyasasında satış yaparlar bu piyasada altının fiyatı düşer ve altın fonları ons yükselse de eksi yazar.
    Bazende tersi olur.

Bir diğer etki de Ziraat bankası ve Vakıf Katılıma altın ithalatı için ek kota verilmesi oldu.
    Ek kota gelince kıtlıktan dolayı suni olarak şişen bist altın fiyatı bist piyasasında gevşemeye başladı.

Bu fonlar için ons fiyatı ve dolar etkili olsa da fiyatı asıl belirleyen bist kıymetli madenler piyasası.
    Son düzenleme : myfinans; 30-03-2024 saat: 02:20.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ons artar, elinde altın olanlar kar realizasyonu için bist kıymetli madenler piyasasında satış yaparlar bu piyasada altının fiyatı düşer ve altın fonları ons yükselse de eksi yazar.
    Bazende tersi olur.
    Bu fonlar için ons fiyatı ve dolar etkili olsa da fiyatı asıl belirleyen bist kıymetli madenler piyasası.
    Altın ve gümüş fonlarını bist piyasasına göre hesap etme şartı olmamalı, ya da sadece ons ve döviz fiyatına göre hesap yapan fonlar olmalı.
    Bist kıymetli madenler ve taşlar piyasası fiyatından bağımsız hesaplama yapan altın ya da gümüş fonu varmı bakmadım ama yok gibi, bu mecburiyeti kim niçin koydu anlamıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altın ve gümüş fonlarını bist piyasasına göre hesap etme şartı olmamalı, ya da sadece ons ve döviz fiyatına göre hesap yapan fonlar olmalı.
    Bist kıymetli madenler ve taşlar piyasası fiyatından bağımsız hesaplama yapan altın ya da gümüş fonu varmı bakmadım ama yok gibi, bu mecburiyeti kim niçin koydu anlamıyorum.
    hocam tamamen spek hisse gibi olmuş işte. kafalarına göre eksi veya artı yazdırtıyorlar böyle iş mi olur? döviz getirisinden yararlanmanın her türlü yolunu kapatmışlar. lanet olsun böyle düzene.

7.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    hocam tamamen spek hisse gibi olmuş işte. kafalarına göre eksi veya artı yazdırtıyorlar böyle iş mi olur? döviz getirisinden yararlanmanın her türlü yoluhttps://www.hisse.net/topluluk/newreply.php?do=newreply&p=6766554nu kapatmışlar. lanet olsun böyle düzene.
    Uzun vadede yakınsarlar onsa.
    Ama kısa vadede yanıltıcı olabilir altın fon fiyatları.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Serbest hisse senedi fonları var. A1 capital bayağı iyi orada. halka arz hisselerine yatırım yapmış.

Sayfa 519/543 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •