Sayfa 465/550 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515 ... SonSon
Arama sonucu : 4400 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bugün borsanın tepetaklak olmasının sebebi, JP Morgan'ın faiz beklentisini değiştirip MB'nin Nisanda oranı %50'ye taşıyacağı, yıl sonunu da %45'le kapatacağı öngörüsüymüş. Öngörü doğru çıkarsa hisse yoğun fonlardan da umudu keselim ve IVY'ye sıkı sıkı yapışalım.

Bence tam tersi Türk borsasına para girişi olur. Dolar bazında beleş durumda. Bist Teknoloji hisselerini bir kenara bırak EREGL, ŞişeCam vb devler şu anda beleşin beleşi durumda dolar bazında. Bunların demirbaşlarını satsan şu anki varlık değerlerinden fazla eder. Türk borsasına seçimden sonra aşırı para girişi olup 5 dolar zirvesini kırar diye düşünüyorum.
    Son düzenleme : kastirsef; 05-03-2024 saat: 07:20.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Altın fonları iyice kafayı kırdı. Allahtan kasa kiralayıp fizikiye geçtik. %6-7 artan gram fiyatı hiç yansımadı fona..Bir daha bulaşmam. Fiziki ve kasa en iyisi çil çil de görüyorsun daha bir güven veriyor.
    Güven vermesine verir ama o birikimlerin uçup gitmesi için bir anlık dalgınlık yeterli.

3. ivy ben bitcoin artar diye almıştım bitcoin arttı fon btc kadar artmadı keşke direk btc alsaydim
    Param yok kafam rahat

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bence tam tersi Türk borsasına para girişi olur. Dolar bazında beleş durumda. Bist Teknoloji hisselerini bir kenara bırak EREGL, ŞişeCam vb devler şu anda beleşin beleşi durumda dolar bazında. Bunların demirbaşlarını satsan şu anki varlık değerlerinden fazla eder. Türk borsasına seçimden sonra aşırı para girişi olup 5 dolar zirvesini kırar diye düşünüyorum.
    Seçimden sonra yabancı gelecek dediler yalan oldu..Yerel seçimden sonrada bu iş yalan olacak...

Ama TR nin köklü sanayi şirketleri bedavanında bedavası olduğu konusunda hem fikiriz ama orayı kaldıracak olan yerel sermaye ; onlarda halka ırz ve sermayesi düşük hisselerde manipülasyonla uğraşıyor....

5. Arkasında Banka olmayan fon yönetim şirketleri kritik zamanlarda bizi korkutabiliyor. Bu sabah satış verdiğim para piyasası fonu için tam 40 dakikadır '' fon piyasası henüz açılmadı '' uyarısı çıkıyor. İnsan - ne oluyor- diyor. Adı üstünde para piyasası fonu ve izahnamesinde saat 09 - 13 arası işlem saati görünüyor.

6. Dün alamadığım DAS ( tl ) fonunu bugün şu ana kadar yine alamadım. Fibanın FBI ( tl ) aldım. bunun valörü satışta 2 gün. Das ise 1 gün . Demek ki DAS alan satmıyor ve boş fon yok.

7.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    ivy ben bitcoin artar diye almıştım bitcoin arttı fon btc kadar artmadı keşke direk btc alsaydim
    Buradaki bir arkadaş %60 oranında bağlı gibi bir şey yazmıştı. Diğer bitcoin fonları IVY'ye göre daha düşük getiri sağladı. Tabi direkt bitcoin almakla aynı şey değil zaten. Ama yüksek oranda bir geçiş var (düştüğünde de kötü çakılacak, ona göre düşünün).

8. A1 portföy para piyasası fonu AC4 satılamıyor . '' fon piyasası kapalı olduğundan işleminiz yapılamıyor '' uyarısı çıkıyor.

sabah saat 10 dan 12:30 a kadar 20 kez denendi, banka müşteri temsilcisi dahil, online hattan merkezi yatırım bölümü dahil ulaşıldı ama çözüm yok.

Bu sorunu yaşayan var mı

Sayfa 465/550 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •