Sayfa 169/543 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Önümüzdeki soru şu. İlk kim mortingen zortingen olacak? Bofa mı Citi mi?

2. Sarı kız haftalık kapanış 1925 tl. Altının yükseliş sebebinin sadece savaş olmadığını söylemiştim. Hala anlayamayan çaylaklar anlamıştır sanırım..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Sarı kız haftalık kapanış 1925 tl. Altının yükseliş sebebinin sadece savaş olmadığını söylemiştim. Hala anlayamayan çaylaklar anlamıştır sanırım..

Altının yükselme sebebi merkez bankalarının M3 para arzını kontrolsüz ve "ahlaksız" şekilde arttırmalarıdır. Savaş falan Altının fiyatını etkilemez.

Altın sınırlı üretilen yüksek maliyetli çıkarılan ve muhtemelen 2035 den sonra da bilinen kaynakların neredeyse tamamen kuruyacağı bir metaldir.

Gümüşte de benzer bir durum vardır. Mevcut bilinen madenler 2030 dan sonra tamamen tükenmiş olacak.

M3 para arzı ise ahlaksız merkez bankalarının sınırsızca arttırabildiği bir dijital rakamdır.

Sınırlı kullanım alanı çok olan ve içsel değeri yüksek olan bir varlığın fiyatı (fiziki Altın Gümüş), Sınırsız bir varlık cinsinden (fiat para Dolar Euro Pound) sonsuza doğru gider.

Limit x-> Sonsuz (1.000000000000000000000000001 üzeri x) = Sonsuz

4.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Sarı kız haftalık kapanış 1925 tl. Altının yükseliş sebebinin sadece savaş olmadığını söylemiştim. Hala anlayamayan çaylaklar anlamıştır sanırım..
    Evet dolar adam gibi ekonomik politikalar uygulanıp 10 lirada kalsaydı şimdiki 3 te 1 fiyatı olurdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Mevcut durumda Altın için 2500$ ons başına adil bir değerdir. 2024 te burayı göreceğini tahmin ediyorum. Tahmin? Olabilir. Olmayabilir. Kimse bilemez. 2500$ değerinde Altınımı satacağımı düşünüyorum.

Gümüş için ise adil değer hesabım 2024 yılı için 35$ ons başına. Olabilir olmayabilir. Kimse bilemez.

6.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Evet dolar adam gibi ekonomik politikalar uygulanıp 10 lirada kalsaydı şimdiki 3 te 1 fiyatı olurdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Amerikan FED de gavur gibi para basmış. Konu bütün merkez bankalarının M3 para arzını ahlaksızca kontrolsüzce arttırmaları. Bir ülkenin merkez bankası M3 para arzını ne kadar arttırırsa enflasyon da üç aşağı beş yukarı benzer oranda artar. Altın ve Gümüş değer kazanmıyor. Fiat paraların arzedilen miktarı arttığı için o varlık tipinden sınırlı olan her varlık fiyatı artıyor.

https://fred.stlouisfed.org/series/MABMM301USM189S

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Önümüzdeki soru şu. İlk kim mortingen zortingen olacak? Bofa mı Citi mi?

banka batış riskimi bu ,pek anlamadım.

8. USD TL'ye karşı değerlendiği için altından para kazandığını zannedenler var. Ons/USD getirisi içler acısı.
    Köşede döviz tutup da doların 1 lira artışında para kazandığını zannedenler var.
    Döviz ve altın bir yatırım aracı değildir.

Sayfa 169/543 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •