Sayfa 187/555 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Faiz artışları tahvilleri etkiliyor.
    aylardır olumlu yönde etkiliyordu ama. ppflerde falan da değişiklik çok az. faiz artırımından önce ortalama 0.095'di şimdi 0.1 olmuşlar bence yükseliş devam edecek daha fon getirilerinde. faiz yaklaşık %15 arttıysa bunların da günlük getirinin 0.12 olmasını beklerim en az.
    Son düzenleme : friendly_1980; 05-12-2023 saat: 23:13.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    aylardır olumlu yönde etkiliyordu ama. ppflerde falan da değişiklik çok az. faiz artırımından önce ortalama 0.095'di şimdi 0.1 olmuşlar bence yükseliş devam edecek daha fon getirilerinde. faiz yaklaşık %12 artıysa bunların da günlük getirinin 0.11 olmasını beklerim en az.
    Kısa vadeli almışsa finansman bonosu. Yeni aldıkları daha düşük faizdendir belki

3. RPD -0,164%
    RIK +0,158%

Sabaha değişmezse

4. Valla malesef ki dövizden kazanayım ama döviz yerinde sayarsa veya düşerse faiz karşısında zarara uğramayım diyene rık'ten başka alternatif yok.

Borsadan kazanayım ama yerinde sayar veya düşerse faiz karşısında zarara uğramayım diyene rpd'den başka alternatif yok. en azından şimdilik.

Dapgm gibi çılgın projeler yumurtlamaya devam ederlerse başka. bir daha yapmazlar herhalde, böyle hataları sık yapsalar zaten kalıcı olamazlardı.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Valla malesef ki dövizden kazanayım ama döviz yerinde sayarsa veya düşerse faiz karşısında zarara uğramayım diyene rık'ten başka alternatif yok.

Borsadan kazanayım ama yerinde sayar veya düşerse faiz karşısında zarara uğramayım diyene rpd'den başka alternatif yok. en azından şimdilik.

Dapgm gibi çılgın projeler yumurtlamaya devam ederlerse başka. bir daha yapmazlar herhalde, böyle hataları sık yapsalar zaten kalıcı olamazlardı.
    DBH eurobond fonu?

6.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    DBH eurobond fonu?
    Senin dediğin fonu diyelimki 1 ağustosta aldım, aradan geçmiş 1,5 ay hala zarar. işte re-pie fonlarında bu stresi yaşamıyorsun. demek istediğim bu. diyelimki sıradan emekli vatandaş gibi uzun vadeli yatırım disiplini olmayan insan için veya yatırım disiplini olsa bile piyasada yönün çok belirsiz olduğu dönemlerde güvende kalmak isteyen ben gibi insanlar için çok kötüdür 1 ay getiri olmaması.

7. çalıyor ama çalışıyor!
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Senin dediğin fonu diyelimki 1 ağustosta aldım, aradan geçmiş 1,5 ay hala zarar. işte re-pie fonlarında bu stresi yaşamıyorsun. demek istediğim bu. diyelimki sıradan emekli vatandaş gibi uzun vadeli yatırım disiplini olmayan insan için veya yatırım disiplini olsa bile piyasada yönün çok belirsiz olduğu dönemlerde güvende kalmak isteyen ben gibi insanlar için çok kötüdür 1 ay getiri olmaması.
    O fon zaten uzun vade elde tutulacak bir fon değil. CDS ile oyna bak al sat çık

Ben güvenli liman olarak öst fonlarına karar verdim

Sayfa 187/555 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •