Sayfa 355/543 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bu yüksek abd enflasyon verisi şık olmadı..fed toplantısı ta 1,5 ay sonra..o zamana kadar ne fiyatlıycak piyasalar?
    Düzelir , biraz sallanır ama , artık Fed - faiz döngüsünü fiyatladigini pek sanmıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    BHI'da ilginç bişey var
    En son kap bildirimindeki portföy dağılımına göre hiç viop short pozisyonu yok
    Nasıl arbitraj yapıyor anlamadım(Arbitraj fonları nette notr olur, bu bırak notrü full long gibi)
    Kurulduğu günden beri borsa da hep çıkmış, yarın bakalım ne getirecek çok merak ediyorum
    Çok kritik bir konu bu. Risk değeri de 7 demişler. Yarın gerçekten eksi gidebilir eğer böyleyse durum. Kaldı ki bir arbitraj fonunun 10 günde %10 yapması da normal değil zaten.

Yani 2 açıdan bakıp ya çok eleştirilebilir ya da takdir edilebilir.
    1- Borsa iyi giderken risk alıp short poz ları açmadık, ilk düşüşteki kaybı göze aldık, bugün yeni açtık shortları derlerse, düşüş bile olsa %7-8 getirmiş olur, yine de ciddi başarılı oran. Risk aldı, kazandı, kazandırdı denebilir.

2- Kardeşim sen arbitraj fonusun bu riski nasıl alıyorsun (serbest olduğu için alabilir de, etik anlamda), "ben dün 5 milyonluk fon almıştım arbitraj fonu olduğun için güvenip, kafama -2 yedim" dense, yerden yere vurmalık bir olay olur.

Çok heyecanlı bir durum, sabah ilk iş açıp BHI ya bakıcam vallahi. Eksi yapmayıp yanıltadabilir tabi.
    2-3 günden fazla tutanlar her şekilde kazançlı zaten.

3. Değişken fonlar düşüşe daha dayanıklı. NRC mesela.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=NRC

4. Altın fonları bugün bir garip. Dün 16:30 dan sonra ons altın % 2 civarında değer kaybetmesine rağmen fonlar % 1 e yakın değer kazanmış.

Bunlar saat 18:00 de ki ons değerine göre fiyatlanmıyorlar mı.

5.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Düzeltirler sanırım, bu kadar eksi yazmaz herhalde. Ama bugünlük artıda getirse bir daha arbitraj fonu denen şeye bulaşmam. Mevduatın bir tık üstü kaznamak için alınacak risk değil.
     Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Hda elestirisine ilk defa bugun hak verdim, dun burda gordugum rakibi BHi da yan basmis -1.9 ile tabi ki hda -2.9 ile kendisine by by deme vaktinin geldigini gostermistir
    HDA bugünle birlikte ilk defa üç gün üst üste eksi yazdı. Daha önceki verilere bakarsanız bir gün eksi yazsa da ertesi gün artı yazar toplardı.

Fonun ppf grafiğine benzeyen grafiğinde bozulma var.

Bu fon insan müdahalesi olmadan robotik yazılım ile al/sat/arbitraj yapıyor.

Belli ki yazılıma kodlanan al/sat/arbitraj stratejisi, artık mevcut piyasa şartlarına ters tercihlerde bulunuyor ve fon zarar yazıyor.

Acilen güncellenmesi şart.

6.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Altın fonları bugün bir garip. Dün 16:30 dan sonra ons altın % 2 civarında değer kaybetmesine rağmen fonlar % 1 e yakın değer kazanmış.

Bunlar saat 18:00 de ki ons değerine göre fiyatlanmıyorlar mı.
    https://www.borsaistanbul.com/tr/say...erans-fiyatlar. Altın fonları için bu fiyatlar referans alınıyor

7. BST düşüşe dayanmış.

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    https://www.borsaistanbul.com/tr/say...erans-fiyatlar. Altın fonları için bu fiyatlar referans alınıyor
    Teşekkürler. Hangi saatte yayınlanıyor veya hangi saatteki veriyi baz alıyor.

Sayfa 355/543 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •