Sayfa 170/543 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    banka batış riskimi bu ,pek anlamadım.
    Bankaların elindeki devlet Tahvilleri sebebiyle oluşan zarar. Ben mi dedim 1 den devlet tahvili alsınlar diye.

2. Borsalar'dan çıkma vakti

Kanada, Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılan zatürre salgınını bildiren bir sonraki ülke oldu.

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    USD TL'ye karşı değerlendiği için altından para kazandığını zannedenler var. Ons/USD getirisi içler acısı.
    Köşede döviz tutup da doların 1 lira artışında para kazandığını zannedenler var.
    Döviz ve altın bir yatırım aracı değildir.
    Son 1 yıl getirilerde
    Dolar yüzde 54
    Bist100 yüzde 57
    Euro yüzde63
    Tüfe yüzde 62
    Altın yüzde 76

TEFAS tan aldığım oranlar bunlar. En iyi altın kazandırmış. Borsada doları çok geçememiş son 1 yılda. Ama altın hariç hepsi Tüfeye yenilmiş.Şu dönemde kazanmaktan çok parasının değerini koruyabilen bile şanslıdır bence.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Rpd +0,4%
    rık +0,09

5. Belirli dönemler seçip her ürünü çok iyi yatırım aracı olarak değerlendirebiliriz elbette.
    Son bir sene şu, son 3 ay bu gibi. Birinde borsa birinde altın birinde dolar geçebilir. Bunların hepsini yakalayabilen varsa zaten tebrikler. Ama genel olarak yargı cümleleri kuracaksak en az 3 senelik vadelere bakmak lazım.

Öyle bakınca altın gerçekten seneler önceki zirvesine daha yeni geldi. Bu yüzden iyi bir yatırım aracı denemez. Dönemsel trend yakalanırsa buğday, pirinç neyse altın da odur.

Dün 2050 den altın aldim. 2020 eylülde alanla maliyetim aynı mesela.

6.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Son 1 yıl getirilerde
    Dolar yüzde 54
    Bist100 yüzde 57
    Euro yüzde63
    Tüfe yüzde 62
    Altın yüzde 76

TEFAS tan aldığım oranlar bunlar. En iyi altın kazandırmış. Borsada doları çok geçememiş son 1 yılda. Ama altın hariç hepsi Tüfeye yenilmiş.Şu dönemde kazanmaktan çok parasının değerini koruyabilen bile şanslıdır bence.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Altın alanlar savaş'a dua etsin. Bu reel faiz ortamında bu sebeple yükseldi. Kimbilirdi ki savaş çıkacağını. Şansına kazandılar. Burası pik nokta 2500 dolar diyenler hayal görüyor.

7. 2008'de altın, çöküşten hemen önce sert bir şekilde 1000 doların üzerine sıçradı. 670 dolar civarında dip yaptı. Altın resesyon sevmez

8.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Altın alanlar savaş'a dua etsin. Bu reel faiz ortamında bu sebeple yükseldi. Kimbilirdi ki savaş çıkacağını. Şansına kazandılar. Burası pik nokta 2500 dolar diyenler hayal görüyor.
    Bir de fiziksel altıncılar var. Devamlı bilezik alıyorlar, kıyameti bekliyorlar

Sayfa 170/543 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •