Sayfa 374/543 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    HDA fonunda yasananlar kurum itibari ve guveni icin oldukca uzucu. Umarim telafi edebilirler. Neredeyse 1,5 aylik getiri ve caba silindi. Bundan sonrasi icin yeni yatirimci bulmalari ve fondaki yatirimcilari tutabilmeleri oldukca zor olsa gerek diye dusunuyorum.

Benimde yatirimim var mecbur bekleyecegim telafi etmelerini. 12 asgari ucrete yakin bir kaybim olustu son 2-3 gunde. Pahali bir deneyim yasiyorum. Onemli olan hatalardan ders cikarabilmek.

Robotlardan kaynaklanan bir hatada olsa , fon yoneticisi hisselerdeki risk yonetiminde basarisiz da olduysa. Sonuc olarak fon yoneticisinin bir hatasi mevcut ve kurum itibarini olumsuz etkileyen davranislar var diye dusunuyorum. Gerekli aciklamayi gun icerisinde yapacaklardir umarim.

Sadece dusuncelerim ve temennilerim. Umarim telafi edeceklerdir. Soylediklerimizi yutariz ve bizi utandirirlar.

Saygilar , bol kazanclar.
    Bende çok para yoktu ama nnf ve hda ile direk bugün vedalaştım hala onlara para kazandırcak halim yok, arbitrajdan çıkıp direk hisse devam ederim rakip şirket fonlarıyla.

2. Hedef Portföy yönetiminin açıklama yapmaması beni asıl korkutan. Sanki yanlış bir pozisyondan terste kaldılar ve bu düşüş sürecek gibi duruyor. Yoksa çıkıp kayıplarımızı telafi edeceğiz uzun vadeli bakın diye bir keç şey zırvalarlardı.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Hedef Portföy yönetiminin açıklama yapmaması beni asıl korkutan. Sanki yanlış bir pozisyondan terste kaldılar ve bu düşüş sürecek gibi duruyor. Yoksa çıkıp kayıplarımızı telafi edeceğiz uzun vadeli bakın diye bir keç şey zırvalarlardı.

Bazı hisselerde VIOP ta terste kalmışlar şeklinde yorumlar var.

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Hedef Portföy yönetiminin açıklama yapmaması beni asıl korkutan. Sanki yanlış bir pozisyondan terste kaldılar ve bu düşüş sürecek gibi duruyor. Yoksa çıkıp kayıplarımızı telafi edeceğiz uzun vadeli bakın diye bir keç şey zırvalarlardı.
    Eksi giden bişey de yok ki piyasada. Borsa, dolar, altın vs. Neyde her gün 40-50 milyon para kaybediyorlar anlamıyorum ki..

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bazı hisselerde VIOP ta terste kalmışlar şeklinde yorumlar var.

İris hanımın tahmini o ama yanılıyor. Yazdım ama görmedi.
    Gübre örneğini vermiş, gübrede fonu eksi yazdıracak bir durum yokmuş 2 gündür.

..............12 kapanış.....13 kapanış......14 kapanış
    gübre...........179,9...........197,8...........20 5,8
    f_gübre........180,71.........198,78..........197, 2

Bu kapanışlara bakarsak, 13 kapanışına göre 14 ünde, yani dün spot artmış. Vadeli azalmış. bu arbitraj fonuna eksiyi bırak artı yazdırır. Bu sabah artı etkisi olurdu.

O varsayım da yanlış maalesef. (maalesef diyorum çünkü öyle olsaydı, vade sonunda düzelecek demek olurdu)
    Hatta daha kötüsü esas bugün, yarınki fiyatı eksi yazdıracak bir anomali oluşmuş oldu bu gübre'de.

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    İris hanımın tahmini o ama yanılıyor. Yazdım ama görmedi.
    Gübre örneğini vermiş, gübrede fonu eksi yazdıracak bir durum yokmuş 2 gündür.

12 kapanış 13 kapanış 14 kapanış
    gübre 179,9 197,8 205,8
    f_gübre 180,71 198,78 197,2

Bu kapanışlara bakarsak, 13 kapanışına göre 14 ünde, yani dün spot artmış. Vadeli azalmış. bu arbitraj fonuna eksiyi bırak artı yazdırır. Bu sabah artı etkisi olurdu.

O varsayım da yanlış maalesef. (maalesef diyorum çünkü öyle olsaydı, vade sonunda düzelecek demek olurdu)
    Hatta daha kötüsü esas bugün, yarınki fiyatı eksi yazdıracak bir anomali oluşmuş oldu bu gübre'de.
    Sn. mertazor siz ne yaptınız ya da yapmayı düşünüyorsunuz?

Zararın telafisi için bekleyecek misiniz ya da stop loss yapıp fondan çıkacak mısınız?

7. Abi ben satmadım. Ama yani çok naptığımın farkında olarak da yapmıyorum; biraz sinir, biraz hırs.
    Yani umudum her ne yapıldıysa, şirkete bok sürmemek için yan yollarla da olsa telafi edileceği yönünde. O yüzden bütün gün twitterda mesai yaptım, olay azcık büyüsün, çok takipçili hesaplarda dillensin diye.

Sonuçta biz ay içi işlemleri göremiyoruz, legal, etik, illegal demeden bu olayı kapatma yoluna giderler umudum var.
    Ama telafi vs olsa da tabi ki HDA maceramın sonuna geldik.

8.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Abi ben satmadım. Ama yani çok naptığımın farkında olarak da yapmıyorum; biraz sinir, biraz hırs.
    Yani umudum her ne yapıldıysa, şirkete bok sürmemek için yan yollarla da olsa telafi edileceği yönünde. O yüzden bütün gün twitterda mesai yaptım, olay azcık büyüsün, çok takipçili hesaplarda dillensin diye.

Sonuçta biz ay içi işlemleri göremiyoruz, legal, etik, illegal demeden bu olayı kapatma yoluna giderler umudum var.
    Ama telafi vs olsa da tabi ki HDA maceramın sonuna geldik.
    Aslında dünkü zarardan sonra yapmam lazımdı ama bugünkü eksiden sonra kendimle ters düşmemek için fona satış girdim.

Umarım zararlarınızı telafi ederseniz.

Bugün bist100 endeksi 2% nin üzerinde. Bu şekilde kapayıp yarın da HDA eksi yazarsa olay çok büyür.

Sayfa 374/543 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •