Sayfa 454/543 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Deniz in dov u var, başka vardır da işte bakmak lazım. Bir de tabi valörü az
    Teşekkürler,
    Yani DOV fonundan 10000 dolarlık alındığında satıldığı zaman kazandırmasa bile en az yine hesaba 10000 dolar geçmişmi olur ,yoksa azalma riskide varmıdır.

arkadaşlar eski mesajlarda bulamadım para piyasası fonlarında stopaj kesintisi varmıydı

3.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    HDA, BHI arbitraj vs. alayı tezgah. Tövbe ettim ben arbitraj tezgahına.

BHI uzun vadede çok iyi olacak gibime geliyor. Borsa düştükçe ekleme yapıyorum. Makine öğrenmesi ve Yapay zeka kullanıyorlar. Zamanla iyileşip borsa üstü getiri verecektir. İzahnamesi bist %90 + mevduat %10 diyor benchmark olarak. BV yapay zeka ve oyun konusunda uzmanlaşmaya çalışıyor.

https://www.bvportfoy.com/tr/fon/BHI...serbest-tl-fon

4.  Alıntı Originally Posted by harunlu Yazıyı Oku
    arkadaşlar eski mesajlarda bulamadım para piyasası fonlarında stopaj kesintisi varmıydı
    23.12.2020-30.04.2024 tarihleri arasında almışsanız/ alırsanız yok.

Hatırlarım ilk stopaj sıfır uygulaması devreye girdiğinde burada herkes PPF'lerini satıp satıp yeniden almıştı

5.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bilmediğimden sorayım dedim.
    Dolar ile alınan fonlar satıldığında yine dolar ilemi hesaba geçmiş oluyor.Yoksa TL ilemi hesaba geçmiş oluyor.
    Birkaç uygun fon ismi verebilirmisiniz?
    Evet dolar ile aldığın fon dolar olarak hesabına geçer. Aynı fonun TL ile satılanı da vardır. O da TL olarak hesaba geçer.

6. Sayın özbek karışıklık olmuş galiba. Dov fonu euro fonu yukarıda zp9 bahsi geçtiği için alternatif olarak söyledim. Dolar olarak aldığınız fon dolar olarak, euro olarak aldığınız fon euro olarak hesabınıza geçer sattığınızda. Ama eksi / artı bunun garantisi yok. Stopajı da yine aynı cinsten otomatik ödenir bsnka hesabınızdan. Neredeyse risksiz olanlar vardır, riskli olup (yabancı hisse, fon, eurobond içeren, cds ten etkilenenler) vardır. Aman yanlış anlaşılma olmasın

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    BHI uzun vadede çok iyi olacak gibime geliyor. Borsa düştükçe ekleme yapıyorum. Makine öğrenmesi ve Yapay zeka kullanıyorlar. Zamanla iyileşip borsa üstü getiri verecektir. İzahnamesi bist %90 + mevduat %10 diyor benchmark olarak. BV yapay zeka ve oyun konusunda uzmanlaşmaya çalışıyor.

https://www.bvportfoy.com/tr/fon/BHI...serbest-tl-fon
    bi dediğin birini tutsun be. yönetim ücreti çok olan fona yatırım yapılmaz diye burda sayfalarca yazdın, çizdin şimdi %3,15 olan fona ekleme yapıyorum diyon. BV sana bi yapay zeka desteği verse de rahatlasak.

8.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    bi dediğin birini tutsun be. yönetim ücreti çok olan fona yatırım yapılmaz diye burda sayfalarca yazdın, çizdin şimdi %3,15 olan fona ekleme yapıyorum diyon. BV sana bi yapay zeka desteği verse de rahatlasak.
    Ucuz yönetim ücreti olanları aldık zaten. ZP6 TCA NRC FIB DMG MJG BST GJB IJH EYT. Bunları aldık üstüne satmamak üzere üstüne oturduk.

Üstüne kuş kondurma ihtimali olanlara bakıyorum. BHI bana kuş kondurabilir gibi geldi. %3.15 ücret yüksek ama bunun için epey yatırım yapılmış. Sonuçta 1 ay tutarım. Baktım kötü gidiyor satarım. Kötü giden olursa hemen satarım. Yapay zeka kullanımını yüksek oranda başarılı yapıyorlarsa belli olur. Başarısızlarsa güle güle.

Üstüne kuş konduruyorlarsa yüksek yönetim ücreti vermekte bir sakınca yok. Ama kuş konduruyorlarsa. Yoksa %2 den fazla verilmez. Mümkünse %1 ve altı olanları tercih ediyorum.

Sayfa 454/543 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •