Sayfa 290/552 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390 ... SonSon
Arama sonucu : 4409 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. HDA fonunu inceledim epey. Getirisi düştükçe düştü. Twitterda da artık getirisini yayınlamıyorlar. Bu getiri düşüşü hoş olmadı, almayı düşünüyordum bir miktar.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar elimde DYN fonu var, tutmakla satmak arasında kararsızım.Bu fon hakkında olumlu olumsuz görüşlerinizi bekliyorum.
    yarım yaparsınız.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    fon sepeti fonlarının, gidip de spottan portföye hisse alması ( altıns1 hariç ! ) hiç hoşuma gitmiyor. kafa karıştırıcı.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    istatistiksel arbitraj fonlarının getirilerinde günlük haftalık değerlerin dikkate alınması yanıltıcı olabilir. teorik olarak (pratikte imkansıza yakın da olsa ) , viop ile spot pozisyonlar eşleşene veya iki vade arasındaki viop pozisyonların vade günleri eşitlenene kadar üst üste her gün bir tek gün pozitif getiri olmadan bile negatif yazabilir. ne olacak ki ? panik mi olacaksınız ? yooo... ha bu teoride olabilecek bi şey pratikte neden imkansıza yakın çünkü piyasa düzeltir çarpık fiyatlamayı vade içinde...

5.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    HDA fonunu inceledim epey. Getirisi düştükçe düştü. Twitterda da artık getirisini yayınlamıyorlar. Bu getiri düşüşü hoş olmadı, almayı düşünüyordum bir miktar.
    Aynı fondan bende de var. 32 günlük getirisini bakıp karar vermek lazım.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    ilk önce istatistiksel ne demek , arbitraj ne demek , istatistiksel arbitraj yazınca ne denilmek isteniyoru güzelcene mis gibi bilgi olarak emmeden, neye yatırım yaptığınızı bilmeden gidip de fon alınmamalı zaten de .... neyse

7.  Alıntı Originally Posted by Borsacı Beyefendi Yazıyı Oku
    Sayın tantrum,
    Çok teşekkür ediyorum. PPF'lerde önümüze ışık tutuyorsunuz.
    Rica ederim. Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu.

Denizbank 1 subatta yeni bir kapalı uclu doviz fon ihrac ediyor 16 ay vadeli. hey ay kar payı ödeyecek. aylık mevduat karşılığı %7 (yıllık) her ay 10000 usd ye 43.80 usd net ödeyecek. Bugun yarın çarşamba talep toplama... İlgilenenlere ve nitelikli yatırımcılara...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

Sayfa 290/552 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •