Sayfa 499/543 İlkİlk ... 399449489497498499500501509 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    OJT bugünkü piyasayı(yerli hisse, TTE fonu ve Yabancı etf'ler), yarın değil öbür günkü fiyatına yansıtıyor gibi geldi bana.
    Ya da şöyle oluyor
    İçindeki yerli hisseler ertesi gün
    İçindeki TTE ve Yabancı hisseler diğer gün yansıyor olabilir.
    Takip eden varmı.
    Takip etmedim ama abd borsalarında veriler 17.30 ve 18.00 arasında ortalama fiyat alınıyordu. ABD yaz saati uygulamasına geçti. Ve piyasalar 16.30 da açılıyor. Veriler tahminim 16.30 ve 17.00 arası ortalaması olması lazım. Bu durumda yabancı fonların değerinin ertesi gün hesaplanması gerekir diye düşünüyorum.

2. ALLBATROSS PORTFÖY ü öğrenmeye çalışıyorum. HVU ve HVZ fonları daha önce başka bir portföy şirketinde değil miydi.

Bu konuda bilgisi olan var mı forumdaşlar.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    OJT bugünkü piyasayı(yerli hisse, TTE fonu ve Yabancı etf'ler), yarın değil öbür günkü fiyatına yansıtıyor gibi geldi bana.
    Ya da şöyle oluyor
    İçindeki yerli hisseler ertesi gün
    İçindeki TTE ve Yabancı hisseler diğer gün yansıyor olabilir.
    Takip eden varmı.
    Öyle ise satarken veya alırken bir avantaj sağlar mı?

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    yüzde 165 te yapsa sadece seyredilir. çünkü 100 milyon gibi küçük bir payla ihraç edilip birkaç gün içinde de dolmuş. belki de bu sayede iyi gidiyor. üstüne ağırlık çökmüyor, kuşlar gibi uçuyor
    Spek hisseleri doldurmuştur diye düşünmüştüm ama çok öyle değil gibi
    Spek/NonSpek hisse oranı fifty fifty gibi

https://fundflux.io/fund/bih

5. Akbank'ta hoş geldin faizi %54 oldu. Diğer bankalarda da %50'nin altında kalmadı. Bu aralar PPA dönemi gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Takip etmedim ama abd borsalarında veriler 17.30 ve 18.00 arasında ortalama fiyat alınıyordu. ABD yaz saati uygulamasına geçti. Ve piyasalar 16.30 da açılıyor. Veriler tahminim 16.30 ve 17.00 arası ortalaması olması lazım. Bu durumda yabancı fonların değerinin ertesi gün hesaplanması gerekir diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Yanlış bilmiyorsam içinde Yabancı Hisse ve Yabancı ETF olan TEFAS fonlarında, fiyat kendi borsasının gün sonu kapanıışındaki değeri değil, bizdeki saat 18:00 deki anlık fiyat değeri dikkate alınıyor ve hesap bir sonraki gün ona göre yapılıyor, ertesi gün hesaplaması için.

Saat 18:00 diye hatırlıyorum. Farklıysa bilen düzeltsin.
    Evet.
    TSPB Kolektif Yatırım Kuruluşu Portföylerinde Yer Alan Varlıkların Değerleme Esaslarına İlişkin Yönergenin 4.7 maddesine göre TSİ saat 18'de o borsada(yabancı) değer belli ise o, belli değil ise 17.30-18.00 arasında oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı esas alınıyor.
    O yüzden o borsadaki fiyatın neredeyse ortası esas alınmak zorunda kalınıyor o gün, bir nevi ertesi yarın gibi.
    Yabancı borsa fiyatlarıyla ilgili böyle bir sarkma var
    Ama içindeki TTE yüzünden de 1 gün sarkma olmak durumunda.

7.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Öyle ise satarken veya alırken bir avantaj sağlar mı?
    Tam tespit edebilsek çok avantaj sağlar, 13.30'da emir girdiğimizde ne seviyeden alacağız nereden satacağız belli olmuş olur, diğer fonlarda körleme al sat yapmak zorunda kalıyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Spek hisseleri doldurmuştur diye düşünmüştüm ama çok öyle değil gibi
    Spek/NonSpek hisse oranı fifty fifty gibi

https://fundflux.io/fund/bih
    Demek ki aktif olarak yönetiyorlar, al satlarına da bakmak lazım.
    Bir de fon küçük hareket kabiliyeti çok olur.

Sayfa 499/543 İlkİlk ... 399449489497498499500501509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •