Sayfa 400/543 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Teorik olarak mümkün, pratikte imkansız. Bilerek ve isteyerek, özellikle fonu batırmak için tek bir kontrata devasa bir short açmaları gerekir ama fon mevzuatı bunu engeller.

Çünkü portföylerinin ne kadarının nerede olduğu ve ne kadarını nerede kullanacakları bellidir.

Serbest de engel yok. Sınır yok. Buna ancak kontrat açıldıktan sonra 1 gün sonra fark ederler. Fonların içeriği hemen o anda kontrol edilmiyor.

Bunun olasılığı düşük ama naçizane Serbest leri portföyünüzde abartmayın.

Değişken
    Çoklu Varlık
    Fon sepeti
    Hisse

bu fonlar daha garanti Serbest lere göre, Mevzuatı iyi okuyun. Serbest boşuna Serbest değil. Sınırlama yok yönetirken. Sadece SPK kulağını çekebilir ama sonradan iş işten geçtikten sonra.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Teorik olarak mümkün, pratikte imkansız. Bilerek ve isteyerek, özellikle fonu batırmak için tek bir kontrata devasa bir short açmaları gerekir ama fon mevzuatı bunu engeller.

Çünkü portföylerinin ne kadarının nerede olduğu ve ne kadarını nerede kullanacakları bellidir.
    Bir fonun toplam portföy değerini en kısa zamanda sıfıra yaklaştırabilecek olay o fonun herhangi bir x hissede varant işlemi yapması olabilir. Tabi bunu yapan ne kadar fon var yada yok bilgim yok..Anapara riskinden dolayı fonların buraya yanaşabileceklerine pek ihtimal vermiyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kısaca şöyle, tartışmaya da gerek yok.
    Fon bildiğimiz manada batmaz, yani fonun varlığını iç edelim gibi bir durum yaşanmaz, ama kötü yönetimle ciddi zarar yazdırılabilir.
    Bütün bu tartışmaları yaparken ''Türkiye'' şartlarında tartıştığınızı unutmayın. Kişilere göre Anayasa'nın olmadığı hukukun çok rahat bir şekilde çiğnendiği bir ülkede. Bunu asla unutmayın. Bu ülkede bu saatten sonra her şey olur. Ama her şey.. Aklınıza bile gelmeyecek şeyler..

4. Damlama sisleme sistemi ile siyanür salınan ülkede her şey mümkün. Son yaşanılan rezaletin ve yaşadığımız olayların dünyada örneği yok.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5. Tabi biz burada mevcut kurallar çerçevesinde olabilecekleri yazıyoruz.
    Aksini düşünürsek evinizin tapusunun da bir güvencesi olmayabilir.
    Ama bunlar ayrı tartışma konusu.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tabi biz burada mevcut kurallar çerçevesinde olabilecekleri yazıyoruz.
    Aksini düşünürsek evinizin tapusunun da bir güvencesi olmayabilir.
    Ama bunlar ayrı tartışma konusu.
    Yok zaten rezerv alanı yasasıyla onun da yolu açıldı. Düşünün bir kaç mahalle rezerv alanı ilan ediliyor diyorlar ki buraya yeni evler yapacağız bedeli de 5 milyon siz tabi haklı olarak ben bunu veremem benden bir ev aldınız bir vereceksiniz diyorsun haklı olarak. Diyor ki yohhh veremezsen ben sana benim belirlediğim yerden vereceğim.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Yok zaten rezerv alanı yasasıyla onun da yolu açıldı. Düşünün bir kaç mahalle rezerv alanı ilan ediliyor diyorlar ki buraya yeni evler yapacağız bedeli de 5 milyon siz tabi haklı olarak ben bunu veremem benden bir ev aldınız bir vereceksiniz diyorsun haklı olarak. Diyor ki yohhh veremezsen ben sana benim belirlediğim yerden vereceğim.
    Tapu güvenceside mi gitti. Sağlık olsun.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tapu güvenceside mi gitti. Sağlık olsun.
    Kapitalizmi temeli olan Özel Mülkiyet Türk Tip başkanlıka ortadan kalktı...

Yani Ben Moda da denize nazır bir villa aldım keyfini sürecem derken br bakmışsınız Sancaktepe (yenidoğanda ) sana bir daire veriyorum diyebilirler...

Sayfa 400/543 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •