Sayfa 386/543 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Akbankta ALE kodlu para piyasası fonunu saat 15:00 a kadar garantili bir şekilde alabiliyorsunuz. O saatten sonra stok yok uyarısı vermeye başlayabiliyor ve saat 17:00 a kadar olan zaman diliminde ara ara denemeler yaparak yine de alabiliyorsunuz.. tabi milyon TL lı rakamlar sözkonusu ise hepsine alamayabilirsiniz.Geç saatlerde alabilmenizin koşulu ise herhangi bir Akbank müşterisinin şubeden yada mobil bankacılıktan fon satışı yapması. Eğer bunu yakalayabilirseniz ne kadar sattı ise o kadar alınabiliyor..
    Ancak erken saatte(15:00 ve öncesi) alım denemelerinde hiçbir sorun olmuyor.

Ziraat, Fiba, ve NKolay saat 17:00 ye kadar Para Piyasası fonu aldırıyor sorunsuz. Hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. Miktar ne kadar büyük olursa olsun sorun yaşamadım alabildim. TEB de de 16:00 ya sorunsuz sınırsız alabildim.

Kırmızı banka sizi kazıklıyor bence.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ziraat, Fiba, ve NKolay saat 17:00 ye kadar Para Piyasası fonu aldırıyor sorunsuz. Hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. Miktar ne kadar büyük olursa olsun sorun yaşamadım alabildim. TEB de de 16:00 ya sorunsuz sınırsız alabildim.

Kırmızı banka sizi kazıklıyor bence.
    Valla bence kazıklamıyor. kazan kazan sözkonusu burada..

BGP ile Para piyasası fonlarında atağa geçtiler. Getirisi aylık bazda en iyi 3. fon haline geldi. Kurumsal olması 1. ve 2. sıradaki fonları elememe neden oluyor. Güven unsuru bi tık daha önemli bence.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BGP

GJB 2,58%
    GO4 2,25%
    IJH 2,24%
    IRF 2,24%
    EYT 2,03%

8 günlük getiri..seçtiğimiz fon sepeti fonlarında rekabet sürüyor..mevduat üstü getiri için çalışıyorlar..memnunum..

BGP 1,22%
    PPZ 1,20%
    RPP 1,19%
    AC4 1,18%

9 günlük getiri..ppflerde durum böyle..4 fon aldım takip için..BGP önde gidiyor..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

4.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Valla bence kazıklamıyor. kazan kazan sözkonusu burada..

BGP ile Para piyasası fonlarında atağa geçtiler. Getirisi aylık bazda en iyi 3. fon haline geldi. Kurumsal olması 1. ve 2. sıradaki fonları elememe neden oluyor. Güven unsuru bi tık daha önemli bence.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BGP
    BGP 17 Milyar TL olmuş. İlk yapacakları yaz buraya YÖNETİM ÜCRETİNİ arttıacaklar en kısa zamanda. Getiride de gerilere düşecek. Kesin konuşuyorum. Böyle olmazsa gel birkaç ay içinde yüzüme tükür.

Aynısını PAL de yapmışlar, AFT de yapmışlar, AFS de yapmışlar vs vs. KAP bültenlerinin hepsini okudum.

Önce fona çok güzel kazandırıp gel gel yapıyorlar. Para toplandıktan sonra ilk iş yönetim ücretini geçiriyorlar. Sonra fon devasa büyüklüğe gelince vasat oluyor.

Ayrıca sen 1 kere alamıyor olsan vaktini geçirip benim TEB Marifetli den, Fba Kiraz dan, veya NKolay daki günlük kazandıran hesaptan alacağım senin kazandığına fark atar.

Zaten şu son hafta ATLAS, NUROL, AKTİF PPF geçmeye başlamış bile. Fon çok büyüdüğünde getirisi mutlaka vasatlaşıyor. İstisnasız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    BGP 17 Milyar TL olmuş. İlk yapacakları yaz buraya YÖNETİM ÜCRETİNİ arttıacaklar en kısa zamanda. Getiride de gerilere düşecek. Kesin konuşuyorum. Böyle olmazsa gel birkaç ay içinde yüzüme tükür.

Aynısını PAL de yapmışlar, AFT de yapmışlar, AFS de yapmışlar vs vs. KAP bültenlerinin hepsini okudum.

Önce fona çok güzel kazandırıp gel gel yapıyorlar. Para toplandıktan sonra ilk iş yönetim ücretini geçiriyorlar. Sonra fon devasa büyüklüğe gelince vasat oluyor.

Ayrıca sen 1 kere alamıyor olsan vaktini geçirip benim TEB Marifetli den, Fba Kiraz dan, veya NKolay daki günlük kazandıran hesaptan alacağım senin kazandığına fark atar.

Zaten şu son hafta ATLAS, NUROL, AKTİF PPF geçmeye başlamış bile. Fon çok büyüdüğünde getirisi mutlaka vasatlaşıyor. İstisnasız.
    yukarıda da yazdığım gibi BGP getiride şu anda iyi bir konumda. (büyükler arasında segmentinde lider.) Cüzi farklar için bence uğraşmaya değmez. Ancak dediğiniz gibi getiri diğer ppf lere göre ciddi düşer ise ki bu mümkün olabilir.. o zamanda daha uygun başka PPF lere geçeriz. Elimizi tutan yok sonuçta serbest piyasa..bu arada benim portföy ağırlığım TL değil döviz varlıklarda. seçimden önce ve sonra yaşanması olası kur ataklarına göre yeni kararlar alacağım.

6. hda fonuyla ilgili; hda fonu cok eski bir teknoloji kullanan dogru duzgun calisan bir arbitraj fonu degildir.

fon , infodaki gubrf spekulatorlerinin vade gecislerinde yuksek orandan yeni aya gecislerini saglayarak simdiye kadarki getirilerini yapmistir. hedefin asil arbitraj fonu " hvn "dir.
    gubrf gecisleriyle 2 ay guzel getiri yapmis. ergun ............. da bu getirileri gercek zannedip. fonu pazarlqmistir. hvn fonuyla disardan aldiklari hizmete son vermis ayni getirileri kendisinin yaoacagin8 zannetmistir.
    ergun arbitraj viop nedir bilmez. pazarlamayi iyi bilir.

fon, gubrf spekulatorleri battiktan sonra arbitraj anlaminda yapacagi bir sey kalmamis gerceklerle yuzlesmistir.
    yuklu katilimci sayisi ve gelen para itibar, oyunu devam ettirme yonunde karar aldirmistir. arbitrqj islemlerini yapamadiklarinicin ufak ufak hisse long tasimislar getirileri siritmamisdir.

getiriyi iyilestirmek amaciyla al8nan bu yonsel pozisyonlar

pazartesi gunu thyao. kontratlarindan 6 milyon zarar yazmis.

sali gunu bu zarari kurtarmak ucin 7bin kontrat endeks, 40 milyin lot ekgyo yine 200bin kontrat ekgyo hissesi long tasimistir. burdan da 33 milyon zarar yazmislardir. yaklasik 1.3 milyar long.
    pozsiyin buyuklugu 700milyon tl endeks. 600 milyon ekgyo hissesi long.
    carsamba sabahi
    borsanin dusuk acilmasiyla ellerindeki endeks kontratlarini ve ekgyo kontratlarini vermis. ekgyodaki 40 milyon lotun da 15 milyonunu vermis. 20 milyon daha zarar yqzmistir.

persmebe son kalan ekgyolari da vermis. 4 milyon daha zarar yazmistir.
    bug7n icin artik long short pozisyinu kalmmqistir. arbitraj yapmaya calsiacaklardir. ama bu hikaye nasil devam eder bilinmez. cunku arbitrajdan para kazanacak bir viop algoritma ekibi tekn9loji ellerinde yok. hvn fonu yoneten arkadaslardan yardim alirlarsa bu is olabilir.

Twitter'dan aldığım özel mesaj. İsmini sakladım, bir de bir kaç yeri .......... İle sansürledim :/

7.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    hda fonuyla ilgili; hda fonu cok eski bir teknoloji kullanan dogru duzgun calisan bir arbitraj fonu degildir.

fon , infodaki gubrf spekulatorlerinin vade gecislerinde yuksek orandan yeni aya gecislerini saglayarak simdiye kadarki getirilerini yapmistir. hedefin asil arbitraj fonu " hvn "dir.
    gubrf gecisleriyle 2 ay guzel getiri yapmis. ergun ............. da bu getirileri gercek zannedip. fonu pazarlqmistir. hvn fonuyla disardan aldiklari hizmete son vermis ayni getirileri kendisinin yaoacagin8 zannetmistir.
    ergun arbitraj viop nedir bilmez. pazarlamayi iyi bilir.

fon, gubrf spekulatorleri battiktan sonra arbitraj anlaminda yapacagi bir sey kalmamis gerceklerle yuzlesmistir.
    yuklu katilimci sayisi ve gelen para itibar, oyunu devam ettirme yonunde karar aldirmistir. arbitrqj islemlerini yapamadiklarinicin ufak ufak hisse long tasimislar getirileri siritmamisdir.

getiriyi iyilestirmek amaciyla al8nan bu yonsel pozisyonlar

pazartesi gunu thyao. kontratlarindan 6 milyon zarar yazmis.

sali gunu bu zarari kurtarmak ucin 7bin kontrat endeks, 40 milyin lot ekgyo yine 200bin kontrat ekgyo hissesi long tasimistir. burdan da 33 milyon zarar yazmislardir. yaklasik 1.3 milyar long.
    pozsiyin buyuklugu 700milyon tl endeks. 600 milyon ekgyo hissesi long.
    carsamba sabahi
    borsanin dusuk acilmasiyla ellerindeki endeks kontratlarini ve ekgyo kontratlarini vermis. ekgyodaki 40 milyon lotun da 15 milyonunu vermis. 20 milyon daha zarar yqzmistir.

persmebe son kalan ekgyolari da vermis. 4 milyon daha zarar yazmistir.
    bug7n icin artik long short pozisyinu kalmmqistir. arbitraj yapmaya calsiacaklardir. ama bu hikaye nasil devam eder bilinmez. cunku arbitrajdan para kazanacak bir viop algoritma ekibi tekn9loji ellerinde yok. hvn fonu yoneten arkadaslardan yardim alirlarsa bu is olabilir.

Twitter'dan aldığım özel mesaj. İsmini sakladım, bir de bir kaç yeri .......... İle sansürledim :/

Eğer bu doğruysa bu resmen dolandırıcılık. Olmayan bir değeri olmayan bir teknolojiyi pazarlamışlar. İzahnameye aykırı hareket etmişler. Serbest fonlar ne kadar serbest? Serbestliğinde bir sınırı olması lazım. İzahname harici hareket edilemez.

https://hedefportfoy.com.tr/media/fo...e__pnVrOa1.pdf

HDA Fon, Borsa İstanbul da işlem gören; ortaklık paylarında, ortaklık paylarına ait
    rüçhanlarda, varantlarda, vadeli işlem sözleşmeleri, opsiyon sözleşmeleri ve diğer türev
    araçlarda görülecek fiyat uyuşmazlıklarını algoritma desteğiyle istatistiksel arbitraj fırsatlarını
    değerlendirerek düzenli ve dengeli bir sermaye kazancı sağlamayı ve portföy değerini artırmayı
    amaçlamaktadır.
    Fon yönetim stratejisi olarak ise; portföyde yer alan varlıkların pozisyon
    risklerini, uygun görülen yurt içi ve yurt dışı finansal ürünler yardımıyla ters pozisyon alarak
    azaltmayı amaçlamakta olup bu ürünlerde aldığı pozisyonlarla, piyasa nötr, piyasayla aynı veya
    ters yönlü stratejiler izleyebilecektir. Bu finansal ürünler yurt içi ortaklık paylarına, pay
    endekslerine dayalı spot işlemler olabileceği gibi bu varlıklara dayalı forward, swap ve opsiyon
    gibi türev sözleşmeler de olabilir. Fon tarafından, yukarıda belirtilmeyen yerli para ve sermaye
    piyasası araçlarına ve bu araçlara dayalı türev işlem ve sözleşmelere de borsada veya borsa
    dışında yatırım yapabilecektir. Söz konusu işlemler yurt içinde organize piyasalarda ve/veya
    tezgahüstü olarak yapılabilir

8. HDA'nın izahnamesinde illa arbitraj yapacağım diye yazmıyorki. Sadece adında var bu.

İzahname şöyle demiş.
    "Fon toplam değerinin en az %80i devamlı olarak yerli ihraççıların ortaklık paylarına
    ve bu paylardan oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan yerli borsa yatırım fonları katılma
    paylarına yatırılır.
    Fonun hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80i
    devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BISTte işlem
    gören ihraççı payları, ihraççı paylarına ve ihraççı payı endekslerine dayalı olarak yapılan vadeli
    işlem sözleşmelerinin nakit teminatları, ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı opsiyon
    sözleşmelerinin primleri ile borsada işlem gören ihraççı paylarına ve ihraççı payına dayalı aracı
    kuruluş varantlarına ve ihraççı paylarından oluşan endeksleri 27/11/2013 tarihli ve 28834 sayılı
    Resmi Gazetede yayımlanan Borsa Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği (III-52.2)nin 5
    inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendi kapsamında takip etmek üzere kurulan borsa
    yatırım fonu paylarına yatırılır."

Eee yani bu hsyf fonu.
    Uygun görürse arbitrajda kullanabilir denilmiş.İlla arbitraj yapacağım dememiş.

Bence bu yolda devam etsin, arbitrajı falan bir kenara koysun, en kısa sürede zararı çıkartır.

Ayrılanlar üzülür sadece.

Sayfa 386/543 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •