Sayfa 13/543 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. RPD +1,38
    YAY +0,27
    FUB +0,51
    MAC +1,99
    YAS +0,25
    RIK +0,7

RPD-RIK-YAY kesin veriler değildir.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Türkiye bu ihracatçıları ile bir arpa boy alamaz. Karşısına geçip 6 kelimelik bir cümlem var yüzüne söylemelik ama neyse.
    Cam seramik çimento sektörlerinde sıkıntı varmış, tabiki inşaat beton sektörü. Yıllarca 1 e mal edip 5 e satarken sıkıntı yoktu tabi. Avrupa’nın hiç bir yerinde böyle kar marjı yok.
    Kaldı ki girdilerin çoğu ithal, kur artsa bunların maliyetleri de artacak sanki her şey %100 yerli üretim. Sattığın domatesin, şeftalinin bile gübresi mazotu ilacı ithal.
    Bu nas politikası 2021 eylülde başlamıştı, o zaman dolar 8,5 larda imiş şimdi 27 lerde, yaklaşık %215 artmış. Bu dönem (yaklaşık 2 sene) TÜİK resmî enflasyonu kümülatifte %100 olmuş. Hadi bu kurum az söylüyor 2 katını al %200 olsun. E dolar hani ucuzdu? Son 1 aya bakarsan ucuz elbet
    Olaya bu politikanın uygulanmaya başladığı zamandan itibaren bakmak laIm. İnsanların çoğu balık hafızalı ya da geniş perspektiften bakmıyor. Ya da daha kötüsü işine öyle geliyor….

3. amerikalılar gerçekten de 2000 yılındaki gibi bir balon patlaması hesaplıyorlar galiba. sadece nasdaq değil dow ve sp500 de patladı o dönemde. teknoloji balonuydu diye algı yaptıklarına bakmayın yani. yoksa 100 milyon yatırımcı eski zirvesinin bile %10-20 altındaki borsa dururken naapsın %5 faizi. abd kredi notu düştüğünden beridir zaten bu işten soğumuştum, son düşüşlerde artık işin sadece fed kararlarıyla ilgili olmadığını düşünmeye başladım.
    Son düzenleme : friendly_1980; 23-09-2023 saat: 12:46.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Cam seramik çimento sektörlerinde sıkıntı varmış, tabiki inşaat beton sektörü. Yıllarca 1 e mal edip 5 e satarken sıkıntı yoktu tabi. Avrupa’nın hiç bir yerinde böyle kar marjı yok.
    Kaldı ki girdilerin çoğu ithal, kur artsa bunların maliyetleri de artacak sanki her şey %100 yerli üretim. Sattığın domatesin, şeftalinin bile gübresi mazotu ilacı ithal.
    Bu nas politikası 2021 eylülde başlamıştı, o zaman dolar 8,5 larda imiş şimdi 27 lerde, yaklaşık %215 artmış. Bu dönem (yaklaşık 2 sene) TÜİK resmî enflasyonu kümülatifte %100 olmuş. Hadi bu kurum az söylüyor 2 katını al %200 olsun. E dolar hani ucuzdu? Son 1 aya bakarsan ucuz elbet
    Olaya bu politikanın uygulanmaya başladığı zamandan itibaren bakmak laIm. İnsanların çoğu balık hafızalı ya da geniş perspektiften bakmıyor. Ya da daha kötüsü işine öyle geliyor….
    2 sene zarfında gercek enflasyon %400 , fiyatlandırma için ornek ler cok ,bu durumda dolar %185 geride kalmış gozukuyor ,bahsedilen durum bu.

5.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Youtubede haftalık ya da günlük yayınlanan ekonomi programlarına göre portföy değişikliği yaparsanız terste kalırsınız. Her gün yayın yapan bir dede var mesela. Her gün yayın yapacak kadar nasıl bir portföy yönetimi yapıyor ya da farklı bilgi veriyor anlayamadım
    Hocam hemen hemen hepsi palavra.İzlenirlikten nemalanıyorlar.Hiçbirinin isabet oranı ölçülebilir değil, daha doğrusu berbat.Ne zaman tuttururlarsa o zaman övünüyorlar.Başarısızlıklardan dem vuran yok.Uzun zamandır youtube da kimseyi izlemiyorum.Dengeli bir portföyle enflasyona yenilmemeye çalışıyorum.Eski bir portföy yöneticisinin demeci var,tvlere çıkıp boş boş konuşuyoruz diye.

6. Matista aldihim TTA (altin) fonunu tasima maliyeti arttigi icin IRF(fon sepeti fon)ile degistirdim. Son durum%41RPD- %39HVZ-%20IRF. Hepsini ortalama temmuzdan beridir tasiyorum

7. Arkadaşlar, para piyasası fonlarının günlük getirilerini nereden görüyorsunuz, ücretsiz erişebileceğimiz bir internet adresi var mıdır??

8.  Alıntı Originally Posted by alosk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, para piyasası fonlarının günlük getirilerini nereden görüyorsunuz, ücretsiz erişebileceğimiz bir internet adresi var mıdır??
    www.tefas.gov.tr

Sayfa 13/543 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •