Sayfa 375/543 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Bu arada Tübitak müthiş bir kampanya yapmış. Çocuğu olanlar için dergiler acayip ucuz abone olursanız. Bu enflasyonda 2 yıllık abonelik almakta fayda var. :-)

https://yayinlar.tubitak.gov.tr/kategori/kampanyalar-75

2. Iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler arkadaslar. Umarim hepimiz zararlarimizi telafi edebiliriz. Eger telafi edemezsek fon camiasina isimlerini altin harflerle yazdirirlar (olumsuz anlamda). Bizlerde pahali bir deneyim yasadigimiz ile kaliriz. Cok stres yapmayalim , saglik olsun diyelim.

Ben hala iyimser taraftayim. Fon yoneticisini tanimasamda / bilmesemde , hedefe guvenirim. Telafi edeceklerini dusundugum icin fonda bekliyorum. Olayin birde karanlik yuzu var tabi ne oldugunu da bilmiyoruz belki stoploss olmak daha mantikli. Bilemiyoruz su an icin hersey karanlik.

Twitter da denk geldigim bazi tweet ler.

https://x.com/burakihsanc/status/175...406549384?s=20

https://x.com/doruukkurt/status/1758...377648313?s=20
    Son düzenleme : Black Mirror; 15-02-2024 saat: 17:18.

3.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Bugün tek kelime etmemelerinden dolayı yarın için de ümitli değilim.

Yarın pardon deyip +3 yapcak olsalar bugün çıkar konusurlardi.
    O yüzden ürkütücü.
    Dün böyle yazmışım. Bugün de böyle düşünüyorum, korkuyorum açıkçası.

4. Bu arada gün boyu Hedef'i aradım, santral uzun süre bekledikten sonra düşüyor.
    HDA fonu ile ilgili diyorum, Hakan beye bağlamaya çalışıyorlar, pazarlama müdürüymüş. Düşmüyor hattı. (yersen)

Telefonumu aldı santraldeki hanım. Aratacakmış beni ))
    Neyse direkt hattı da var, 3 kere çalıp meşgule düşüyor.

Diyecek şeyi olan insanlar, ne bu kadar kaçar, ne bu kadar saklanır.
    Bir açıklama yaparlar, derler ki;
    "kardeşim arbitraj fonu bu, böyle anomaliler olur, yarın bi gün telafi olur"

Bunu diyemeyenden korkacaksın

5.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Bu arada gün boyu Hedef'i aradım, santral uzun süre bekledikten sonra düşüyor.
    HDA fonu ile ilgili diyorum, Hakan beye bağlamaya çalışıyorlar, pazarlama müdürüymüş. Düşmüyor hattı. (yersen)

Telefonumu aldı santraldeki hanım. Aratacakmış beni ))
    Neyse direkt hattı da var, 3 kere çalıp meşgule düşüyor.

Diyecek şeyi olan insanlar, ne bu kadar kaçar, ne bu kadar saklanır.
    Bir açıklama yaparlar, derler ki;
    "kardeşim arbitraj fonu bu, böyle anomaliler olur, yarın bi gün telafi olur"

Bunu diyemeyenden korkacaksın
    Artık zarardan çok neler döndüğünü merak ediyorum, ne tür bir islemle böyle zarara yol açmış olabilirler anlamak çok zor. Sonuçta arbitraj fonu her işleme karşı ters bir işlem açılıyor. Zarar olsa bile bu kadar yüksek olmaması lazım. İpb fon kkm çıktığı zaman bir günde %-11 yapmıştı ama hiç üzülmemiştim. Sonuçta riskini bilerek girdiğim bir fondu, ama böyke mevduatla rekabet eden bir fonun bir haftada %-6 düşmesi canımı oldukça sıktı.

6. iyi gidiyor diye nnf aldık cezayı bize de kesmeseler bari. telefona çıkmayan adamlardan herşey beklenir.

7. Yarın da eksi 3 çıkacak var gibi bir hava var hda da hedefte

Tek kelime açıklama yokhedef portfoyde

Rezillik bence

8.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Dostum, BHI 'da, son dağılımda kısa pozisyon yok.
    Yani şu haliyle bir hisse yoğun fon. Bunu bilerek davran, arbitraj fonu gibi bakma konusunda dikkatli ol.
    Bilgin olsun
    ozaman çıkayım ben mevduat üstü getirsin diye almıştım riske giremem 6 ay sonra ödemem var
    Param yok kafam rahat

Sayfa 375/543 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •