Sayfa 535/544 İlkİlk ... 35435485525533534535536537 ... SonSon
Arama sonucu : 4348 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

.. .....
    Son düzenleme : paramanya; 15-04-2024 saat: 15:42.

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Nkolay Mobil uygulaması üzerinden bugün hesap açtım, dakikalar içinde vadesiz hesap aktif hale geldi. 1 saat içinde de fon alımı için yatırım hesabı aktif oldu. Arada uygulama hata veriyor, belki benim telefon/internet bağlantısı ile ilgilidir.

Faizsiz 30 günlük 10.000tlye kadar kredi kampanyası varmış, bana 5.000 tl kredi tanımlandı.

Bı miktar Hkh, Kst, Klu Katılım fonları alım talimatı verdim, tefasta onaylandı yazıyor. Kesinleşinceye kadar iptal edilebiliyor sanırım. Öğleden sonra kesinleşince bu fonlarda nemalandirma olup olmadığını yazarım.
    Hkh , Mpf ile nemalandırılmış.

Kst sanırım izahnamesinde yazmaması nedeniyle, nemalandirilamiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Hkh , Mpf ile nemalandırılmış.

Kst sanırım izahnamesinde yazmaması nedeniyle, nemalandirilamiyor.
    Aldığınız fonun izahnamesi nemalandırmayı ilgilendirmez.
    Nemalandırma işlem yaptığınız şirketin uygulamasına bağlıdır.

Buna göre KST'yi nemalandırmamasının sebebi yok .
    Bence bir mail atıp sorun niye nemalandırılmadı diye.

Tam uygun bir yer bulduk derken dakika bir, bilinmezlik bir oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aldığınız fonun izahnamesi nemalandırmayı ilgilendirmez.
    Nemalandırma işlem yaptığınız şirketin uygulamasına bağlıdır.

Buna göre KST'yi nemalandırmamasının sebebi yok .
    Bence bir mail atıp sorun niye nemalandırılmadı diye.

Tam uygun bir yer bulduk derken dakika bir, bilinmezlik bir oldu.
    Katılım fonları için izahnamede yazması gerekiyor hocam.

Örneğin YFV fonu için izahnamesinde bu şekilde yazıyor.

Alım talimatının karşılığında tahsil edilen tutar bu izahnamede belirlenen esaslar
    çerçevesinde, katılma payı alımında kullanılır. Katılma payı alımındaki tutarlar
    nemalandırılmayacaktır.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku

Aynen Kst fonda da sn Lemon'un dediği gibi geçiyor.

Bendeki çoklu varlık fonlarından Cvk, Ffh, Kcv'de de izahnamede aynı şekilde nemalandirma yapılmaz yazıyor.

Kontrol ettiğim çok az sayıdaki fonda nemalandirma yapılabilir yazıyor. Örneğin Kuveyt Türk portföy un hiçbir fonunda nemalandirma yapılamıyor.

Hkh izahnamesinde ise: " "Alım talimatının karşılığında tahsil edilen tutar Katılım Finans ilke ve esaslarına çerçevesinde o gün için yatırımcı adına nemalandırılmak suretiyle ve bu izahnamede belirlenen esaslar çerçevesinde katılma payı alımında kullanılır. Ancak, faiz içermeyen yatırım aracı bulunmadığı takdirde, alım talimatının karşılığında tahsil edilen tutar, nemalandırılmadan o gün içinde yatırımcı adına blokeye alınmak suretiyle katılma payı alımında kullanılır. "

Yazdığı için Hkh nemalandiriliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Hüstad lar ve Herbokolog lar nerede? BGP kaçıncı sıraya gerilemiş acaba?

BGP'nin üzerindekilerde sadece yapı kredi bankasına para koyarım diğerleri 2 katı da verse benim için kifayeti yoktur. O kadar fark için paramı riske atamam. Sen 2001 yılındaki krizde kaç yaşındaydın kastırma pardon kastıransef söyle bakim..

7.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Aynen Kst fonda da sn Lemon'un dediği gibi geçiyor.

Bendeki çoklu varlık fonlarından Cvk, Ffh, Kcv'de de izahnamede aynı şekilde nemalandirma yapılmaz yazıyor.

Kontrol ettiğim çok az sayıdaki fonda nemalandirma yapılabilir yazıyor. Örneğin Kuveyt Türk portföy un hiçbir fonunda nemalandirma yapılamıyor.

Hkh izahnamesinde ise: " "Alım talimatının karşılığında tahsil edilen tutar Katılım Finans ilke ve esaslarına çerçevesinde o gün için yatırımcı adına nemalandırılmak suretiyle ve bu izahnamede belirlenen esaslar çerçevesinde katılma payı alımında kullanılır. Ancak, faiz içermeyen yatırım aracı bulunmadığı takdirde, alım talimatının karşılığında tahsil edilen tutar, nemalandırılmadan o gün içinde yatırımcı adına blokeye alınmak suretiyle katılma payı alımında kullanılır. "

Yazdığı için Hkh nemalandiriliyor.
    İlginçmiş.
    Halbuki o para fon alındığında yani takas gerçekleştiğinde o fon şirketinin hesabına girer.
    Daha önce aracı şirkette durur, bekler. Aracı şirkette kendinde bekleyen parayı nasıl nemalandırıyorsa o şekilde nemalandırır. Nitekim bazıları kendi ppf'lerini alıyor, bazıları da repo yapıyor.
    Anladığım kadarıyla nemalandırmada faizsiz enstrümanların olmadığı dönemden kalan alışkanlık bu.
    İzahnamede karar verilecek bir husus olmamalı nema işi.

Kut girdim aktiften , nema olup olmadığı ne zaman belli oluyor ? 15:30 damı ?

Sayfa 535/544 İlkİlk ... 35435485525533534535536537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •