Sayfa 356/543 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Hangi saatte yayınlanıyor veya hangi saatteki veriyi baz alıyor.
    Bildiğim kadarıyla bist kapanış saatinden sonra yayınlanıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    HDA bugünle birlikte ilk defa üç gün üst üste eksi yazdı. Daha önceki verilere bakarsanız bir gün eksi yazsa da ertesi gün artı yazar toplardı.

Fonun ppf grafiğine benzeyen grafiğinde bozulma var.

Bu fon insan müdahalesi olmadan robotik yazılım ile al/sat/arbitraj yapıyor.

Belli ki yazılıma kodlanan al/sat/arbitraj stratejisi, artık mevcut piyasa şartlarına ters tercihlerde bulunuyor ve fon zarar yazıyor.

Acilen güncellenmesi şart.
    Aslında 3 gün üst üste yazabilir, 5 gün de üst üste yazabilir; ama hisse fonların bu kadar gitmediği gün -3% gidemez. Yani mantığa aykırı bu. Bu işte en saf şekliyle söylüyorum bir "yanlışlık" var.

3. Bu arada HDA sebebiyle kaynamasın, BHI 'nın da yaptığı iş değil. Arbitraj fonu diye fon kurup, viop poz açmadan hisse doldurmak nedir?
    Aklım almıyor bu işleri

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla bist kapanış saatinden sonra yayınlanıyor.
    Kapanış saati 18:00 den sonra yayınlanıyorsa muhtemelen gün içi işlemlerin ağırlıklı ortalamasını alıyordur. Yoksa o saatte ons 1992 usd civarlarında idi.

5. Hda fon için Hedef Portföye ulsmaya çalıştım ama telefonu açmadılar. Fonun hangi kıstasa dayalı olarak yönetildiğini anlamadım. Düşüş böyle sürer mi acaba zararı sineye çekip çıkmak gerekir mi?

Arkadaşlar daha öncede yazdım.
    Kurumsal olmayan fon şirketlerinin fonlarından uzak durmakta fayda var.
    1-2 fonu parlatıp içeri yatırımcı çekiyorlar. Sonra içeri kıstırdıkları yatırımcıyı soyuyorlar. (Hem yönetim ücretinden hem abuk sabuk tavandan alınan hisselerden)

Burada öfkelenmeniz paranızı geri getirmeyecek.
    Para kolay kazanılmıyor.
    Ailenizin geleceğini bu tip fon şirketlerine yedirmeyin.
    Kurumsaldan şaşmayın, varsın 2-3 puan eksi artı getirsin ama kafanız rahat olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Hda fon için Hedef Portföye ulsmaya çalıştım ama telefonu açmadılar. Fonun hangi kıstasa dayalı olarak yönetildiğini anlamadım. Düşüş böyle sürer mi acaba zararı sineye çekip çıkmak gerekir mi?
    Ben de gün içinde ulaşmaya çalışacağım. Bakalım ne açıklama yapacaklar 3 günlük %3.6 düşüşe.

8. 8970'den aldık bakalım long varantımızı. 8938 stop.

Sayfa 356/543 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •