Sayfa 195/543 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    2 gun valor BBF , %0,50 Aylık fazla getirisi var ppf a gore ,degermi ?
    Yani şöyle tabi, 15 gün şurada dursun param düşüş olursa X alırım mantığıyla BBF'de tutulmaz bence de, değmez aradaki farka.

Ama portföyde min. 3-6 aylık mevduat için ayrılan para BBF'ye konulursa bileşikte; mevduatı, ppfleri vs çok fena geçiyor

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Yani şöyle tabi, 15 gün şurada dursun param düşüş olursa X alırım mantığıyla BBF'de tutulmaz bence de, değmez aradaki farka.

Ama portföyde min. 3-6 aylık mevduat için ayrılan para BBF'ye konulursa bileşikte; mevduatı, ppfleri vs çok fena geçiyor
    fonun 3 aylık geçmişi yok siz uzun vadede kefil oluyorsunuz, topu topu 45 günlük fon..

3.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    fonun 3 aylık geçmişi yok siz uzun vadede kefil oluyorsunuz, topu topu 45 günlük fon..
    Tamamen matematikle alakalı bir yazı yazdım.Arkadaşın aradaki 0.5 farkın değip değmeyecegi ile ilgili sorusuna şu kadar ay kalsa bileşik faiz etkisiyle ciddi fark olur diye cvp vermişim.

Yok kefil olma bilmem ne nerenizden çıkarıyorsunuz okumanız da mi yok, yoksa sataşacak yer mi arıyorsunuz anlamıyorum.

Gunluk.getiriler.% 0.11 ve üstü olduğu için Max 1 valor dışında bağlamak mantıklı değil bana göre , hisse ve döviz fonları tercih.meselesi.tabi onlarda 2 ve 3 valor var

5. Uzun zamandır tematik veya seçenekleri sınırlandırılmış fonlardan(altın, petrol, eurobond, enerji, büyüme hisseleri vb.) portföyüme 1 lot bile almama kararım var. Fakat istanbul portföyün yeni çıkardığı robotik teknolojiler fonunu yakından takip ediyorum. Eğer başarılı bir yönetim görürsem sadece bu fon için kuralımı esnetebilirim.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Uzun zamandır tematik veya seçenekleri sınırlandırılmış fonlardan(altın, petrol, eurobond, enerji, büyüme hisseleri vb.) portföyüme 1 lot bile almama kararım var. Fakat istanbul portföyün yeni çıkardığı robotik teknolojiler fonunu yakından takip ediyorum. Eğer başarılı bir yönetim görürsem sadece bu fon için kuralımı esnetebilirim.
    Getirisi günlük mu haftalikmi hesaplanıyor?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Uzun zamandır tematik veya seçenekleri sınırlandırılmış fonlardan(altın, petrol, eurobond, enerji, büyüme hisseleri vb.) portföyüme 1 lot bile almama kararım var. Fakat istanbul portföyün yeni çıkardığı robotik teknolojiler fonunu yakından takip ediyorum. Eğer başarılı bir yönetim görürsem sadece bu fon için kuralımı esnetebilirim.
    Fona baktım biraz da henüz bir getirisi olmamış ve çok yeni bir fon olarak görünüyor. Ayrıca bu fon için min. 100.000 TL civarı bir başlangıç sermayesi ayırmak gerekiyor tefasta yazana göre..

8.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Fona baktım biraz da henüz bir getirisi olmamış ve çok yeni bir fon olarak görünüyor. Ayrıca bu fon için min. 100.000 TL civarı bir başlangıç sermayesi ayırmak gerekiyor tefasta yazana göre..
    Ata'nın ve Trive'nin de aynı fonu var. Serbest fon da değil, birer tane dahi alabiliyorsunuz. Trive'ninki (KIB) 1,85 TL, Ata'nınki (RTG) 2.02 TL gibi.

Bir de Osmanlı Portföy Agresif Değişken Fon (OPF) çıkarmış; ben dana geçen hafta fark ettim ama bir aydır işlem görüyormuş. Yabancı hisse ağırlıklı,; fena şirketler seçmemişler sanki.

Sayfa 195/543 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •