Sayfa 74/543 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Valla Amerikancı falan değilim sadece felaket tellallarına biraz uyuz oluyorum çünkü çoğu hurafe. Kriz çıkabilir tabi ki ona bir şey diyemem.
    sistem zaten boom and bust cycle'na göre kurulmuş, devamlı boom olan piyasayı sistem kaldıramıyor..

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Yahu arkadaşlar, sizler yatırımcısınız, analist değilsiniz. Amerika ne olacak, orası ne olacak boş verin.
    Trende karşı gelip "ulan ben haklıyım" tarzı yatırıma geçmeyin kaybedersiniz.
    İbre altına döndü. Altın tutun işte elinizde.

Zaten portföy dağılımını iyi yapın mesela ben geçen ay yüzde 60 hissedeydim. yüzde 20 dolar, yüzde 20 eurobonddaydım.

Bu ay ise yüzde 50 altındayım, yüzde 5 petrol, yüzde 15 hisse senedi, yüzde 30 eurobonddayım.

Hoş senet yüzde 10 a düştü, altında yüzde 60 a çıktı. Yüzde 10 luk kısmı senede geçireceğim.

Olay tamamen bu. Gerçeklerle yüzleşin.
    altın ı nasıl aldınız fonmu direkt gr altınmı ?

3.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Yahu arkadaşlar, sizler yatırımcısınız, analist değilsiniz. Amerika ne olacak, orası ne olacak boş verin.
    Trende karşı gelip "ulan ben haklıyım" tarzı yatırıma geçmeyin kaybedersiniz.
    İbre altına döndü. Altın tutun işte elinizde.

Zaten portföy dağılımını iyi yapın mesela ben geçen ay yüzde 60 hissedeydim. yüzde 20 dolar, yüzde 20 eurobonddaydım.

Bu ay ise yüzde 50 altındayım, yüzde 5 petrol, yüzde 15 hisse senedi, yüzde 30 eurobonddayım.

Hoş senet yüzde 10 a düştü, altında yüzde 60 a çıktı. Yüzde 10 luk kısmı senede geçireceğim.

Olay tamamen bu. Gerçeklerle yüzleşin.
    Analiz olmadan yatırım. Kör kuyuda iğne aramak gibidir

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    sistem zaten boom and bust cycle'na göre kurulmuş, devamlı boom olan piyasayı sistem kaldıramıyor..
    Tamam system boom ons 5000$. Benden bu kadar.

5.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Ben şunu sadece sormak istiyorum, yerlilerse bitcoin ağırlıklı fon var mı. Yani abd senetlerinde bitcoin hisseleri alan.
    Yok gibi duruyor ama sorayım dedim
    Bitcoin kendi ETF i daha çıkmadı. Bu spekülatif kumar piyasasına insanlar neden para yatırır anlamam. Zamanında alanlar zengin oldu tabi orası ayrı

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    altın ı nasıl aldınız fonmu direkt gr altınmı ?
    Fon olarak aldım hocam. Kimisi yüzde 60 altında tutuyor, en yüksek oran KZL fonundaydı yüzde 99 direk altında. O yüzden o fonu aldım.

7.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Tamam system boom ons 5000$. Benden bu kadar.
    ben de 15.000 dolar diyorum ama zaman veremiyorum
    böyle sallamalar boş iş, bu forumdaki herkes ölecek, haklı çıkınca nasıl bildim mi diyeceğiz şimdi..

8.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Analiz olmadan yatırım. Kör kuyuda iğne aramak gibidir
    Analizden kastım şu; piyasayla inatlaşmayın.
    Altın gider mi gitmez mi net olarak bilemem. Hisse senedi piyasası şişik olduğu için ağırlığımı düşürüp altına yöneldim

Sebebi eur/usd paritesi.
    Savaş,
    Senetlerdeki satış dalgası
    Olası fed faiz duraksaması veya indirime gittmesi.

3 ay sonrası için bu hazırlık.

Dediğim gibi ben ibre ne tarafa dönerse o tarafa dönüyorum. İnatlaşmanın manası yok. Ben ömür boyu taşımıyorum ki.
    Şuan olsa bitcoin alırdım direk. Ama binance falan uğraşamam.

Sayfa 74/543 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •