Sayfa 379/543 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Direkt hisse alıp ,uğraşmak istemeyenler ve büyük kayıp yaşamak istemeyenler fon alırken içeriğine bakıp hangi hisseyi short long yapmış diye kafa yormak işin mantigima ters hda.ilk çıktığında bazı arkadaşlar içinde bu kadar yoğun hisse olan fon risk derecesi 2 olamaz demişlerdi , nasıl hisse işinde sirkeleme varsa malesef fon larada yansıdı bu iş , ppf larinda bile şüphe ile bakiyorum.artik

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Direkt hisse alıp ,uğraşmak istemeyenler ve büyük kayıp yaşamak istemeyenler fon alırken içeriğine bakıp hangi hisseyi short long yapmış diye kafa yormak işin mantigima ters hda.ilk çıktığında bazı arkadaşlar içinde bu kadar yoğun hisse olan fon risk derecesi 2 olamaz demişlerdi , nasıl hisse işinde sirkeleme varsa malesef fon larada yansıdı bu iş , ppf larinda bile şüphe ile bakiyorum.artik

Birkaç tane aracı kurum hsfy ve değişkene bakayım dedim. En büyükler. Bunların hiçbirine girmem kendi kriterlerimden dolayı.

NNF 5 Milyar
    MAC 4 Milyar
    HDA 1.5 Milyar dı
    TCD 3 Milyar
    HKH 3 Milyar
    GL1 3 Milyar
    GSP 3 Milyar
    GPG 1 Milyar

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Birkaç tane aracı kurum hsfy ve değişkene bakayım dedim. En büyükler. Bunların hiçbirine girmem kendi kriterlerimden dolayı.

NNF 5 Milyar
    MAC 4 Milyar
    HDA 1.5 Milyar dı
    TCD 3 Milyar
    HKH 3 Milyar
    GL1 3 Milyar
    GSP 3 Milyar
    GPG 1 Milyar
    evet bunlardan tcd ye veda edeli 2 yıl oldu benim , diğerlerini düşünmedim bile .hisse fon işini çoktan bıraktım , hisse direkt alım yeri ve zamana göre yapıyorum , emtia ve yabancı fon lardayim uzun zamandır

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bu arada Tübitak müthiş bir kampanya yapmış. Çocuğu olanlar için dergiler acayip ucuz abone olursanız. Bu enflasyonda 2 yıllık abonelik almakta fayda var. :-)

https://yayinlar.tubitak.gov.tr/kategori/kampanyalar-75

Çocuğu Yeğeni vs olan bunu atlamasın. Simit parasına 3 dergi. Çok büyük bir hizmet. 3 dergi Tübitak Minik Çocuk Bilim hepsi 195 TL ,1 yıllık 12 x 3 = 36 dergi basılı hali ile kargo dahil. Tanesi 5 TL ye geliyor derginin. 2 yıllık almakta fayda var. Seneye 5 TL ye küçük su alırsınız 3 harfli marketlerden.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Çocuğu Yeğeni vs olan bunu atlamasın. Simit parasına 3 dergi. Çok büyük bir hizmet. 3 dergi Tübitak Minik Çocuk Bilim hepsi 195 TL ,1 yıllık 12 x 3 = 36 dergi basılı hali ile kargo dahil. Tanesi 5 TL ye geliyor derginin. 2 yıllık almakta fayda var. Seneye 5 TL ye küçük su alırsınız 3 harfli marketlerden.
    sn.kastirsef;Ben bu siteye baktığımda 1 yıllık abonelik gördüm. 2 yıllık derken 1 yıllıktan ayrı bir abonelik mi var ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Direkten dönmüşüm. HDA alıyordum. Son anda çok reklamı yapılıyor, fon çok büyümüş diye vazgeçtim. İyi ki kendime göre bir prensip listesi yapmışım. Zaten bu yüzden Hedef ve İstanbul benden uzak olsun dedim kafadan. Bir şey bildiğimden değil. Aşağıdaki prensiplerin bazılarına uymadığı için elemiştim.

1) Fon stopajsız olmalı
    2) Fon büyüklüğü az olmalı
    3) Fon yönetim ücreti düşük olmalı
    4) Fonun benchmark göre getirisi sürekli az üstü olmalı
    5) Fonun negatif getirili gün sayısı az olmalı
    6) Fonun çok reklamı yapılmamalı
    7) Fonun portföydeki ağırlığı azami %5 olmalı
    8) Değişken, Fon Sepeti, Çoklu Varlık ilk tercih olmalı
    9) Fon yönetim şirketi ve ekibi her konuda şeffaf olmalı
    10) Fon eskiliği belli bir zamanı geçmiş olmalı
    ben de ilk burada bir yerlerde yazılınca merak edip inceleyip bir miktar almıştım. sonrasında diğer arbitraj fonlarına göre getirisini yeterli bulmayıp beğenmeyince 2-3 hafta tutup hepsini satmıştım.Şimdi de iyi ki de satmışım diyorum.
    Umarım son 2-3 günde oluşan %5 lik zararı kısa zamanda telafi ederler. bir kere %5 lik zarar bir arbitraj fonunun kuruluş mantığına amacına ters! isteseler bile mevzuta uygun gidince o zararı yapamamaları lazım diye düşünüyorum. (denetleyici kurumların görevlerini yaptığını/yapacağını varsayıyorum.)

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn.kastirsef;Ben bu siteye baktığımda 1 yıllık abonelik gördüm. 2 yıllık derken 1 yıllıktan ayrı bir abonelik mi var ?

Satın alma yaparken son ekranda 2 Yıllık abonelik seçebiliyorsunuz.

8. hda 2.33 yapmış ama değişir mi
    Param yok kafam rahat

Sayfa 379/543 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •