Sayfa 513/543 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Benim kurumda fon satışından gelen para 14:30 gibi hesaba geçerdi hep
    Son zamanlarda bunu 15:30'a çektiler
    Bugün ppf satışım vardı, tutar 15:50 gibi geçti hesaba
    Sorduğumda tefaş kaynaklı diyorlar
    sizlerde durum nasıl, genel birşey mi yoksa benim kurum beni mi kekliyor
    sizin kurumu bilmiyorum ama son dönemdeki absürstlükler de dâhil nkolay üzerinden aktif portföy hariç diğer tüm ppfleri alma konusunda da satma konusunda da hep sorunlu
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    PPF satışları için Garanti'de ben de 2 haftadır gecikme yaşıyorum. Geçen hafta 15.30, bugün de 15.50 gibi para geldi. Bilginize.

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    DAS ( dolarla alınan ) hafta sonu döktürmüş. şahane.

Nisanda stopaj yükselse bile önceden alanlara işlemez, işleyemez. Millet bir anda fonları satıp fizikiye geçmeye kalkar. Millet uyandı artık. Simitçi bile tv. deki uzmandan iyi trade ediyor.
    Geriye dönük dedikleri anda satmanın bir manası yok ki...Geriye dönük olunca satışlar zaten anında yeni stopaj oranından olacak o zaman da herhangi bir kazanç olmayacağı için sonrasında satmayla o an satma arasında bir fark olmayacak. Böyle bir durumda satış furyası yaşanır mı bilemedim.

Ancak bir ay veya on beş gün sonra yürürlüğe girecek şekilde ilan ederlerse o zaman bir kaos olur herhalde; çünkü herkes, pazarda ucuz domates standı önünde birbirini ezen teyzeler gibi aradaki sürede satmak için birbirini itekler. Ama böyle bir durumu öngörüp halk lehine karar almayacak kadar kurnaz ve sinsiler.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Çin, Microsoft, Intel ve AMD yi yasaklıyor!
    Artık Çin'deki bilgisayarlarda Amerikan yapımı Microsoft, Intel ve AMD ürünleri kullanılmayacak!

https://www.techinside.com/cin-micro...yi-yasakliyor/
    Sistem bağlantısında sorun olmayacaksa kendi işletim sistemlerini kullansınlar , bakalım ne olacak

5. Robin Brooks: "Seçimden hemen sonra Türkiye'de devalüasyon geliyor."

Türkiye'nin ihracat sektörü çok rekabetçi bu açıdan avantajlı. Sağlam bir dış ticaret dengesi fazlası vermesi lazım, ama yapamıyor. Çünkü seçimler öncesinde kredi kullanımları müthiş teşvik ediliyor ve yüksek düzeyde. Bu da Türkiye'yi muazzam bir ticaret açığına sürüklüyor. Seçimden hemen sonra devalüasyon geliyor."

Bu devalüasyon konusunda ekonomistler arasında büyük bir görüş ayrılığı var, özellikle yerliler ile yabancılar/ yabancı bankalar arasında.

6.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    aynı 6 aylık dönemde...
    Dzm %36
    Krs %52
    Das %5,67
    Usd bazlı Mevduat karşılıkları...
    Ne kadar ekmek o kadar köfte...
    Bir önceki 6 aylik dönemdeyse..
    Dzm %15
    Krs %8,9
    Das %4,6

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Çin, Microsoft, Intel ve AMD yi yasaklıyor!
    Artık Çin'deki bilgisayarlarda Amerikan yapımı Microsoft, Intel ve AMD ürünleri kullanılmayacak!

https://www.techinside.com/cin-micro...yi-yasakliyor/

Çin, AMD ve Intel işlemcilere savaş açtı. Financial Times tarafından paylaşılan habere göre Çin, devlet dairelerine alınacak yeni bilgisayarlarda AMD ve Intel işlemciler tercih edilmesini yasaklayıp Windows yerine de yerli işletim sistemi tercih edilmesini "tavsiye" ediyor.

https://www.webtekno.com/cin-devlet-...r-h141930.html

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Aktifte önceleri 14:15/30 arası alım ve satım gerçekleşirdi şimdi 15:30 civarlarında gerçekleşiyor işlemler, biz biraz daha erken yatmasını umarken daha da kötü yaptılar.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 513/543 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •