Sayfa 294/550 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 4393 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    +0,25% gelmiş, berbat derken beklentiniz nedir?
    sayın mertazor, geçen haftadaki eksileri kompanse etmesi.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

2. Cuma günü iki ayrı fona satış talimatı verdim. Birisi stopaj kesintisi olan ve kar ile sattığım. Diğeri stopaj kesintisi yok zarar ile sattığım. Stopaj kesintisi iadesi hemen mi yoksa daha sonra mı oluyor?

3.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    sayın mertazor, geçen haftadaki eksileri kompanse etmesi.
    HDA dün - 0.5602% zarar yazdı.

Yani 100 liranız oldu 99.4398 lira.

Eski değeri olan 100 liraya dönmesi için takip eden günlerde (hiç zarar gelmeyeceğini varsayarsak) en az 0.5634% kar elde etmesi lazım.

Bugün 0.2553% getiri elde etti.

Kaldı geriye 1.005634 ÷ 1.002553 = 0.3073%

4.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Kimse kişisel algılamasın ama genel olarak bu başlıkta gördüğüm, bir fon belirli bir dönem eksi yazınca, ya da hız kesince hemen umut kesiliyor.

Sonuçta her fonun bir stratejisi var, stratejinin çalıştığı, çalışmadığı zaman oluyor; fonun en yüksek oranlı yatırım kalemi eksi yazıyorsa, fonun toparlaması, plan değiştirmesi kolay olmuyor. Sonuçta onlarca milyonluk hantal yapılar bunlar.

Bir ara RPD son 1 aylık oranı tefasta 1.xx lere düşmüştü. Yarın muhtemelen %5 yazıyor olacak orada.
    RIK ve HDA için de benzer düşünüyorum. Şahsen ben hemen umudu kesmiyorum
    Aman abi sus,

Ters indikatör olarak kullanıyorum bu arkadaşları, bu yazıları görünce ağırlıkları arttırıyorum.

DAS Deniz Portföy Onikinci Serbest (Döviz) Fon
    PAL Ak Portföy Altıncı Serbest (Döviz) Fon
    OJB QNB Finans Portföy Beşinci Serbest (Döviz) Fon
    ILH İş Portföy Birinci Serbest (TL) Fon
    BGP Ak Portföy Üçüncü Para Piyasası (TL) Fonu

Son 1 hafta en fazla para girişi olan fonlar ilk 5..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    hakikaten inanılır gibi değil. arkadaş istatistiksel arbitraj fonu zaten karı vade sonu beklentisi ile kitleyip pozisyona giriyor... hakikaten neyi gün gün hesaplıyorsunuz kara geçmesi için şu kadar gerekir falan diye. ka ç kez burada başka yurt paydaşları da ben de yazdım bu konuyu halen aynı düşünce ile istatistiksel arbitraj fonlarını yorumluyorsunuz. pes yahu
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    boşa yazıyoruz herhalde bi anlamı yok yani burada bilgi vermenin o zaman

mastar eklerinde kaldı bütün fiiller ... ? ha
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    hakikaten inanılır gibi değil. arkadaş istatistiksel arbitraj fonu zaten karı vade sonu beklentisi ile kitleyip pozisyona giriyor... hakikaten neyi gün gün hesaplıyorsunuz kara geçmesi için şu kadar gerekir falan diye. ka ç kez burada başka yurt paydaşları da ben de yazdım bu konuyu halen aynı düşünce ile istatistiksel arbitraj fonlarını yorumluyorsunuz. pes yahu
    Sayın Lucky Player, bir yanlış anlaşılma oldu sanırım.

Ben HDA fonu getirisi berbat denince, bu haftaki hareketlerinden yola çıkarak zararın çok büyük olmadığını, olsa bile fon getirisinin bunu rahatlıkla kapatabileceğini göstermek için o işlemleri yaptım.

Yoksa HDA fonu iki aydır bende de var. Nasıl işlediğini, nasıl çalıştığını, nasil bir getiri elde ettiğini gayet iyi biliyorum.

Sayfa 294/550 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •