Sayfa 382/544 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon
Arama sonucu : 4351 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    o halde siz HDA da ponzi sistemi uyguladılar diyorsunuz

mevduat ustu azıcık getiri icin avlandık saflığımız oldu

hedef portfoyun derin sessizliği bana ahlaksızca rezilce geliyor

hergun twitterda youtube da fink atan adamlar sus pus
    sizin burdaki en temel ve affedilmez kusurunuz 'vaad üzerine' yatırım yapmak. daha yapılmamış inşaata taksit ödüyor bu ülkede insanlar, yav siz kafayımı yediniz arkadaş?? türkiyede, ya değil türkiyede dünyada öyle bir olay varmı? nasıl güvenirsin?

bak kendimden bi örnek vereyim, pe-pie çok sevdiğim şirketti yıllardır, mahallemize bürosu açıldı 6 ay önce bi uğradım bana ne gayrimenkul ortaklığı vaadleri veriyorlar şaşarsın, yatırım yaparsam asla batmazmış, yok türkiyede emlağın ne zaman kaybettiği görülmüş, yok 5 sene sonra 50'ye katlarmış, örnek? yok. tamam abi dedim, madem 50 kat garanti, siz bana yarısını sözleşmede garantili kar payı olarak ödeyin, kalanı sizin olsun. el cevap? kahkahalarla gülüyorlar yok öyle mama diye: ) girermiyim öyle sadece kuru vaadle? kim yoğurdum ekşi der?

6 ay geçti aradan söyledikleri gayrimenkul nooldu diye sormaya gittim, 6 aylık getirisi faizden bile düşük! hani dedim katlıyorduk? yok avm daha büyük hamleyi yapmadı, yok inşaat masrafları arttı, yok enflasyon darbe vurdu kıvırıyorlar dansöz gibi.

2. şimdi bu bhi arbitraj fonu mu değil mi dün biri yarinki durumuna bak demişti
    Param yok kafam rahat

3.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    o halde siz HDA da ponzi sistemi uyguladılar diyorsunuz

mevduat ustu azıcık getiri icin avlandık saflığımız oldu

hedef portfoyun derin sessizliği bana ahlaksızca rezilce geliyor

hergun twitterda youtube da fink atan adamlar sus pus
    Kötü niyet yoksa bile .ıçtılar sessiz kalarak sıvıyorlar

4.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    şimdi bu bhi arbitraj fonu mu değil mi dün biri yarinki durumuna bak demişti
    Bendim o.
    Arbitraj fonu değilmiş, hala short poz yok.
    Piyasa düşerse eksiyi yazar. Hisse fonu şu haliyle.

5.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Kötü niyet yoksa bile .ıçtılar sessiz kalarak sıvıyorlar
    Kötü niyet olmadığına mümkün değil inanmıyorum bu saatten sonra.
    Hatta bugün EKGYO hissesini takipteyim. +2,9 civarı şu anda.
    Pazartesi o seviyelerde + yazarsa tescillenmiş olacak.

6. FED reverse repo miktarı sürekli azalıyor. Nakit sıkışık olunca bakalım Amerikan borsa motoru yeni bir yakıt bulabilecek mi?

https://www.newyorkfed.org/markets/d...s/reverse-repo

Amerikan borsasında normalde buradaki nakit bitince çakılma olması lazım. Amerikan borsasında ralli yaptıran para bolluğunun kaynağı burası.

Keza FED 1 YILLIK faizi %5.1 oldu. Ponzi sistemi yöneten robotlar bir yerden sonra çakılırlar yeni mama benzin yakıt gelmezse? Yeni yakıt gelir mi? Gelirse FED nasıl verecek enflasyonu patlatmadan?

https://www.cnbc.com/quotes/US1Y

FED faizi düşürmek zorunda ki piyasalar çakılmasın. Canları ne isterse artık.

FED in faiz borcu ödemeleri Savunma bütçesini aştı.

#HDA portföy dağılım raporunda 3 milyon tl fon işletim gideri ve 2.5 milyon tl de alım satım ve diğer masraflar var. Kısacası Bu fonun yıllık işletim+masraf gideri %6 civarında. Yani adam son bir kaç gün fonun canına okudu ama risksiz komisyonları yazdı kendine.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

8. ST1 fonu 1 Milyar TL oldu. Dikkat.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ST1

Benim kriterlerime göre biliyorsunuz olumsuz.

Sayfa 382/544 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •