Sayfa 145/543 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Yazdik çizdik , yeni giriş için artık günlük trade dışında para kazanılmaz uzun vadecri için inaniliyorsa altın gumus alınır yada döviz

2.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Bende portföy dağılımının yayınlandığı ilk gün ağırlığın Alarko da olduğunu görünce hemen satmıştım.
    Saçma sapan bir portföy oluşturmuşlar.
    Hisse analizi yapıyoruz, belirli fonlarda varsa fonu alıyoruz ya da tam tersi almıyoruz
    E biz neden portföy yönetim ücreti ödüyoruz.
    Bu arada bende alark biriktiriyorum, çok ucuz hisse
    Son düzenleme : onurbey; 21-11-2023 saat: 20:12.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Yunus Şahin ismine güvenerek gözüm kapalı FNT serbest fonuna ilk gün alış verdim içeriğini bile bilmeden. Meğer Yunus bey bu fonu da ALARK ile doldurmuş. Bu adamdaki bu alarko aşkı nedir? Alarko yüzünden NNF tefasın en sıradan fonlarını bile geçemiyor artık. Gitmiş bir de serbest fona da alarko doldurmuş. Lanet olsun diyip zararına sattım. Alarkosu olanın burnu b*ktan kurtulmaz.

Bilançosu, yönetimi, geleceği, ıvırı zıvırı muhteşem olabilir ama gitmiyor kardeşim hisse. 1 seneden fazladır çıldırttı milleti. İnatla alarko almaya devam ediyor ilginç gerçekten. Daha da hedef portföy fonlarıyla işim olmaz. Gider direkt alarko alırım niye fon alayım ki?
    para ve sermaye piyasalarında işlem yaparken, aynada gördüğüm kendime bile şüphe ile yaklaşıyorum. şüphecilik bilimin ilimin mazotudur...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. https://twitter.com/burakihsanc/stat...85834419388463

Duygu ve düşüncelerimi şu twit gayet güzel açıklamış.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Farklı bir bakış açısı getirmek adına bir şey söyleyeyim; ben orta-düşük riskteki fonlarda muhakkak Ocak 23-Mayıs 23 performansına bakıyorum karar verirken. Çünkü önümüzdeki aylar o dönem gibi geçmeye aday.

Mayıs sonu bu ülkede dolar bir kaç ayda %40, borsa %70-80 getiri getirdi. Grafiklerde mayıstan sonra yukarı fırlamaları, ya da senelikte %70-80 gibi rakamlar göstermeleri bu sene özelinde bir şey ifade etmiyor.

Ben ocak-mayıs arasında borsanın ciddi eksi gittiği, doların hareket etmediği dönemde bile, sabit kalmak bir yana, artış yapmayı başarmış fonları bir kaç adım önde görüyorum. Bu bağlamda RPD ve RIK 'a rakip ben de pek bulamıyorum. HVU belki biraz.
    rpd rık ve hvu 'nun yanısına RTP, HPD VE IJH ... düşük risk R2- 3 amacı ile yönetilen fonlarda da ICD ILZ ... SUA da olurdu da artık olmaz R2 den R5 e geçti çünkü...

ocak 2023 - haziran başı getiriler :

IJH % 20 ... NET stopaj yok

RPD % 19.71 BRÜT % 10 stopaj kesilecek getiriden

ICD % 19.46 BRÜT % 10 stopaj kesilecek getiriden

HVU % 19.41 BRÜT bunda da stopaj traşı var

ILZ % 13.45 NET

RTP SERBEST % 12.85 stopaj emilecek getiriden

HPD % 12.82 bunda da stopaj var

SUA da % 12,45 brüt getirmiş fakat o dönem R2 idi... artık R5 onun için geçmişini kriter almak yanıltıcı olur

YUKARDAKİ fonlar dışında diğer orta düşük riskli fonlar bu 5 aylık sürede çuvallamış getirileri düşük olmuş , aşağı salmış falan ...

haziran ayında fonları incelemiştim, not almıştım... durum bu... tekrar böyle bir 5 aylık dalga görür müyüz bilinmez... zaten olurken anlamazsın anca olduktan sonra geçmişe bakınca anlaşılır.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    sayfayı yenilerseniz... ekleme yaptım

7.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    FKE var bir ara taşıyordum. Direk EURO ile paralel giden bir fon

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler hocam.

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    rpd rık ve hvu 'nun yanısına RTP, HPD VE IJH ... düşük risk R2- 3 amacı ile yönetilen fonlarda da ICD ILZ ... SUA da olurdu da artık olmaz R2 den R5 e geçti çünkü...

ocak 2023 - haziran başı getiriler :

IJH % 20 ... NET stopaj yok

RPD % 19.71 BRÜT % 10 stopaj kesilecek getiriden

ICD % 19.46 BRÜT % 10 stopaj kesilecek getiriden

HVU % 19.41 BRÜT bunda da stopaj traşı var

ILZ % 13.45 NET

RTP SERBEST % 12.85 stopaj emilecek getiriden

HPD % 12.82 bunda da stopaj var

SUA da % 12,45 brüt getirmiş fakat o dönem R2 idi... artık R5 onun için geçmişini kriter almak yanıltıcı olur

YUKARDAKİ fonlar dışında diğer orta düşük riskli fonlar bu 5 aylık sürede çuvallamış getirileri düşük olmuş , aşağı salmış falan ...

haziran ayında fonları incelemiştim, not almıştım... durum bu... tekrar böyle bir 5 aylık dalga görür müyüz bilinmez... zaten olurken anlamazsın anca olduktan sonra geçmişe bakınca anlaşılır.

Süper çalışma hocam, ellerine sağlık.

Hiç bilgim yoktu IJH hakkında. Radarıma aldım. Gördüğüm kadarıyla altın ve döviz fonları da var. Borsayı da pek sallamıyor. Çeşitlilik iyidir.

Sayfa 145/543 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •